Stanovanjski kredit - kje?

Dominator  

član od: 14.7.2004

sporočila: 6

tema odprta - 23. apr 2009 12:40 | ogledi: 13.743 | odgovori: 13

Kupujemo hišo in treba je po hitrem postopku (1 mesec) dobit kredit. Katera banka bi bila trenutno najbolj ugodna in katere se je treba izogibat? Na kaj je treba bit pozoren? Časa nimam na pretek in laufanje okoli vseh bank ni opcija ...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2009 12:47

To temo smo obedlovali pred dvema dnevoma, poglej nazaj (to narediš tako, da klikneš na Vse teme). Vendelina jr.

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

23. apr 2009 19:43

Nama je laufanje okrog 'vseh' bank (midva sva jih obiskala devet ali deset) vzelo okoli tri ure časa... Sicer so krediti v veliki meri odvisni od želja (zneska, dobe odplačila, ali gre za hipotekarnega ali za kredit z zavarovanjem...). Pred tremi meseci sva midva za kredit (ki ni hipotekarni) dobila najboljše ponudbe v Hypo banki in Uni-Credit bank. Večina bank pa svojih internetnih straneh omogoča informativne izračune za kredite, veliko informacij in mnenj o stanovanjskih kreditih pa lahko dobiš tudi na forumu http://www.podsvojostreho.net/vsebina/. roža

Dominator  

član od: 14.7.2004

sporočila: 6

24. apr 2009 7:57

Informacije, ki jih imam zaenkrat pravijo, da Uni-Credit ni več najbolj ugoden (sliši se celo, da trenutno dajo najslabše ponudbe, ker bojda od vseh bank najbolj čutijo pomanjkanje denarja). Za začetek sem na vse banke poslal prošnjo za informativni izračun, pa bom rezultate objavil tukaj, če je prav.

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

26. apr 2009 19:06

Zagotovo ne v Banki Koper. Midva z možem sva imela stanovanjski kredit pri njih. Obrok se nama je zviševal vsak mesec. Tako, da sva kredit krepko preplačala. Razen, če je sedaj kaj drugače. Vseeno se dobro pozanimaj preden ga vzameš pri njih. Sicer pa v teh časih ni preveč ugoden noben kredit. rdeca jagoda

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

27. apr 2009 8:34

Pri mojem povpraševanju je bila A baka najugodnejša. Nekateri pohvalijo SKB. Teka

martinika  

član od: 12.2.2016

sporočila: 4

20. feb 2016 13:30

Pozdarvljeni.

Z fantom želiva kupiti hišo v vrednosti 60000€. Prodaja se prek nepremičninskega posrednika, kar bi morala dat 6000€ are, ki je nimava, ostalo pa bi dala na kredit 54000€. Torej bi vzela 60000€ hipotekarnega kredita, ker stanovanjskega nebi dobila. Fant je zaposlen za nedoločen čas, jaz pa sem nezaposlena, torej na borzi in si iščem službo. Želima si čimprej it na svojo, saj doma ni razumevanja. Fant ima približno 700€ neto plače, brez dodatkov. Prosim vas za informacije, kje bi bilo najboljše dobiti toliko kredita. 

martinika

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. feb 2016 13:59

martinika je napisal/a:
Pozdarvljeni.

Z fantom želiva kupiti hišo v vrednosti 60000€. Prodaja se prek nepremičninskega posrednika, kar bi morala dat 6000€ are, ki je nimava, ostalo pa bi dala na kredit 54000€. Torej bi vzela 60000€ hipotekarnega kredita, ker stanovanjskega nebi dobila. Fant je zaposlen za nedoločen čas, jaz pa sem nezaposlena, torej na borzi in si iščem službo. Želima si čimprej it na svojo, saj doma ni razumevanja. Fant ima približno 700€ neto plače, brez dodatkov. Prosim vas za informacije, kje bi bilo najboljše dobiti toliko kredita. 

martinika

a ti to resno ?

 

anibas

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. feb 2016 14:21

Težko bo  - to ti je verjetno že jasno, ampak v isti situaciji je bila, je in bo večina mladih ljudi. Računaj, da morata pač od fanto e plače zaenkrat oba živeti. Pa če lahko odplačujeta po 200 evrov na mesec, bi za 60.000 evrov glavnice potrebovala 25 let, potem pa pridejo še obresti, ki se jih v tem času nabere zelo veliko, nekje 10.000 € ali še več. Ti boš seveda prej ali pozneje dobila službo, ampak bosta potrebovala tvoj denar za življenje in hišo (ker ko kupiš hišo, ni konec stroškov, v bistvu se takrat šele začnejo).


Vsekakor se izogibaj vseh, ki ti ponujajo super kredite brez jamstev, tudi takrat, "ko banke nočejo dati". Na spletnih straneh večine bank imaš kalkulatorje kreditov, kjer lahko vpišeš višino kredita in dobo odplačevanja ali mesečni obrok in dobo odplačevanja, pa dobiš izračun, koliko lahko dobiš maksimalnega zneska ali koliko bo znašal mesečni obrok pri danih obrestih in dobi odplačevanja. Ne preostane ti drugega, kot da se odpraviš na turnejo po bankah: dogovori se za sestanke in prosi, da ti pripravijo izračune, skupaj z vsemi stroški (odprtja računa, odobritve kredita, zavarovanja - za primer brezposelnosti ali bolezni, vse mogoče takse, prispevki, dodatki, karkoli ti banke še lahko zaračunajo). Pazi tudi na to, ali so obresti fiksne ali spremenljive. V vsakem primeru je nekaj tveganja in naj ti natančno razložijo, za kaj gre. Naj ti tudi izračunajo, kaj bi zate pomenilo, če kredit odplačaš 5 ali 10 let prej (ker je možno, da se bo vajina finančna situacija nekega dne le precej izboljšala). Nikar ne odidi s sestanka, preden ti ne bo popolnoma jasno za vsako stvar, kaj zate pomeni! Potem boš videla, kako daleč lahko sežeta.

Verjemi, vem, da si ni lahko vzpostaviti življenja na svojem. Ampak se splača, ker gredo potem, ko se res potrudiš, stvari samo še na bolje.

Srečno!

Sonja

andreychika  

član od: 18.12.2006

sporočila: 40

20. feb 2016 18:48

Težka bo, ker ti mora po odbitem obroku kredita ostati od plače znesek v višini minimalne neto plače. Kar pomeni, da bi lahko odplačevala cc. 100 € kredita na mesec, če pri navedbi fantove plače nisi upoštevala malice in prevoza, drugače pa tako sploh ne pride v poštev.

 

https://www.zps.si/index.php/osebne-finance-sp-1

 

V vsakem primeru pa bi vama svetovala, da najprej poskusita živeti na svojem, da vidita, koliko stroškov to sploh potegne za sabo. In ali sta jih sposobna poravnavati. Ker po odtegljaju kredita je treba plačati še elektriko, vodo, odvoz smeti, RTV (kabelsko, internet), kar je skupaj minimalno 100 €, hišo je treba ogrevati, kar tudi ni zanemarljiv strošek, če ne kuriš ravno na drva in si ne lastiš gozda, potem je vsaj 100 € letno še zavarovanje za hišo, pa še enkrat toliko NUSZ, na koncu je treba še pa jest, se oblečt, tankat, zavarovat, registrirat avto ...

 

Če komu to uspe s 700 €, svaka mu čast.

andreychika

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

21. feb 2016 21:43

Martinika najbolje bi bilo najprej dobiti službo zate, ker kot so napisale predhodnice, bo glede na vajino trenutno situacijo tale podvig zelo težek, če ne kar nemogoč.  Za vsako ceno iti na svoje in delati finančni samomor, ni ravno pametno. Midva sva tudi pred malo več kot desetletjem, ko sem bila brez službe in ob dveh majhnih otrokih, šla  v nakup stanovanja a s to razliko, da sva imela malo več kot tretjino prišparanega denarja za kupnino in sicer iz obdobja ko sem bila zaposlena tudi jaz. 

Svetovala bi ti, da se oborožiš z nekoliko potrpljenja in z vztrajnostjo pri iskanju službe zate, potem pa v akcijo in na lov za najugodnejšo varianto kredita. Ti bo prihranjen marsikateri siv las ali še kakšno hujše gorje.

svenska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti