Luštrek - rabim pomoč!!

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

tema odprta - 28. apr 2009 14:46 | ogledi: 3.547 | odgovori: 6

No moja težava je pa taka...jaz obožujem to začimbo LUŠTREK in si ne predstavljam juhe brez nje. Živim v bloku in sem si ga v lonec vsadila lansko leto, pa mi je na žalost "preč pršu". Letos sem ga pa v eni vrtnariji našla in sem si ga kupila ta pa mi spet začenja rumeneti in se sušiti.

Kaj naj naredim?

Lansko leto so mi ga tudi malo mravlje načele pa sem se z to težavo letos zavarovala =) ampak se kar suši. No jaz sem že čisto obupana upam da mi boste lahko ponudili kakšen pameten nasvet =).

Hvala že za vnaprej!!!

=) LP AnnaH

AnnaH

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. apr 2009 15:04

Presadi ga v cim vecji pisker in ga postavi na okensko polico, na balkon ali na teraso. Meni se zdi zelo nezahtevna rastlina. Lahko ga tudi sama poseješ, Semenarna ga ima v svojem programu semen. Ali pa prosis nekoga, naj ti odkoplje del rastline s korenino vred, pa jo potem sama posadiš.

Mimogrede, jaz ga dajem tudi v golaze, enoloncnice, paradiznikovo omako in razne pomladne omlete.

 

lp, proxima

 

 

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

28. apr 2009 15:17

Lahko ga tudi nabereš, opereš in vržeš v skrinjo, preden se ti čisto posuši, ker je zmrznjen ravno tako v redu (preverjeno). Na balkonu pa si posadiš ali poseješ novega, kot ti je svetovala proxima. RadaJem

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

28. apr 2009 16:59

no ta luštrek sem komaj kupila v vrtnariji pa se mi je začel kar sušiti.. seveda sem ga tudi takoj presadila v malo večji lonec ...tako da ne vem kje bi pa semena dobila? Hvala še enkrat za vse odgovore =) AnnaH

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

28. apr 2009 17:30

Semenarna ima seme luštreka v svojem katalogu, išči pod Vonj in okus Mediterana in povprašaj v najbližjem vrtnem centru Kalia.

lp, proxima

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2009 18:07

Morda ga preprosato preveč zalivaš. Korenine rade gnijejo, če je zemlja premokra in je je v loncu (glede na velikost rastline in razvitost njenih korenin) preveč. Predlagam, da ga izpuliš, temeljito opereš korenine in pogledaš, če so zdrave, se bo lepo voidelo, če so čvrste. Posadi na novo in zelo zmerno zalivaj, ni zadosti, da je samo zgornja plast zemlje suha. Vsekakor pa ima luštrk rad sončen protor.

Ni razloga, da ne bi (če je zdrav) rasel v loncu, imam izkušnje z njim, tudi prezimil mi je. Vsekakor pa se sadike dobijo, s semenom bo šlo zelo počasi. Prav danes sem videla lepe sadike v vrtnatiji Valner pri Šentjurju. Kolikor se spomnim, sem jih videla vedno (letos še nisem bila tam) na tržnici v BTC.

rimljanka - zasebno mnenje

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

28. apr 2009 18:22

najlepša hvala za nasvet rimljanka ..bom res probala presaditi in da vidim kako potem =) AnnaH

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti