Dilema glede mini tortic

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

tema odprta - 27. apr 2009 19:44 | ogledi: 2.839 | odgovori: 5

pozdravljene

za abrahama in 60-letnico nameravam naredit mini tortice.

Rada bi naredila nekaj takega:

seveda brez božička

spodaj bo biskvitno in čokoladno dno, potem bi pa rada imela neko sadje, ki se bo videlo ven tak kot je na sliki. Vendar sem tu v dilemi. Kako dolgo naprimer zdržijo take jagode, ali kivi ali katerokoli drugo sadje, da ne bi sadje ovenlo, se posušilo. Tortice bi naredila kakšen dan ali dva vnaprej.

Ima katera podobne izkušnje ali kakšen nasvet?

teya_84

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

27. apr 2009 20:07

Odlična ideja, upam da ti rata :) lani smo to tud mi hotli narest, ampak ker je bilo na poroko povabljenih 230 svatov, se mi je to zdelo malo preveč. Seveda smo jih hoteli oblečt s ticino ....

Tole je definitivno lepše.

Kar zadeva sveže sadje, hitro zgnije, oz. meni je prejšnji teden zgnilo v 5 dneh (pa sem imela sadne kocke s pudingom in čez sadje,v hladilniku). Tisti koščki ki so imeli sadje iz kompota (breskve) pa so bili ok tudi 5 dan.

Tako da če boš delala 2 dni prej, mislim da bo ok, tudi sveže sadje.

Pa glej da objaviš sliko se že veselim

LP

 

Pitončica

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

28. apr 2009 8:54

Mis mo enkrat poizkusili iz kivija tortice pa se ni držal,oz.se je odlepil od kreme z želatino,jagode in breskve ter mandarine iz kompota pa so se lepo držale.Jih je pa blo zlo težko delat,ker se za sadje vlije krema in potem ni to tisto kar želiš,poizkusi eno nardit pa boš vidla če se ti lepo vidi sadje ven.Kot že prej napisano ti odsvetujem kivi(lahko da smo mi delali kaj narobe)Mam pa ene slikice takih malih [url=http://www.shrani.si/?42/Dg/1pe2XJUW/1/s7300113.jpg][/url] [url=http://www.shrani.si/?Q/HD/1xtp6Qug/s7300099.jpg][/url] žigolino Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 28. 2009 08:58 Sporočilo je spremenil(a) žigolino dne 28. 2009 08:59

teya_84  

član od: 17.9.2006

sporočila: 87

28. apr 2009 8:54

Sem tudi jaz razmišljala, da bi verjetno bilo bolje, če uporabim breskve ali marelice iz kompota. Sliko pokažem v petek. lp teya_84

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

28. apr 2009 9:00

Enkrat se še moram naučit slike pomanjševat???????????? žigolino

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

28. apr 2009 9:33

Jagode po dveh dneh ne bojo lepe na prerez, saj bojo, če ne drugega, uvele. Sem delala prejšnji teden, sicer NA torti, pa sem jih prelila s prelivom, vendar po dveh dneh niso bile lepe več. Ta torta na sliki je sveža, žal... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti