Rumeni čaj

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

tema odprta - 21. apr 2009 13:52 | ogledi: 10.164 | odgovori: 8

Zdravo,

mene pa zanima, če katera ve kje na Gorenjskem ali v Ljubljani se da kupiti rumeni čaj?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore.

LP, Naja

naja1

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. apr 2009 14:08

Imaš od Liptona Yellow label tea, mislim da Hipermarket ali pa Leclerc - vsaj midva sva nekje tu kupila, raztrešenega še nisva zasledila, imajo pa po večini čajnice že e-strani in lahko preveriš. http://cajek.com/ http://cha.si/ http://www.jasmin-caji.si/ (tudi v kr) imajo tudi v Rajski ptici čaje, pa v BTCjuv čajnici, če je pa ta na voljo, pa žal ne vem...malce pokliči lp, m

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

21. apr 2009 14:23

Hvala za odgovor. LP naja1

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

21. apr 2009 23:51

Ah to je zdej neka nova zadeva in ne ne pomaga pri hujšanju.. Mi je ravno danes razlagala prijateljica, ki dela v čajnici, da je prvič zvedela za rumeni čaj in da yin zehn (al kakorkoli že) ne pomaga pri hujšanju.. Sama se z njo strinjam totalno.. Boljše je mate, ki zavira apetit in je to to.. Kakorkoli potrebna je tudi telovadba.. Rumeni čaj je nekaj novega ja.... Upam pa da ne misliš da sem te zdaj napadla.. Mogoče sem res grdo napisala, pa se kar vnaprej opravičujem.. Lp _tmickena_

naja1  

član od: 26.4.2006

sporočila: 66

23. apr 2009 12:25

Oj, ne ne mislim, da si me napadla :) Saj ga ne iščem zaradi hujšanja. Sicer rada pijem zeleni čaj, samo ima več teina v sebi kot rumeni, pa še rumeni je baje bolj blagega okusa, zato sem ga želela sprobat. LP naja1

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

24. apr 2009 13:47

naja1, če vam je količina teina (kofeina) v zelenem čaju prevelika, si lahko pomagate tako, da pol minute potem, ko ste lističe zelenega čaja prelili z vodo, vodo odlijete in zavržete nato pa iste lističe ponovno zalijete z vodo. V prvih 30 sekund se namreč iz lističev izloči skoraj ves tein in boste v drugi vodi imeli bistveno manj teina, okus čaja pa ne bo trpel, saj se ostale snovi izločajo dlje časa.

Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 24. 2009 13:47

verončika  

član od: 29.12.2008

sporočila: 2

25. apr 2009 22:23

Rumeni čaj se dobi po lekarnah v SLO. Je pa treba vstrajat in farmacevte prepričat da ga naročijo.Sama sem morala večkrat v lekarno,da so ga naročili. Imajo ga tudi nekatere specializirana prodajalne s prehranskimi dopolnili, ali pa trgovine z zdravo hrano. Lp Vera verončika

verončika  

član od: 29.12.2008

sporočila: 2

25. apr 2009 22:27

Imajo ga v Medexsu na Miklošičevi in trgovina Zrno na Trubarjevi. Mogoče tudi trgovina Jablana v pokriti tržnici v BTC. Sama sem ga kupila v lekarni v BTC hala A verončika

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

27. apr 2009 13:09

Naja kaj pa beli čaj? (pač ja kao rumen..) Ta bi ti pomoje kr odgovarju.. Al pa ja mogoče mate probej, ker se mi zdi da ni tolk močn, vsaj meni ni no.. _tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti