Simptomi pljučnice

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. apr 2009 18:59

Imela pred leti primer v plemenu, ko je šel CRP čez stotko, ne znam pa ponoviti, kje se je ustavilo. Se pa spomnim, da so na infekcijski to zdravili s šusom od azitromicina in v kombinaciji z drugimi zdravili, ki jih mora bolnik stalno jemati. Moj CRP lani je bil pod stotko. Čeprav, da se ne bo tole nekako spremenilo v tisto "katera je imela dalšga...." punce tega ne delamo, ali pač? Vendelina jr.

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 5:07

Preveč sem že biokemije pozabila ampak to še vem, da CRP ni kaj veliko drugega kot sedimantacija. Torej, dejansko se ne izplača delati CRP saj je narediti sedimentacijo čisto dovolj in če je SR visoka, tako je visoka tudi CRP (samo je videti, kokar da je nekaj več in nekaj drugega, kot kaj SR, katero vsi že poznajo). A antibiotska terapija je v prvi vrsti opravičena ne zaradi visoke SR ali CRP-ja ampak zaradi zelo visokih leuvkocitov ker oni bolj kažejo da gre za bakterijsko vnetje kokar kar koli drugega. Seveda, ko pa se ne ve kaj bi, po tem se šiba z antibiotiki. Inače in SR in CRP lahko še nparej nekaj časa naraščajo čeprav je vnetje že končano. In enako tako, traja precej dolgo da začnejo opadati in da se normalizirajo. Torej, niso znak akutnega vnetja in dejansko ne opravičujejo dajanje antibiotikov. KornelijaPT

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 9:16

Kornelija, daj malo (v lastno dobro) ustavi konjenico lastne vehemence, prav? Sedimentacija in CRP nista isto. In zgolj rekreativno znanje biokemije pa ravno ne zadošča za to, da se on-line definira zdravljenje kogarkoli. Vendelina jr.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. apr 2009 9:36

Evo ga, da se s pomočjo najdi.si vsi skupaj kaj naučimo: SR (sedimentacija eritrocitov), kadar je povišana, govori za vnetje, težava s SR je le ta, da "zaostaja" za približno 14 dni in le ponavljanje preiskave zdravniku pove, ali vnetje napreduje ali se umika (SR raste oz. pada). CRP (C-reaktivni protein) je preiskava, ki pove isto kot SR, le da je hitrejši in kaže na trenutno stanje in dogajanje v organizmu. KornelijaPT, ko se nekomu zapiše, da je nekdo dobil Nobelovo nagrado za nekaj, za kar je po mojem globokem prepričanju in skromnem znanju ne bo nikdar dobil, pač zastrižem z ušesi. In ko se nekomu zapiše, da je pač vseeno, da nagrada je pač nagrada, se verodostojnost pisca v mojih očeh zmanjša. In ni ga profesorja ali pa znanstvenika, ki me bo zgolj na "baba čula baba rekla" prepričal, da se vnetje slepiča da pozdraviti na opisan način. Takšni pač smo, nekateri zajemajo "znanje" z veliko žlico, drugi pa pač dvomimo. Dejstva (oj kolikokrat zlorabljena beseda) pa so tisto čemur bi morali verjeti oboji. lp Vlado

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 11:48

Dragi Vlado. Potrdil si me pred Vendelinino kritiko po tem si me pa sam tudi obsodil na enak način kokar Vendelina. Na podlagi česa meniš, da je tvoje "globoko prepričanje" dober kriterij o tem kaj je resnica in kaj ne. Saj si lahko videl da je Vendalinino "globoko prepriičanje" bilo napačno. Lahko bi je spoštival toliko kot sebe in da ji verjameš da je tudi ona reagirala iz svojega globokega prepričanja, pa zravn še znanja! Pa se je zmotila. Ti si to preveril! Po tem zakaj ne podvomiš tudi v svoje prepričanje a ne samo v tuje! Vsi smo zelo nagnjeni soditi iz svojega omejenega zornega kota. Tako tudi "po mom globokem prepričanju" še v kuhariji ne more biti res kaj nekateri trdijo. Ker sem laik in pojma nimam, se mi marsikaj zdi "bedasto" in mi se zdi da je nemogoče. Ampak naučila sem dovoliti (čeprav sem prej sama bila kot Vlado) da me prepričajo. Tako "poskusim jed" katerega so napravili na podlagi meni neverjetnega recepta. Ali pa sama "skuham", natančno po receptu. Dvom je v redu! Ne smemo biti ovce ki slepo sledijo vsem. Ampak nimamo pa pravice a prori obsoditi osebo, ki nekaj trdi, kaj se nam zdi nemogoče in odvreč to kaj trdi BREZ DA PREVERIMO. Če bi to vsi storili tako, po tem se ne bi maknili iz kamenega doba. Spomnite se samo kako so npr trdili da človek ne preživi če potuje z hitrostjo od 30 km/uro. Že v to bi lahko podvomil da si mogoče narobe prebral to kaj sem napisala, Ali bi mi dovolil možnost da sem dobro mislila samo sem krivo napisala, ali bi me vprašal kaj ti ni jasno in razumljivo. Ampak nuč od tega! tako vsi grobe obsodbe!!! To je narobe! TAKOJ OBSODITI BREZ DA DAŠ MOŽNOSTI SEBI IN ONEM DRUGEM DA JE KAJKRIVO RAZUMLJENO, ali krivo napisano. Na podlagi česa sodite da je moje znanje "rekreativno" in na podlagi česa trdite da to kaj povem je "baba čula baba rekla". Ja, pri Nobelovi nagradi nisem bila zelo natančna. Povedala sem, da so mi pokazali članek v uradnem časopisu in da sem se z tem podatkom še nekjer srečala. Sama pa nisem proveravala saj MENI to ni bilo tako pomembno. Saj sama sem že dobila dovolj izkušnji o tem da to deluje. Razen tega je zgovorni podatek da je na marsikateri univerzi ta predmet sprejet v uradni , da številne bolnice ga normalno uporabljajo itn.. Namreč, kako lahko trdimo da so vsei ostali ljudje na tem svetu neumni samo mi in samo mi "vemo kaj je res in prav"??? Ampak, na kraju krajeva niti to ni bistveno,. Vsi vemo, da so velike znanstvenike sežigali na grmadi, sedaj pa jih slavimo kot tiste, ki so naredili prekretnico v naših življenjih. Torej, dejansko nagrade tudi dajamo na podlagi neke "politike" in splošnega shvatanja. In, kot sem omenila, bili bi še vedno v kamenem dobu, če ne bi bilo "norcev" ki so verjeli v nekaj več in si upali to tudi uresničiti. A nič drugo niso pričakovali od drugih samo da se tudi sami uverjo. --točno na podlagi "danega recepta". Lahko bi pisala še in še referend, dokazil, izkušenj, primerov ...Ampak to ni za takšen forum. I KornelijaPT

krka  

član od: 6.5.2007

sporočila: 24

29. apr 2009 15:44

CRP je reaktant akutne faze, hitreje zraste in pade kot SR. In zato ga je smiselno kontrolirati na krajši rok kot SR, pri težkih pacientih na bolnišničnih oddelkih to delajo celo vsak dan. V enem dnevu lahko zaniha za 100 mg/L. krka

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. apr 2009 16:23

Ne vem, če sem kakor koli ovrgel Vendelinino pisanje, pa to niti nima veze. Prosil bi zgolj za kakšen relevanten link o zdravljenu vnetja slepiča z akupunkturo. Zakaj? Tvoja trditev je zame preprosto neverjetna. Samo to. Mimogrede tudi kreacionistična teorija oz teorija intiligentnega načrta je poučevana v marsikateri šoli. In? To o teoriji ne pove nič. Pove pa o šoli. LP Vlado

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 16:35

Vlado, tele Kornelije ne moremo resno jemat. Ona bi zdravila otroško levkemijo s homeopatijo, kot pravi na onem drugem forumu,  ki se istočasno odvija.

 

 

Vanja

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 19:35

Vlado! Ali ne znaš brati? NA KITAJSKEM. Pri nam je ni, saj se ne da vse kar tako prenesti s Kitajske k nam. In ne vem, saj se z tem ne vkvarjam. Razen tega, pri nam ni primernih ustanov kateri bi takšne primere kompleksno obravnavale. Jaz se z tem nisem vkvrajala, saj to je "posebna specijalizacija" . Ampak sprašujem se, ali enako tako prevejaš in terjaš na ta način tudi ko greš v bolnico? Ali ti razložijo celotno fakulteto v nekaj stavkov? Vanja! Če je tebi kaj nemogoče, to ne pomeni da to tudi ne obstoji!!!!! Poskušala sem razložiti! Marsikaj nam je nemogoče, ker se ne zavedamo tega, ker ne poznamo, ker se nismo srečali z tem. Pa je vse eno resnica. Ali tako govoriš tudi npr o Einsteinu, ki trdi da sta prostor in čas eno te isto. Ali da je prostor okrogel ... In samo se spomni: koliko vsega se je imelo za nemogočega, pa je danas to normalna praksa in naš vsakdan.In enako tako NISEM POVEDALA da je VSAK SPOSOBEN pozdraviti otroško levkemijo. Razen tega ozdravljivost ene bolezni ni odvisna od diagnoze ampak od človeka, ki je zbolel z to boleznijo. Jaz sem že celo življenje posvetila učenju in raziskovanju, saj sem hotela vedeti kaj je v ozadju bolezni. Sedaj pa pričakuješ da razložim v nekaj stavkov? Ampak hotela sem samo nakazati da je marsikaj možno kaj se nam zdi nemogoče. Saj če hočemo izhod iz problemov in situacije, po tem prvo moramo dojeti da obstoji tudi nekaj drugega a ne samo to, kaj nas obkroža. Če se tega zavedamo, po tem bomi izkali izhod. In če iščemo, po tem najdemo. Tudi najbolj ensotavna homeopatija lahko pozdravi prehlade, angine, v enem dnevu, pljučnice v nekaj dneh brez posledic, marsikatero kronično bolezen katera je medicinski neozdravljiva in, kot sem povedala, ponvljam ponovno: za dobrega homeopata ozdraviti otroško levkemijo je enstavni proces in nič težjega kot kakšna prehladna bolezen. Noben pa ni rekel da je absolutno in vse ozdravljivo. Marsikaj je moja lastna izkušnja. In lahko prikažem kako to gre. Saj tisto kaj še nisem povedala je še bolj čudno od tega kaj sem. Ampak je z druge strani tako enostavno da se preprosto da preveriti. Torej, kot sem že povedala: ni problem da dvomite. Problem je če samo odbacite brez da preverite, nasploh ko z tem da preverite, nič kaj ne tvegate. Želela sem se tem forumu pokazati hvaležnost za pomoč katerega sem dobila sama z tem da ponudim zavedanje in prikažem (da lahko poskusite) sami nekaj, kaj je videti tako čudno, je pa resnica in se da marsikaj z tem pozdraviti. Ampak, očtino nobenga to ne zanima. Dapače, vse ste tako jezno skočili na mene. Če menite da je ono kaj sem ponudila nevredno vaše pažnje po tem vas ne bom več morila z tem in se opravičujem za dosedanje nadlegovanje. KornelijaPT

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

29. apr 2009 20:30

Seveda se lahko prerekava o funkcionalni pimenosti enega in drugega, če me o tem sprašuješ. Ampak o tem naj sodijo drugi. Kitajska ima zelo razvit internet. Ogromno strani je prevedenih v angleščino. Web strani, ki bi govorila o tovrstnem zdravljenju ni. Tak to pač je. Einsteina pa lepo pusti fizikom, ker si se osmešila. lp Vlado Sporočilo je spremenil(a) Vlado dne 29. 2009 20:31

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti