Mamin sinček

masaj  

član od: 20.1.2009

sporočila: 21

tema odprta - 27. apr 2009 17:48 | ogledi: 4.486 | odgovori: 13

Dekleta,imate probleme s fanti,možmi,ki bolj upoštevajo mamo in jim je mati vse na svetu kljub temu,da imata otroke in ste torej družina? masaj

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

27. apr 2009 18:14

ne, niti pod razno

Drejčica

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

27. apr 2009 18:25

Drejčica, hahahaha

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. apr 2009 18:36

Drejček Sicer ni totalno jasen namen tega vprašanja: ali je to anketa ali iskanje sorodnih primerov (ko kaj ne gre, se človek skuša tolažiti s tem, da išče ekzemple podbnih gabul kot je gabula, v kateri se sam nahaja) ali kaj tretjega....Si pa mislim takole: 1. Kakršnega partnerja že ima ženska - naj ji bo jasno - spremenila ga ne bo. Veliko žensk (ma kaj, vse, samo ene smo prej odnehale, ene pa ne odnehajo nikoli) ima to nesrečo, da misli, da se da kogarkoli razen sebe spremeniti. In če je vesolje milostno, te sreča pamet in ugotoviš, da se to ne da in odnehaš, če je pa vesolje manj milostno, postaneš ihtava gospodinja. 2. Edina oseba, ki jo lahko spremenimo, smo mi sami. Vsak zase lahko spremeni samo sebe. Koliko je pri tem aktiven in dosleden je sicer druga zgodba. 3. Ženske, ki imajo občutek, da je njihov partner mamin sin - drage moje, to je bil prvi dan, ko ste ga spoznale, pa drugi, pa tretji, pa dvestoti in tudi takrat, ko ste bile že noseče in tudi takrat, ko ste mislile, "da se bo zaradi otroka spremenil".....Ker, če ste obstale in ostale z maminimi sinčki, ste to zaradi tega, ker točno to rabite, samo si nočete priznati. Ali potrebujete neodločnega tipa za to, da same izpadete bolj odoločne, ali pa potrebujete tipa, ki nima izdelanih prioritet, za to, da lahko stalno igrate žrtev v obliki zanemarjene ženske, ali pa za to, da se pred tem, ko se človek ne ukvarja z vami, lahko zatekate v neke romantične fantazije, ki se nikoli ne bodo uresničile. Marsikatera ženska vztraja v navidez okej zvezi z maminim sinčkom tudi zaradi tega, ker ima na tak način ogromno prostora za neko hrepenenje po boljšem (in ji ni treba živeti v resničnosti)....in da lahko potem do nezavesti najeda svojega tipa, da se ne zmeni zanjo, da je ne posluša, da je emocionalno ne suportira in da vedno teče k mami (in tip potem res teče k mami, ker ve, da bo babnica najedala). Konec koncev, vsaka se je kdaj zmotila in je potem ocenila, če se bo šla še naprej igro s tipom, ki bo vedno tekel k mamici....ali pa ne. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2009 19:15

Vendelina,

Takšen tak pri meni ne bi imel šans. Masaj, če imaš takega, ga ne boš mogla spremenit, po moje takim tud Dr. Phil ne pomaga preveč. Če pa bi že bila v taki situaciji, bi mu pa postavila ultimat. Jaz in otrok ali mama.

 

Vanja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. apr 2009 19:17

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

. Masaj, če imaš takega, ga ne boš mogla spremenit, .

 

Vanja

 

Po sličici sodeč je Masaj moški

Cila

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2009 19:23

ooops, sem spregledala. Mogoče ima pa partnerja, ki je mamin sinek. Tudi možno. Pa masaj, ne mi zamerit, če ni tako. Meni je do evrope in nazaj vseeno s kom kdo spi, dokler ni moj dragi...

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. apr 2009 19:50

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Meni je do evrope in nazaj vseeno s kom kdo spi, dokler ni moj dragi...

Vanja

 Vanja... Masaj, moj je precej navezan na svojo mamo in bi zanjo naredil praktično karkoli, kljub temu pa je svojo družino postavil na prvo mesto (s tem mislim ženo in potomstvo). Oboje cenim.

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. apr 2009 22:05

Tulka, moj kiddo bi tudi vse naredil zame, pa se JAZ ne silim na prvo mesto. Mislim, da je problem tudi na tem...

Vanja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

27. apr 2009 22:11

Ja, ja, seveda je! Ampak kakšna mati se sili, pa ji ne uspe, ker ima sine pač v glavi pošlihtano, kako stvari stojijo.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. apr 2009 10:02

Si mislim takole: kdorkoli na eni točki opazi kakšno partnerjevo lastnost, ki ga nazarensko iritira (zamujanje, mamin sinek, najedanje do nezavesti....različni kriteriji kaj je in kaj ni pospravljeno...), bo napetost v odnosu razrešil samo na naslednji način: - da si prizna, da partnerja na silo, na kontrolo, na izsiljevanje, na trgovanje...ne bo spremenil - da namesto tega globoko v sebi razmisli, kdaj je že opazil/a partnerjevo početje, ki ga/jo zdaj iritira in zakaj tega ni omenil/a takoj, oziroma, zakaj je bil/a na začetku tiho. In si postaviti jasen in necenzuriran odgovor, zakaj je bil/a na začetku tiho. Kakšna strategija in taktika je to pogojevala. Tisti "bom stisnil/a zobe, da ne bo pobegnil/a" ali kaj podobnega...? In ni druge, kot da človek še enkrat predela razloge, zakaj je bil nekoč v preteklosti tiho in je zdaj besen in stiska zobe nad kakšno partnerjevo lastnostjo. In ko se ti razlogi predelajo, dobi človek osnovne pogoje za to, da se sam spremeni. Če se spremeni tako, da je partnerju bolj interesanten, potem se bo tudi partner spremenil. Če se spremeni tako, da je partnerju manj interesanten, se partner ne bo spremenil, ampak vsaj bolj racionalno bosta ugotovila, če sta ali nista za skupaj. V vsakem primeru pa tako človek dobi podatek, ki ga je iskal. Z najedanjem partnerja pa ne dobiš ničesar in tudi rešiš ne ničesar. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti