Govor na poroki

lindi  

član od: 9.10.2008

sporočila: 11

tema odprta - 23. apr 2009 12:05 | ogledi: 42.463 | odgovori: 18

Najprej en lep pozdrav. [solze]

Večkrat si ogledujem te strani in vidim,da si zelo velikokrat pomagate med sabo..zato imam eno veliko prošnjo,na poroki bi naj imela govor ampak ne najdem pravih besed s katerimi bi nastal govor.zato prosim če ima kdo kakšno misel ali celo star govor naj mi pomaga...hvala :)

Lahko pa mi pišete na enaslov : umakovec5@gmail.com

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. apr 2009 14:06

Lindi - odvisno je, v kakšni vlogi boš na poroki? Kot sestra, mama neveste/ženina, kot poročna priča neveste/ženina ali kot njuna najboljša prijateljica? Ali boš ti nevesta? Sicer "muštra" za to ni oz. da bi ti nekdo posredoval cel govor, ker se posameznik od posameznika razlikuje. Zato pa smo tako posebni. V google vtipkaj besede verzi ali poroka ali poročni verzi in ti bo vrglo ven nebroj strani. Ena takšna stran je tudi na www.med.over.net . Pa mislim da obstaja tudi stran poroka ali nekaj takega. Najbolje pa je, da pišeš tako kot čutiš, pa naj se sliši to še tako patetično. Žal, še nimam te izkušnje, da bi govorila na poroki, imam pa izkušnjo, ko sem pripravila govor na mamini 50-letnici. In res je najboljše izhodišče verz ali kakšna lepa misel. Ne bom več "solila pameti" - bodo drugi več vedeli povedat, ki imajo izkušnje. Aja, naj kratek in jedrnat - to so nam vtepali v glavo na faksu - da za govor ne pisat seminarske naloge. Naj ti govor lepo uspe! Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. apr 2009 14:17

Ljubiti ne pomeni gledati drug drugega, ampak skupaj gledati v isto smer. Antoine de Saint-Exupery V dvoje je zmeraj lažje živeti. Če eden pade, ga drugi pobere. (malgaški pregovor) Čas je prepočasen za tiste, ki čakajo, prehiter za tiste, ki se boje, predolg za tiste, ki žalujejo, prekratek za tiste, ki se veselijo, toda za tiste, ki ljubijo, je neskončen. (Henry Van Dyke Zdaj ne boš več čutil dežja, saj bosta drug drugemu zavetje. Zdaj ne boš več čutil mraza, ker bosta drug drugemu toplota. Zdaj zate ne bo več osamljenosti, ker bosta drug drugemu prijatelja. Zdaj sta dve telesi, a pred vama je le eno življenje. Pojdita zdaj v svoje prebivališče in začnita dneve skupnega življenja. Naj bodo vajini dnevi dobri in naj jih bo še veliko na zemlji. apaški blagoslov http://najporoka.com/ To jih je nekaj z zgornje strani, ki so mi bili najbolj všeč! Moycaa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2009 14:53

Lindi, če "ne najdeš pravih besed", potem jih boš pač morala še malo iskati. Ker, če boš na tisti svatbi naenkrat vstala za mizo in začela brati en sestavljen in kopipejstan tekst, boš to intepretirala s tako energijo, da bo čisto vsak videl in začutil, da ne misliš resno in to je rahlo-do-pretežno nespoštljivo do para in vseh ostalih. Ti tole dokazujem s paralelo iz sorodnegasveta: igralci resda govorijo stavke, ki so jih napisali drugi, ampak, če hočejo biti prepričljivi, morajo spoznati karakter, ki ga igrajo in to spoznajo samo tako, da iščejo po svojih občutjih. In kdor to zna, je dober, kdor pa ne zna, pa deklamira. In branje do deklamiranje govora na svatbi je en takšen štimungferderbung . Prave besede se ob iskanju znotraj sebe vedno najdejo, vprašanje je samo, če se jih upamo tudi izreči in zapisati. Ker ponavadi se takrat oglasi samocenzura in ljudje v strahu, da bi izpadli kičasti in patetični, obmolčimo (in si eni potem pomagajo s kakšnim kičastimi-do-patetičnimi doma narejenimi verzi, ker to je pa kao bolje). Enega od partnerjev zanesljivo poznaš dlje časa, mar ne? Poveš, od kdaj ga/jo poznaš, kaj sta skupaj počeli/a, kako je bilo vajino druženje super in kako je fino, da je tak fin človek našel takega finega parnterja, kot je tale (in se referiraš na drugi del para)... In kako upaš, da se bosta onadava čez petdeset let še vedno gledala s takim žarom v očeh, kot se gledata danes in da bosta imela danes in v vseh naslednjih dneh tolikšno pamet, da bosta vedela, kdaj kdo potrebuje objem in kdaj potrebuje mir in tišino in samoto, da bosta vedela, kdaj je treba tolažiti in kdaj dati nasvet in da bosta znala pogovarjati. In da bosta imela voljo, da se skupaj naučita tega, česar sedaj še ne znata. Dobro, če štekaš podton tehle iztočnic, lahko iz tega narediš korekten govor. In čekiraj, če bo kdo od ostalih svatov citiral ali prepisoval Gibrainovega Preroka, ker tisto... o dveh stebrih in o tem, kako skupaj pijeva vsak iz svoje čase je sicer ....je vedno genialno in kurjepoltno, samo, če bodo to brali trije pijani svatje v enem večeru, je pa tudi too much. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. apr 2009 15:00

Moycaa je napisal/a:
V dvoje je zmeraj lažje živeti. Če eden pade, ga drugi pobere. (malgaški pregovor) Moycaa
Čist off topic pa vseeno: Ta verz sem nekoč nekomu napisala. Že davno pozabila verz... Zdaj sem pa zbudila slabe spomine... Začetnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

23. apr 2009 15:15

ZAČETNICA je napisal/a:
Moycaa je napisal/a:
V dvoje je zmeraj lažje živeti. Če eden pade, ga drugi pobere. (malgaški pregovor) Moycaa
Čist off topic pa vseeno: Ta verz sem nekoč nekomu napisala. Že davno pozabila verz... Zdaj sem pa zbudila slabe spomine... Začetnica
Daj no, ti drama queen:))))) Tudi sam se lahko pobereš:) Jelenckova

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. apr 2009 15:26

Jelenčkova, prav imaš. Drugače se ti v dandanašnjem času lahko kaj hitro zgodi, da boš prekl..o dolog ležala na tleh...

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

23. apr 2009 15:28

Glede pisanja govorov, verzov, misli... Dobro je, da si narediš pravo vzušje, preden se spraviš k tašnemu delu. Se pravi, narediš si zatemnjen prostor, v katerem mora biti mir, prižgeš svečko, se umiriš,... Potem pa zadeva steče. Kmalu se več ne moreš ustavit in pišeš, pišeš,...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. apr 2009 15:53

Lady beginner je bila še tko mlada, ko je tisto pisala....saj je vmes že pozabila na verz. Drugače bi pa morala tisto, da nisi z nekom zato, da te ta pobira, kadar padeš, napisati tudi na tisti topic o dolgem in uspešnem zakonu. Tisti "I'll catch you when you fall/you'll never have to be alone" (refern iz When the rain begins to fall)....je nevarna zmota dekliških sanjarij. Lovljenje padajočega človeka je eventuelno naloga akrobata na cirkuškem trapezu, Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. apr 2009 16:24

Ja, kako že gre tista o padcu? Da ni nič slabega, če padeš, glavno je, da se vedno znova pobereš. Po možnosti sam. In da si po vsakem dvigu močnejši. Jaz sem pri govorih vedno za spontanost. Tudi če beseda zastane, se zasolzi oko ali začnemo jecljati, nič hudega. To samo kaže, da smo prisrčni in ne v naprej naučeni. Da smo ljudje, ne deklamatorji ali stroji, in da se trudimo. Kak verz morda samoza začetek, za iztočnico, da nam je lažje oziroma nanj navežemo govor. Mamamia mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. apr 2009 16:47

Joooj, ni hujšega kot poslušati govor v verzih, snet z neta in malo prirejen ... pa naj bo to poroka ali 40, 50, ... n-letnica. Jaz sem zadnjič zavijala z očmi (seveda 'od znotraj', ker bi bile dotične osebe, ki so se 'ful pripravljale za program' užaljene ...), ko sem tretjič (!) poslušala do pičice enak 'šou program' za enega štiridesetletnika. Isto je bilo slišano, pazi to, na istem kraju, v istem (ali zelo podobnem) občinstvu. Bil pa je nek 'kao duhovit' govor v verzih (vsi so se režali (hm, tretjič, zlomka)), neka kviz vprašanja (ki jih dotični ni znal odgovoriti, čeprav je isto prej že dvakrat slišal) in podobno.

 

Skratka, raje vnesi v govor malo osebne note (pa ne zdaj 'jaz tega ne znam'. Vsak, ki ima narejeno vsaj OŠ, mora biti sposoben napisati spodobnih pet do deset stavkov). Vendelina je prej napisala nekaj krasnih iztočnic, dodaš mogoče kako zanimivo anekdoto (pa prosim lepo, brez raznih 'namigovanj', ker je to preprosto neokusno). Če se bojiš spontanosti, o kateri je govorila Mamamia, si govor (oziroma iztočnice) zapiši. Če nisi vajena nastopati pred publiko, vadi najprej doma pred, ne vem, partnerjem, starši, prijateljico ipd.

 

Pa veliko sreče!

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti