Miss universe 2009 slo

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. maj 2009 13:11

Glede besede "farški":   malo zoprno jo je v široki javnosti uporabljati poljudno.  SSKJ o njej še vedno pravi:  

farški -a -o prid. (a) 1. slabš. duhovniški: farški list; to je naredil pod farškim vplivom 2. nar., v zvezi farške kapice grm z rdečimi plodovi, ki raste po gozdovih in mejah; trdoleska

Ni se potem čuditi, če večina ne razume pomena izrazov žargona ozkega kroga ljudi tako, kot so bili menda mišljeni .

 

A ja, glede kilometrine: tudi sama sem jo ves čas in jo še z veseljem nabiram. Vendar v dotičnih pisanjih skorajda ne najdem česa, česar ne bi že predtem kdaj kje prebrala ali poslušala.

Hvalabogu je tukaj tudi nekaj drugih, ki jim pero sicer ne teče tako gladko, in v njihovih prispevkih ni najti poudarjanja visoke inteligence , pač pa sami po sebi kažejo na veliko  modrost avtorja - jev . Tem pa vse priznanje.

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 15. 2009 13:18

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2009 13:49

No, priznam, meni je izraz "farški" zelo pri srcu in ga v določenih situacijah tudi rada uporabim. Ne kot žaljivko ampak kot opis stanja duha. Zato pa nikoli ne uporabim izraza "nakockaj" za zrezati na kocke, da se vrnem h kulinariki. Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. maj 2009 14:10

Vendelina jr. je napisal/a:
"Tisto o "ne najlepših puncah, ki so ad definitionem duhovite in fejst za pogovarjati se" in o " lepih, ki se jih brez pudra ne spozna"...hja, kolega, če se ne upaš ogovoriti lepotice in iščeš po segmentu sivkastih mišk (in potem ta segment definiraš kot edini pravšnji), ker je tam manj verjetnosti, da dobiš košarico...zaradi tega pa še ni treba delati eseja." Na tole pripomnim samo: svoje k svojim. En povprečen, siv tip ne bo nikdar pristopil k urejeni ženski v kostimu, ker se jo bo z-bal. Potem operira tam nekje v sredini v sivini. Ker vsak podzavestno ve, kje so njegove limitne možnosti na lovišču. (pol pa take, men so nenamazane všeč, pa preproste, pa... v omari pa Playboy za fajn namalanimi bejbami, sej veste, kam ciljam). Malce z-bal, ker se ve, kaj bejba hoče in ve se kaj ima. In jih že s pojavo in postavo in urejenostjo zna povedat. Za take ženske so drugačni tipi. (pa ne nujno hoh urejeni, pač pa drzni in inteligentni). Hja, je treba znat hodit zdraven, pa se zavedat, da še kdo za njo pogleda, pa da se rabi lady zjutraj uredit ipd. Pa zna ji jit tudi kaj kupit, kar je lady všeč... "Drugače sem pa mnenja, da so ženske lepe ali pa to niso. Kile in leta nimajo nič s tem. !" Tole izjavo pa podprem 100%. Energija je potrebna in odnos do sveta, to se vidi navzven... : ) Sem že napisala, šele potem je urejenost, nalič in kile. Vendelina jr.
lidka [sonce]

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

15. maj 2009 14:23

Glede "svoje k svojim" pa se ne popolnoma strinjam, saj lahko vidiš veliko parov, ki jih, glede na videz, urejenost, etc, ne bi nikoli dali skupaj. Margot

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

15. maj 2009 14:30

masaj je napisal/a:
.......in da še ne zna odgovoriti na osnovna vprašanja.....hvala lepa,potem je res taka,ki bi jo imel samo za eno noč masaj

Masaj, ni je treba imeti samo za eno noč... Tako punco si lahko daš v vitrino, prižgeš lučko nad njo in jo vzameš po potrebi...(če ti bo dovolila - tu pa tam bi se že našla tudi takšna)

Meni osebno so takšna tekmovanja mimo. Punce, ki so se šle samo (po)kazat in so mislile, da jim ne bo treba nič pametnega povedati in se posledično niso pripravljale, nimajo tam kaj iskat. So samo slabe igralke, ki se glede svoje nerazgledanosti tolažijo s tem, da se jim je "zgodil lapsus". Meni se, recimo, še ni zgodil lapsus v smislu, da bi namesto Martadele kupila Mascarpone, kar je popolnoma primerljivo z njenim kao lapsusom. Bi bilo bolje, če bi rekle, da so bolj specializirane na vprašanja o lepoti (make-up, modni trendi,...) in da splošne razgledanosti dejansko nimajo (saj veste, tistemu, ki prizna, se pol oprosti).

Spominjajo me na "bodybuilderje", ki mislijo samo na svoje mišice, kje še morajo kakšno sklesat in so zato ozko usmerjeni samo v svoje bicepse.. Vsesplošna razgledanost jim pa precej peša (obstajajo tudi izjeme, kot je npr. Marc Goran Lorencin, ki sem ga slučajno zasledila v oddaji Piramida in je zeeeloooo dobro deloval tako vizuelno, kot govorno-vsebinsko).

Samo pripombo bi še imela glede na povedano o uspešnosti moških in žensk.

Ženske smo dostikrat bolj uspešne od moških na mnogih področjih in v teh primerih pametna ženska da moškemu občutek, da je bolj uspešen od nje. Resnico itak poznaš sama. Dosti pa to pomaga pri odnosu - partnerstvu.

Evo, pa smo spet pri igralstvu. 

 

 

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

15. maj 2009 14:41

Dejstvo je, da so punce padle na vprašanju, ki ga morajo znati osnovnošolci. Da je v srednjih šolah premalo geografije, je verjetno resnično, vendar s postavljenim vprašanjem nima nobene povezave. Dekleta so odgovarjala, kot, da o geografiji še slišala niso. Splošna razgledanost in zanimanje deklet, ki so odgovarjala na vprašanja je sigurno na nuli. Lp Nasha

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. maj 2009 14:42

Kake hibe pridejo tudi z leti, ampak začetno lovišče, to je bit vsega. Kdo bo pristopil h komu. (tisto, ko vidiš, kaj te (lahko) zanima...). To je tko, kot bi jaz gledala od Staner. torte, pa bi vihala nos: Fej, kakšne so, čist preveč lepe, načičkane, cukraste... Ne, ne, to jaz ne bi nikol mela, jaz mam rada torto sam obmazano s smetano. (pa morda ne bi imela denarja, da si kupim eno hoh lepo torto). In bi potem podzavestno sama sebe prepričala, da res niso lepe. (v resnici bi si pa želela, in če bi mi jo kdo poklonil, bi bila ponosna). To je tko. Ljudje smo hecni. Gledamo nakit, pa si ga ne moremo privoščit. Pa kritiziramo. Gledamo lepe torte na netu, pa si je nikoli ne naročimo, ker ni $ za to. Gledamo hude mišičaste tipe, pa imamo kaj za pripomnit, ker vemo, da tak pa tak ne bo nikdar spal zdraven nas... Gledamo lepe ženske v revijah, na filmih, na netu, pa si govorimo, da niso okej, da imamo radi bolj preproste... Povsod vihamo nosove, ko nam je nekaj nedosegljivo. (In moje osebno mnenje je, da če bi kdo gledal res preproste bejbe, mu ne bi bila nobene igralka všeč, nobena starleta ipd. Saj se da dobit na netu, natural, pa amateur, pa celo rangiramo lahko, po barvi las, recimo rdečelaske... Če pa moški gleda lepe bejbe v Playboyu, potem ima občutek za lepo, je estet. Kar ne pomeni, da mora imet tako doma. Samo pol ne pljuvat po takih. Ne razumem. Tega enostavno ne razumem. Zakaj so všečne za gledat? Žena doma pa je le v dosegu zmožnega, ne?). No, pa poglejte, kakšne ženske imajo uspešni moški ob sebi. Predvsem urejene. lidka [sonce]

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. maj 2009 14:53

Je rekel sin očetu (iz beležke Robija K. v legendarnem Feral Tribunu): A greva na plažo gledat, kar ne moreš "kresnit", ali boš doma "kresnil", kar ne moreš gledat??? Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

15. maj 2009 15:01

He, he, tko nekako ja... : ) : ) lidka [sonce]

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

15. maj 2009 15:15

No ja, dvomim, da večina moških gleda Playboyeve revije zaradi lastnega čuta za estetiko. Margot

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti