Miss universe 2009 slo

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. maj 2009 12:29

Mene je sicer ta izraz tudi od začetka malo pogrel, ker pa prireditve nisem gledala sem sklepala tako, da verjetno gospodične niso obvladale slovenskega jezika... (Kolikokrat pridejo k nam taki po državljanstvo, da je kar žalostno). Edino v takem primeru bi razumela. Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. maj 2009 12:50

Očitno bo moralo še veliko vode pod kakim mostom preteči, da bodo nekateri malo bolj odprti. Pa se bojim, da taisti, ki ves čas razlagajo, kako je v velikih zahodnih mestih fajn.......................ko je vse tako odprto, ko ni zaplankanosti...........

Tisto o "kao Slovenkah" pa je žaljivo, ja., pa nestrpno tudi.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. maj 2009 13:32

Prepričana sem, da bi se isto zgodilo tudi pred 20-imi, 30-imi leti in prej. Vsekakor, veliko ljudem manjka tiste razgledanosti, ki je nekajkrat omenjana v temle forumu.

Dejstvo je, da je dosti bolj enostavno priti pred kamero kot je bilo pred 30-imi leti. Potem se tiste, ki si mislijo, da so najlepše, iz kakršnegakoli razloga najdejo na eni taki oddaji in po mnenju publike naredijo norca is sebe.

Nah ja, stupidity ni izključno ameriška. Po moje se zgodi nekaj podobnega povsod, le da so Američani potiskali kamere v obraze ljudi dosti prej, kot pa so jih v katerikoli drugi državi.

Vanja

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

11. maj 2009 13:39

Rimljanka, žal ne bo nikoli preteklo dovoj vode, da bi nekateri lahko bili zmožni "odprto" razmišljat. Priznati moram, da me je komentar o "kao Slovenkah" zelo presenetil, ker tega na tem forumu pač nisem vajena. Da ne govorim o nepoznavanju slovenskega jezika, kajne Anita80, žerija namesto žirija, pa tudi kaka vejica vam je ušla :) Lahko je kritizirati druge, samo prej je treba pri sebi razčistiti. Ne vem, kaj so vam "Neslovenci" hudega naredili? Ravno tako živijo v naši državi, najbrž je bila punca tu rojena, nekoč bo po vsej verjetnosti plačevala davke, tako kot ostali, tako da vaš komentar ne zdrži. Ampak, kot že rečeno, nam tudi poplava ne pomaga več :) Gigi_84

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

11. maj 2009 13:41

Nisem nestrpna, pa tudi ne rasist... daleč od tega Sem drugače z Juga Slovenije, pozanimana o svojih koreninah - in sem Slovenka.... moti me le to, da včasih slovenci ne znajo slovensko in ne drugo.... Na račun tega da sem z juga sem že dostikrat slišala... Gre za predstavitev Slovenije ali pač samo za lento? lp anita80

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

11. maj 2009 13:52

kruhy je napisal/a:
Dej Ognjič ne razburjaj se in ne moraliziraj....Aniti08 dam prav! Meni je bilo dovolj, da so odprle usta?!?! Naj ti povem, da je tudi moj priimek na ić. In sem ponosna na svoje korenine, ki po očetu izhajajo iz Dalamcije. kruhy
Punči draga, jaz nič ne moraliziram! Mene je le pogrel stavek o "kao SLOVENKAH". In meni je tudi čisto vseeno, komu daš ti prav, precej poveš o sebi že s tem, da takšne bedarije sploh gledaš. Jaz pa nisem na "ić"...da ne bi zdaj kakšne nepotrebne besede o postavljanju v bran "svojim" letele. Ognjič

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

11. maj 2009 14:02

Gigi_845, če pa je punca v Sloveniji rojena in ne zna niti slovensko, potem pa res žalostno. Smatraj moj zapis kot pogovor in ne leposlovni roman, ker na forumih ravno ne utegnem misliti na točno postavitev vejic :-P Poznam veliko ljudi, nekateri so tudi moji dobri prijatelji, ki jih je vojna pripeljala v naše kraje. In lahko jih pohvalim, da zelo dobro govorijo slovensko. Njihovi otroci hodijo v slovenske šole in govorijo tekoče slovenščino brez težav, poleg ostalih jezikov (materinščine, italijanščine, angleščine,...) Veš jaz mislim, da kdor hoče zmore, kdor ne pa ne. In priznam, ko sem malo pogledala prispevke o sobotni oddaji, me je najbolj zmotila ta kvazi slovenščina....pa ti reči kar hočeš kruhy Sporočilo je spremenil(a) kruhy dne 11. 2009 14:20

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

11. maj 2009 14:05

Na mojo srečo Ognjič, te bedarije nisem gledala. In ali si ti na "ič" ali ne,mi je tudi čisto vseeno. Tu gor lahko pišem o vsem, kar je seveda moralno dopustno. Pa pa kruhy

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

11. maj 2009 14:09

Kruhy, se strinjam s tvojim zapisom, še posebej z drugim odstavkom, ampak če je našo "forumašico" zmotila le slovenščina tega dekleta, ki slučajno po rodu ni Slovenka, potem se mi zdi prav, da tudi njo opozorim, da ni napisala vse tako, kot bi morala. Ker mi je blazno smešno, da nekdo kritizira nekaj, obenem pa sam dela napake pri taistem opravilu. To me je zmotilo. Ker, let's face it: njen zapis je bil rahlo žaljiv. Lahko, da ni mislila tako, ampak osebno sem to tako sprejela. Gigi_84 Sporočilo je spremenil(a) Gigi_84 dne 11. 2009 14:10

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 14:18

@helenag, živjo, congrats, lady, I could not have put it better myself.... @Ognjič, se mi je malo tožilo po tebi, vidim, da si spet v formi. @ežoj, živjo @rimljanka, draga moja, ali imam samo jaz en ponesrečen občutek, da se tale tema na zadnjih dveh straneh divje spreminja v tekmovanje za najbolj neomikanega, pomankljivo pismenega in slabo artikuliranega udeleženca (uporaba moškega spolnega obrazila se nanaša na vse bralce in pisce na tem forumu, ne glede na biološki spol) na tem forumu in da tule ene tete blazno hitro pridobivajo zelo veliko prednost? Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. 2009 14:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti