Rimski žličniki - sladica

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

tema odprta - 25. apr 2009 12:40 | ogledi: 7.188 | odgovori: 31

Iščem recept za sladico Rimski žličniki in potrebujem pomoč. Na enem blogu sem videla slike te sladice in izgleda res slastno... Mislim, da je avtorica bloga to sladico jedla v Rimskih toplicah v kavarni Sofijin dvor (http://www.ednevnik.si/entry.php?w=metuljc&e_id=8890)

Žličniki so svetlo rjave barve in pod sliko piše, da so bili mrzli, preliti pa so z vročim sadnim prelivom (verjetno gozdni sadeži).

Sem iskala recept z Googlom, pa sem dobila samo istoimensko predjed, ki je seveda slana ( s sirom in muškatnim oreščkom).

Pozna morda kdo recept za to sladico ali pa jo je že jedel ?

Hvala za pomoč in lep sončen pozdrav!

KristinaG

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. apr 2009 13:44

To je nekaj božanskega. Počakaj kakšen dan, pa ti bo naša Rimljanka napisala približek recepta... So pa nekaj podobnega blejski grmadi (kremasti, s koščki biskvita, rozinami in smetano, preliti s čokolado, posuti z mandlji in nato še preliti z vročim sadjem)... mmmm

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. apr 2009 15:27

kristinaG, priporočam ti, da prideš v živo in jih poskusiš. Verjemi Tulki, res so dobri. Se je pa treba prej zmeniti zanje, ker jih ne pripravljajo ves čas. Sofijin dvor je hotel v sklopu  Rimskih term (Rimske Toplice), ki so v fazi prenove in dodatnih gradenj. Prihajajo prvomajski prazniki, ko je v teh krajih še posebej lepo (saj je vedno, no, vidiš po nicku, od kod sem.....).  S 1. majem se odpira Aqua Roma, bazenski kompleks manjših dimenzij, posebej primeren za družine z otroki, ki je v neposredni bližini Sofijinega dvora. Lahko združiš kopanje tam in žličnike v Sofijinem dvoru.

Da ti bo bolj jasno, kako je v Rimskih termah lepo (čeprav je hkrati del gradbišče), si oglej spodnji link. lahko si privoščiš čudovit sprehod po Ruski stezi, masaže,..... na koncu pa se pocrkljaš z Rimskimi žličniki (ali čim drugim, kuhar obvlada.......). Prijazni so pa vsi, kar Tulko vprašaj.

http://www.rimske-terme.si/novice/index.php  Po  1. maju si lahko privoščiš še kopel prav tam, kjer se je kopalo kar nekaj kronanih glav v 19. stoletju............

Kar se pa recepta tiče, je Tulka kar dosti povedala, je seveda hišna skrivnost in ga do potankosti ne bodo povedali. Pa nič zato, mogoče so še boljši, če jih poješ tam.....v prijetnem okolju kavarne Sofija. Če te popeljejo na stolp, mi lahko pomahaš....z  mojega balkona je prav lep pogled na Sofijin dvor.

rimljanka - zasebno mnenje

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. 2009 20:21

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

25. apr 2009 20:15

Mmmmmmmm, prav zares so slastni, preverjeno!

Blanchy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. apr 2009 20:17

KristinaG, kako - si jih šla poskusiti ali še ne?

rimljanka - zasebno mnenje

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

27. apr 2009 21:42

Rimljanka, hvala za informacije iz "dežele te sladice" :) Mislim, da bom res šla kar tja in poskusila originalne...zakaj bi se doma matrala :) Morda sedaj, ko bo nekaj dni fraj, naštimam koga, da me pelje na izlet v Rimske ;-) ...glede na to, da sem doma slabo urco stran... Sicer poznam tvoj domači kraj....večletne vožnje z vlakom skozi, ter seveda moja draga prijateljica Jelenčkova izhaja od tam. Me pa zanima, če misliš, da se je res potrebno prej naročit, da prideš na te žličnike? Jih nimajo v stalni ponudbi? Pa še to: A je tale kavarna Sofijin dvor visokega cenovnega razreda glede na to, da je v sklopu hotela? Je za povprečen žep varno iti tja na kosilo in na žličnike za sladico? Hvala! Pa lepe praznike! KristinaG

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. apr 2009 21:50

Ja, res jih je treba naročiti, pokliči na številko iz zgornjega linka in bo šlo. Pa malo povej, da si dobila priporočilo........

Povsem normalne cene, glede na to, da je hotel ****. Če se ne motim, so 2,5€ bili žličniki, ko sem jih nazadnjue jedla, kak mesec ali dva nazaj. Kava z mlekom je 1,3 €, sok 1,8, se mi zdi. Jabolčni domač, ki je daleč najboljši, vem, da je 0,5€ dl, pa še boljši je, če ti ga 2 dl zmešajo z vsaj 1 dl termalne vode............lahko tudi z dvema, če nimaš rada preveč sladko.

Za kosilo se pa po telefonu tudi lahko zmeniš, veš. So res ful prijazni.........

No, za vsak slučaj:

T 03 620 41 70 e-pošta:    strezba@rimske-terme.si

O, Jelečkovo pozaš, je bila včasih moja soseda.......................... Sicer pa, če sporočiš, kdaj boš tam....morda pridem naključno mimo....morda............

rimljanka - zasebno mnenje

 

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 27. 2009 21:59

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

28. apr 2009 12:25

Hvala še enkrat za vse zelo natančne informacije Enkrat jih zagotovo pridem poskusit, če ne prej, ko grem kaj mimo na obisk k Jelenčkovi Lepe praznike KristinaG

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. apr 2009 16:51

Se mi zdi, da bi nujno morala poskusiti te žličnike....

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. apr 2009 16:55

Ooooooo, a res? Bom povprašala, kdaj bodo na meniju.................... A prideš, ko bodo?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 17:00

A mi lahko kdo pošlje recept (ali pa vsaj podroben opis, z malo več podrobnosti, kot jih je tulči napisala), glede na to, da se ne morem kar tako ustavit pri njih.

Prooosiiiiim.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti