Peka pizzv krušni peči

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

30. apr 2009 18:58

Reca jaz sem imela enake težave, pa sem si malo priredila določene zadeve.Testo naredim posebej , ne od kruha, tako, da je bolj trdo, ni tako kvašeno, na pico dam manj pelatov, ter lopar sem si na koncu malo pobrusila , sedaj mi gre malo lažje, vendar še vedno včasih pride vmes

lp

mizarka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

30. apr 2009 19:15

Reca , mene so to poizkušali naučiti naši pizzopeki , pa so nad mano obupali . Pizze pa so po obliki najbolj spominjale na ameriške krofe - luknja na sredini .

Bernarda

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. apr 2009 22:19

Mizarka, jaz testo vedno delam posebaj in nikoli to ni kak koščk od krušnega testa. Kruha nikoli ne pečem iz bele moke, pizzo pa vedno. Vsekakor pa bomo spilili lopar. Tudi manj paradižnikove omake bom dala. Sem pa trmasta in bom vadila in vadila, dokler ne bo šlo gladko. Jedcev pa tudi ne manjka. Pizzopekmi je dal tudi taka navodila, da testo vzhajam čez noč v hladilniku. Tudi to bom probala. Mizarka, po tvojih navodilih pa peč odlično zavkurimo in smo v peki že pravi profesionalci. Cela hiša diši po krušnih dobrotah. Še star jerbas sem našla, mesto bo imel pod velbom in v njem bo sladko spala moja muca. No ja, mogoče, ker je zelo rada na peči, sploh če jo kdo čoha. lp Vesna

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

9. maj 2009 0:51

@reca hladilnik res naredi čudež za testo za pizzo. si poskusila, kako ti je uspelo? to poletje si bom na vikendu dal sezidat krušno peč... zdaj uporabljam svojo pečico na 300 in eno veliko keramično ploščico... deluje solidno. moj loparček ni nič kaj spiljen (ali pač, debel je na tisti stani, kjer gre pizza dol cca. pol cm), pa deluje, tudi pomokan samo z navadno bolj ostro moko... enkrat samkrat se mi je zgodilo, da pizza ni šla lepo dol in je prišla iz peči bolj klavrno pomečkana... pri nadevu za pizzo ni vredno pretiravat, ker potem testo ni dobro... btw koliko sploh stane krušna peč? sem dobil predračun in me je skoraj kap... jo je kdo zidal zadnje čase? recept za testo, ki ga uporabljam gre tako: 1 kg bele moke za kruh 1 dobro žličko instant kvasa 3/4 l hladne vode 1 dobra žlica soli 6 žlic oljčnega olja iz sestavin zamesiš testo, v mikserju cca. 3-5 min (testo iz neugledne mase, rata elastično in se odlepi od sten sklede) razdeliš na 4 dele (za 30 cm pizze) ali 6 delov (za 25 cm pizze) vzhajaš pokrito, da se podvoji (cca. 3 ure), nato daš v hladilnik še za vsaj 3 ure, lahko tudi čez noč. potem je pripravljeno za pico... za večjo ga na dobro pomokani površini sploščiš z roko do premera cca. 20 cm, potem pa testo položiš na dlan stisnjeno v pest s členki navzor in počasi raztegneš v večji krog, tako da si ga podajaš med pestmi... upam, da je razumljivo... ni tako dramatično kot v pizzeriji je pa zelo učinkovito zanas neprofesionalce. to testo položiš na pomokan lopar in še malo oblikuješ v lep krog. važno je, da je testo elastično, se pravi je mesenje najpomembnejše, da se lepo raztegne... kot za vlečeno testo... ;) s loparja pa gre najlažje tako, da ga daš približno tam, kjer bi morala it pizza, nagneš in previdno pod kotom odmakneš in pri tem večkrat potreses... na pol pečenja je dobro pizzo obrnit, da je enakomerno pečena. v krušni peči, če jih pečeš 6 naenkrat nimaš kaj veliko časa za počitek ;) cellnet

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

9. maj 2009 21:21

Mi smo dali za krušno peč malo manj kot 500.000,00 sit v evrih približno 2.000€. Vprašanje je kakšni modovci -pečnice so ti všeč. Moja peč je zelo velika 1.6 x 1,8 m in je pripravljena tako, da se da v njej peči kruh. Bi pa sedaj naredila nekaj drugače.Tam , kjer bi kupila modovce bi tudi vzela pečarja, tako, da bi imela garancijo. Je pa sicer dobro vedeti, da vsaka peč poči slej ko prej. ( če ti bo pečar svetoval, da lahko kakšno stvar zadela tudi z navadno malto malo pomisli, če ga boš vzel.)

lp

mizarka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

9. maj 2009 23:23

no moj predračun je veliko višji... pa še nič pečnic ni treba, ker ni tako zamišljena, da bi gledala v prostor. pa še manjša kot tvoja :) tako nekako sem si jo zamislil samo, da razmišljam še o odprtem ognjišču zraven... http://img.photobucket.com/albums/v142/jo_bliss/img28064 skratka mislim, da bom prosil še za kakšen predračun. če pa kdo priporoča kakšnega dobrega pečarja, se tudi priporočam. cellnet

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

10. maj 2009 1:42

na rešetko, ki jo položiš nanajnižjo polico položiš zadosti veliko, po možnosti neglazirano in čimdebelejšo (moja je debela cca. 2,5 cm) keramično ploščico. skratka neglaziran klinker. moj je ravno preve dimenzijeza pečico, 30/40cm. lahko sestaviš tudi iz več ploščic. pečico vsaj pol ure do uro prej segrevaj skupaj s ploščico na najvišji temperaturi in nato pečeš direktno na ploščici kot v krušni peči... kruh pri 230-250, pizzo pa kar na 300 ali kolikor pač gre tvoja pečica... pizza je pečena na 300 v nekaj minutah in rezultat zelo podoben tistemu iz krušne peči. za kruh odvisno od velikosti, oblike in vsebnosti vlage. ker kruh in pizzo daš neposredno na ploščico, potrebuješ še lopar. to je vsa znanost. cellnet

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

10. maj 2009 11:32

A bi šlo na šamotnih ciglih - oz. to so cca 2 cm debele ploščice. A ti ploščice kaj pomokaš z ostro moko preden daš nanjo pico? lp, vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti