Redilna hrana za dojenčka

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

5. maj 2011 14:03

Gladiola je tvoja punčka mogoče nedonošenka? Pri predčasno rojenih otrocih gre s težo bolj počasi kot pri donošenih.

Kako pa je z višino in težo vaju dveh? Če sta oba bolj majhne sorte in suha, otrok ne more biti drugačen.

Poleg tega se meni zdi tvoja punčka majhna in pri 65 cm se meni osebno ne zdi tako zelo malo 6 kg.

Jaz bi mogoče poskusila z bolj pogostim hranjenjem, če poje tako malo. Namesto na tri na dve uri. Ali veliko pije? Včasih se otroški želodček hitro zapolni s tekočino in potem ni prostora še za hrano.

Količina zaužite hrane pri določenih mesecih pa se tako razlikuje od otroka da otroka, da dvomim, da boš dobila zadovoljiv odgovor.

 

Vilma

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

5. maj 2011 14:23

ja moja punčka je rojena 3 tedne prezgodaj z CR. Veliko tudi spije, to je res. Tudi med obrokom, vendar če ji ne dam čaja ko ga želi, tudi ne je več dalje. Saj me čudi, ker to njena pediatrinja vse ve, da je nedonošenček itd. pa vendar pravi in gnjavi da se premalo redi. Midva pa sva oba bolj močne postave. Jaz sem 160 cm, očka pa cca 180 cm.



gladiola

Sporočilo je spremenil(a) gladiola dne 05. 2011 14:24

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. maj 2011 15:41

Naša 7 mesečna poje skoraj 125 do 150g kašice na obrok (3x na dan), ki jo pripravimo kar sami. Vsi obroki vsebujejo proteine, maščobo in OH. Moram reči, da je vse po vrsti, tudi brokoli, cvetačo, zimske in poletne buče, piščanca in teletino ter veliko vrst sadja. Zgodaj zjutraj in zvečer ima najraje baby formulo po flaški.

1 žlica hrane pa res ni dovolj. A je čaj, ki ji ga daješ, sladek?

Vanja

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

5. maj 2011 21:14

Gladiola, koliko pa je mlečnega? Mleko je do enega leta bistveno, GH namreč nima dovolj kalorij, kolikor otrok lahko poje. Malo poglej na kalorije in ji namesto lahke hrane raje daj kaj bolj kaloričnega, pije naj vodo (s )sladkimi čaji in sokovi se otrok naceja, voda je pa za žejo). Drugače pa.... ne delat cirkusa iz tega, če se normalno razvija, saj bo zrasla ;-)

lesnik

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

5. maj 2011 22:52

Okrog 150 ml na obrok.

Čarli08

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

6. maj 2011 12:11

zjutraj poje mlečno kašico z 60 ml adaptiranega mleka in zvečer še eno tako porcijo. pije pa hippove čaje. čez dan pa je kakšne skute obstgarten, fruchtzwerge, pudinge in kakšno zelenjavno kašico z mesom doma narejeno, vendar to v strahovito mali količini.

gladiola

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

6. maj 2011 12:15

Zaradi Hippovih čajev, so naši šli vsi zobki.

Začetnica

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. maj 2011 12:55

Gladiola glede na to, kaj si zapisala, bi ji jaz nadomestila čaj z adaptiranim mlekom. Če na dan spije le 2x po 60 ml mleka, je to premalo. 60 ml mleka je enkraten obrok novorojenčka in ne 8-mesečnega otroka.

Prvo ji vedno ponudi adaptirano mleko in šele potem čaj (ali še bolje vodo) za žejo.

Očitno še ni pripravljena na gosto hrano, pišeš, da skute, pudinge in zelenjavne kašice poje v strahovito majhnih količinah, čeprav je stara 8 mesecev. Nekateri otroci celo pri enem letu še vedno zavračajo gosto hrano. Jaz bi ji dajala več adaptiranega mleka, mogoče celo spustila kak obrok goste hrane in se nehala matrat z žličko in ji raje ponudila mleko.

Kar pa se Hippovih čajev tiče, sta jih tudi moja dva pila, pa imata zdrave zobe. Tam do leta in pol, vendar od enega leta naprej iz kozarcev. Mislim, da je za zobke bolj nevarna kombinacija pitja sladkanih čajev preko flašk, sploh ponoči.

Vilma

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

6. maj 2011 21:38

Vilma ima prav. 8 mesecev star otrok naj bi spil vsaj pol litra mleka, pravim vsaj, ker naš mali ga spije cca 360ml dvakrat na dan in ima pri 20 mesecih 15 kil. Te količine so res izredno male, ki jih ti opisuješ. Zato sem zdajle pomislila na kako prirojeno napako - so ji dali pregledat notranje organe? Želodček pa to? Mogoče zaradi kakšne zapore ali kaj podobnega sploh ne more jesti? Na pamet govorim, ne panike zagnat. Samo morda bi bilo pametno kaj pobrcat v tej smeri (in bit zelooo vztrajen) pa poiskat še mnenje kakega drugega zdravnika, ker ne razumem tvojega pediatra, da se ji zdi, da ni treba nič ukrepat pri takih parametrih ampak da je dovolj, da sam mal pojamra okrog teže. Ker otrok, rojen s 37 tedni ni nedonošenček in moj sine, ki je bil tudi rojen 3 tedne prej in imel 3 kile porodno težo, je toliko, kot vaga zdaj tvoja tehtal pri mesecu in pol. Pelji jo no še malo naokrog pa naj ji naredijo kak UZ, da se izključijo napake.  

 

Aja, pa probaj se znebit teh umetnih čajev. Saj vem, da so praktični, so pa totalno nezdravi. Nobena hrana v briketih z nekajletnim rokom uporabe ne more biti zdrava niti za odrasle, kaj šele za dojenčke. Naj pije čaj (doma skuhan), sladiš ga lahko z javorjevim ali agavnim sirupom (DM) ali vodo. V začetku bo kriza, ker so ti umetni čaji sam cuker, a se bo navadila.



lesnik

Sporočilo je spremenil(a) lesnik dne 06. 2011 21:42

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

6. maj 2011 22:28

Jaz bi takoj ukinila vse te umetne zadeve kot so pudingi, fruchtzwerge, obstgarten, umetni čaj. Preveč sladkorja, premalo pravih hranil. Čudno, da se zdi to zdravnici v redu. Zdaj je že dovolj sveže zelenjave za zdrave sokove, lahko jih redčiš z vodo. Vodo tudi sicer lahko pije tak otrok, pa seveda domače čaje. Potem bo laže pojedla več kakovostne hrane, če ne bo polna sladkih jedi, ki te samo zapahnejo. So pa otroci res lahko izbirčni, da ne veš, kaj bi naredil. Moja hčerka je zrasla ob kruhu, mleku in jogurtu. Za vse ostalo smo uporabili vse možne zvijače za minimalen uspeh. Pa je vseeno zrasla v zdravo žensko.

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti