Konj : nora krava

neznan uporabnik
tema odprta - 30. jan 2001 15:24 | ogledi: 3.739 | odgovori: 6

Ali ima kdo kakšen recept za pripravo konjskega mesa (zrezki, golaž,...) ? To bo nadomestilo za nore krave poleg divjačine.

renee

neznan uporabnik

30. jan 2001 21:26

Konjsko meso kuhate na enak način kot goveje ali kako drugo. Le da čas kuhanja traja nekoliko dlje. J az si pomagam z ekonom loncem.

neznan uporabnik

31. jan 2001 9:01

Konjski zrezki Zrezke potolčemo,napikamo z nožem (vkolikor nam tega ni napravil mesar)in jih položimo v segreto olje. Na močnem ognju jih hitro popečemo in obrnemo. Solimo,popramo in potresemo z dobro mero suhega, mletega česna. Nato zmanjšamo ogenj, prilijemo belo vino ( pazimo, da vina ne polijemo po mesu in česnu), lahko tudi malo vode in dušimo še 10 min. Tako pripravljeni zrezki so mehki in izredno okusni. Sama ponudim zraven še idrijske žlikrofe. Žal pa pravih žlikrofov ne morete kupiti v trgovini.

neznan uporabnik

31. jan 2001 21:47

Zrezki iz konjskega mesa so mehkejši, če jih pred pripravo za kaki 2 uri ali več položite v paco iz olja, narezane čebule, popra, po želji malo česna, petršilja in še kakšne vam ljube začimbe. Položite jih v zelo vroče (pa ne sežgano!!) olje, in če se le da, tudi prelijte z vročim oljem, tako da meso čimprej zakrkne. Solite jih na koncu, tik preden so pečeni(najboljši so srednje prepečeni, tako da so še malo rožnati). Dober tek.

neznan uporabnik

5. feb 2001 14:55

No potem si morate pri takem kosilu pa se predstavljati kaksnega lipicanca, Bambija, zajcka dolgouscka...:o)) Ula

neznan uporabnik

5. feb 2001 16:09

Taksne bodice so pa res nepotrebne v kulinaricnem forumu...

neznan uporabnik

11. feb 2001 0:16

Zlasti poleti se rad oglasim pri konjskem mesarju na ljubljanski tržnici. Poprosim ga, da mi nareže čim tanjše zrezke (ni treba, da je ravno žrebiček oz. file. Doma jih premažem z gorčico, malo poporam, zložim v primerno posodo in prelijem z oljem tako, da so dodobra pokriti. Tako jih pustim v hladilniku najmanj dva do tri dni, kak dan več je še bolje. Ko naj bi bili pojedeni jih samo še posolim,posujem z mletim česnom (ali pa namažem s sveže zmečkanim) nato pripravim ali žar v naravi ali pa močno litoželezno ponev doma, in jih na res vroči plošči (mreži) zelo na hitro spečem. (Čim se ga da obrniti, se ne prijema dna ga obrnem, počakam minuto še za drugo stran in gotovo je.) Ker sem precej močan in hitre jeze, mi še nikoli niso rekli, da so zrezki slabi, pa tudi pojedli in pomazali so vse! seltone Spremenil(a) - seltone dne 12 Feb 2001 13:01:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti