Tuna

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

tema odprta - 6. maj 2003 9:26 | ogledi: 15.314 | odgovori: 8

V ribarnici sem zasledila zmrznjene tunine zrezke, ki jih nisem še nikoli poskusila. Zanima me, če jih je že kdo pripravljal, ali so dobri in če nič ne moti, če so zmrznjeni? Mimogrede, zadnjič je Jamie pripravljal zanimivo toplo krompirjevo solato, ki jo je postregel s pečenimi tuninimi zrezki. Super je zgledalo!

lenka

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

6. maj 2003 13:43

Zmrznjenih tuninih zrezkov še nisem kupila, sveže pa, ampak mislim, da nima veze, jih pač odmrzneš. Meni so zelo dobri, samo cena je za moje pojme hudo visoka. Ampak za včasih že gre. Paziti moraš, da jih spečeš tako, da so na sredi še malo rožnati, sicer so taki kot stara govedina. Jaz sem jih naredila po Jamievo s sojino omako, drobnjakom in ingverjem. Hudo dobro!!! Kaja

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

6. maj 2003 14:12

Kaja, mi lahko prosim napišeš recept?! lenka

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

7. maj 2003 6:47

Tuno samo popečeš na čisto malo olivnega olja, na krožniku pa potem preliješ s sojino omako in zraven postrežeš kupček nastrganega ingverja in narezanega drobnjaka. Čisto enostavno, okusi teh sestavin se pa res krasno kombinirajo. Ampak še enkrat ti povem, res pazi, da bo tuna ostala sočna. Bom pa doma še enkrat točno prebrala recept, če sem kakšen detajl izpustila in ti še javim. Kaja

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

7. maj 2003 14:31

Mi smo parkrat naredili tunin terijaki in ga obožujemo. Zrezke vsaj 8 ur v hladilniku mariniraš v terijaki omaki, nato pa jih počasi spečeš na žaru in sproti še malo polivaš z omako. Točen recept za marinado bi morala pogledati v knjigo (sojina omaka, ingver, limonin sok, sladkor in...), sicer pa jo lahko tudi kupiš - tam na policah med sojinimi omakami se skriva. Tudi v pečici pod žarom je bilo dobro, čeprav je manjkala tista tipična aroma po dimu.

Noise Data  

član od: 30.12.2004

sporočila: 4

30. dec 2004 18:31

Danes sem po tehle vaših nasvetih pripravil tunin file. Krasno. Sicer ingverja nisem imel, pa sem samo s sojo in drobnjakom začinil (ob strani polil) file, za prilogo je bila pa blitva (po Marinkinem receptu, a brez parmezana, mandljev in kalčkov). --> http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3838&besed Bilo je Noise Data Sporočilo je spremenil(a) Noise Data dne 30. dec 2004 18:39:35

julia  

član od: 5.12.2004

sporočila: 513

30. dec 2004 19:21

Za moj okus je najboljsa tuna, ki je pecena na zaru in to rare ali medium. Vsi ostali dodatki razen osnovnih zacimb se mi za to vrsto ribe zdijo prevec. Si se pa potrudil Noise Data in verjemem, da je bilo zelo dobro. Kar skomine si mi naredil.. julia

Avena  

član od: 14.7.2003

sporočila: 277

31. dec 2004 7:17

Po tem Jamievem receptu sem jo tudi jaz že delala. Zelo dobro. Običajno pa jo samo malo solim in dodam malo stolčenega koriandra in čisto na hitro vržem na žar. Avena

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

26. jan 2012 20:03

Zadnjič sem prvič pekla tuno in moram reči, da je prav dobrodošla sprememba.

Sem pogledala par receptov na youtube in sem se odločila, tako kot ste že zgoraj svetovali, samo popečeno na olivnem olju, soljeno in poprano. Za prilogo sem narezala rdeč radič in popečene bučke in malo pokapala z balzamičnim kisom.

Moram reči, da je poper prav super deloval in mislim, da bi zraven odlično pasala kakšna poprova omaka.

Kaj mislite?

Suzi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti