Trak za pisalni stroj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 26. apr 2009 16:47 | ogledi: 8.083 | odgovori: 11

Imam kar tri pisalne stroje tbm Unis Sarajevo. Prvi je moj in sem ga dobila za rojstni dan, druga dva pa sem v zadnjem hipu rešila na poti v kosovne odpadke. Dva imata manjšo hibo, ki jo bo popravil prijazen gospod.

Žal pa nimam traku za pisalni stroj. Papirnice v Celju nimajo, Aero na e- mail sploh ne odgovori.

Če ima kdo nasvet, kje naj trak ( črno/rdeč) ali vsaj črn, kupim, naj mi to sporoči.

Dva od strojev nameravam podariti. Nimajo namreč vsi računalnikov.

F r i n a

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. apr 2009 17:21

Kaj je to "pisalni stroj"???

 

Vanja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

26. apr 2009 20:40

mislim,da imam jaz enega še nekje zapakiranega pogledam jutri če pozabim me malo spomni anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. apr 2009 22:34

Resnična zgodba: v začetku osemdesetih si je brat sposodil Spectruma, to je prvi računalnik, ki smo ga gledali preko TV. Potem je nekaj pokvaril na priključku. Pokličem prijatelja, ki je bil velik šef v proizvodnji elektronike in ga prosim, če mi lahko uredi, da mi ta računalnik popravijo. Napotil me je na vzdrževalca računskih strojev in pisalnih strojev, čeprav ta računalnik ni imel nobene zveze s temi pripomočki. Bilo ga je neskončno sram še mnogo let.

Leta 1987 smo v podjetju dobili prvi fax. Sem se šla osebno prepričat, kako deluje, ker nisem razumela, kako lahko fotokopija potuje, kajvemkako in kje že. Nekaj mesecev kasneje je kolega klical na pošto v Kraljevo, tedanja ožja Srbija, če lahko dobi številko faxa od tamkajšnjega sodišča. Slovenska sodišča so namreč tudi imela fakse, zato je bila poizvedba razumljiva. Govoril je zelo dobro,khmm, srbohrvaško, ko je vprašal. " Drug Fax nema telefona ( gospod Fax nima telefona)," je odgovorila poštna uslužbenka.

Za nekatere stvari zgleda kot da so od nekdaj, nekatere stvari pa so že take, da se skoraj vprašaš, ali še to kdo uporabljal.

Drejček, na linkih ni nič. Tudi bobna za moj Brother tiskalnik ni, zato pa je šel v računalniška nebesa.

F r i n a

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

27. apr 2009 10:38

našla je še v celofanu Pisalni trakkovi ribbons olympia črnordeč 13mm aero če je pravi mi javi,pošlljem anaeva

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

28. apr 2009 9:19

Frina, tudi jaz sem našla en še čisto nov trak za pisalni stroj, samo ne vem, če bi ti ustrezal.Na original pakiranju piše COMPATYPE, SAMSUNG SQ 1200/2200/3200. če bi ti ustrezal, povej, ti ga pošljem. linolina

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

28. apr 2009 9:21

Aja, izgleda pa takole: velikost 12x8,8 cm, na levi strani zgoraj ima ven pomaknjen rdeč gumb- toliko za inf. linolina

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. apr 2009 20:53

Frina, ja računalniška tehnika gre izjemno hitro naprej. Vedno nekaj novega. Za dosti računalnikov in tiskalnikov se ne dobi več delov. Ko so mi lani preklapljali internet preko kabelske, me je mladi fant vprašal, če sem moj prenosni računalnik potegnila iz muzeja. Pa ga imam mogoče enih 5 let. Zame je še čisto v redu, za mlade je pa seveda že zgodovinski primerek. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti