Peka pizzv krušni peči

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

tema odprta - 28. apr 2009 22:53 | ogledi: 6.490 | odgovori: 27

Peka v krušni peči še zdaleč ni tako enostavna, kot bi človek pričakoval. Ko smo naštudirali temperaturo za kruh in pizze se je pojavil nov problem: kako pizzo, katero oblikujemo in nadevamo na dobro pomokani delavni površini brez težav spravit na lopar. Imamo že pravo zbirko vseh mogočih loparjv, a problem kljub temu ostaja. Pred tem sem testo raztegnila na peki papirju, ga nadevala in brez težav prenesla na lopar in iz njega je prav elegantno zdrknila. Zdaj bi rada to naredila tako kot v pizzeriji, pa to ni tako enostavno. S kruhom nimam nikakršnih problemov. Hlebček ali štruco zvrnem na lopar, ga zarežem in smuk, že je v peči. Pri pizzi pa se zatakne. No, vsaj pri jemanju iz peči nimam težav. Me pa to res jezi, ker pri probavanju in krotovičenju vsa stvar izgubi prvotno obliko in na koncu ni ne okrogla, ne ovalna, ne oglata, je čisto nekaj svojega. Je tukaj morda kak pizzopek, ki bi mi lahko priskočil na pomoč s kakim nasvetom. Zelo mu bom hvaležna. Obljubljaam tudi, da bom pridno vežbala. Tudi sicer bom vsakega nasveta zelo vesela. lp Vesna

Temo je spremenil(a) rimljanka dne 29. apr 2009 14:02

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. apr 2009 9:25

poskusi lopar pomokat s koruzno moko oz. zdrobom. Ce se prav spomnim gre s tem lazje kot z ostro moko. Sicer nisem pekla pice krusni peci ampak na baking stone. Ga bom morala spet malo aktivirat. LP, R.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. apr 2009 10:30

A bi se peki papir zažgal, če bi ga s pico enostavno potisnala v peč? lp vanjatajnsek

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. apr 2009 10:31

rebecca, kakšen imaš " baking stone ", a si posebej kupila, ali uporabljaš keramično ploščo?

ežoj

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

29. apr 2009 11:04

Reca , kaj pa če bi poskusila pizzo raztegniti kar na loparju ?

Bernarda

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. apr 2009 11:36

rebecca hvala, tiste stare forume nisem videl, jaz sem nekajkrat pekel na talni keramični plošči(ci) ( menda je ker-rok ), ko sem ugotovil, da so pice iz hoferja tudi užitne, potem sem na to pozabil, ti si me sedaj spomnila, zato sem vprašal.

ežoj

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. apr 2009 20:00

Baking stone ne pride v poštev, ker je peč tako velika, da gre vanjo lahko 6 ali 7 pizz h krati. Rada bi to naredila tako kot pek v pizzeriji. Danes sem šla kar v naključno izbrano pizzerijo. Pek je bil izredno prijazen in mi vse lepo razložil. Gledala sem njegovo ustvarjanje za pultom in bila sem mu kar malo nevoščljiva. Ežoj, fovš sem mu bila, tako da boš vedel. Pizzo je raztegnil na ostri moki, testo pa je bilo narejeno dan prej in je vzhajalo v hladilniku. Lopar mora biti kovinski in na koncu zelo oster. Baje ga v pizzerijah 1x tedensko pilijo. Pa grif je tudi važen. lp Vesna

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

29. apr 2009 22:33

vanjatajnsek je napisal/a:
A bi se peki papir zažgal, če bi ga s pico enostavno potisnala v peč? lp vanjatajnsek
Sem ti skoraj pozabila odgovorit. Peki papir se ne zažge. To smo pridno prakticirali, ampak to ni to. lp Vesna

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. apr 2009 9:30

hojla Reca. Nisi me najboljse razumela. Jaz uporabljam baking stone kot imitacijo krusne peci v navadni pecici. Jaz sicer potresem moj improviziran lopar s koruzno moko potem pa nanj dam raztegnejeno testo, ga oblozim in zviz - prenesem na vroco plosco v pecici. Vidim pa da to ni to, kar si ti imela v mislih. LP, R.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. apr 2009 18:19

Ja, saj vem, ampak meni se zdi brez veze uporabljat ta kamen, če imam krušno peč. Bomjutri in pojutrišnjem vadila pa sporočim. Morda komu pride prav. Pek v pizzeriji mi je dejal, da tega tudi v gostinski šoli ne učijo. To se pravi, vaja, vaja in še 1x vaja. Me prav zanima koliko jih tako v povprečju uniči en pek, predno rata tisto pravo za gosta. Jaz jih moram ta vikend spečt 10 in ni vrag, da kakšna tudi uspe. lpVesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti