Redilna hrana za dojenčka

biliCA  

član od: 21.4.2009

sporočila: 1

tema odprta - 21. apr 2009 11:41 | ogledi: 47.756 | odgovori: 24

PROSIM ZA NASVET KAKO POVEČJATI TEŽO 8.MESECEV STAREGA DOJENČKA BILICA

biliCA

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

21. apr 2009 12:07

Probaj naslednje : V sadne kašice dodajati zmlete baby kekse, uporabljaj kaj sladke smetane, v zelenjavnih kašicah, baje pa tudi pomaga sončnično olje, kisla smetana, gris, banane, skuta. Z eno besedo uporabljaj hrano, ki ima kar dosti kalorij. Ja, sma s tem še nimam izkušenj, ker sem še brez otrok. Veslo pridobivanje teže, želim tvojemu sončku ! Alcika p.s. Če pa z navadno prehrano, ne bo pridobival teže, je pa še tudi ena možnost in sicer, Polyical prašek, ki se dodaja obrokom, seveda po nasvetu pediatra. Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 21. 2009 12:11 Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 21. 2009 12:11

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. apr 2009 22:51

Hja, po moje, ti bodo najboljše nasvete dali v posvetovalni ambulanti ali kako se že tej stvari v novejših časih reče. Kolikor vem, morajo dojenčki vsakih nekaj mesecev tja, da vidijo, če se ok razvijajo. In če so ugotovili, da je malček "presuh", so ti gotovo dali tudi nasvete, kako ga "porediš". Vse ostalo, se mi zdi, lahko bolj škodi kot koristi.

LP

cervus

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

11. feb 2011 14:16

Jaz jim nebi dala sladkihstvari, ker to ni zdravo... Se da na kak drug način - če jedo. Z zdravnico sva se pogovarjali, kako znamo pri teh stvareh pretiravat, na koncu pa ne jedo nobene zelenjave in sadja... Banane ja, skuta tudi, kak gris pogojno... če ne delaš tega, kar je moja stara mama stricu, ki je bil kot balon :D zdaj je sicer suh. xxs

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

11. feb 2011 14:41

No, v skoraj 2 letih je ta dojenček menda že tako velik, da je (lahko) vse.

rimljanka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. feb 2011 16:34

Polnomastni jogurt, polnomastna skuta, košček masla  v zelenjavno kašo, bebi piškoti v sadne kašice, banene .... s tem si jaz pomagam ... imamo podoben primer

katjushka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. feb 2011 18:07

katjushka je napisal/a:

Polnomastni jogurt, polnomastna skuta, košček masla  v zelenjavno kašo, bebi piškoti v sadne kašice, banene .... s tem si jaz pomagam ... imamo podoben primer



katjushka

Hihi, mi pa nasproten 'problem' :))) Imamo zelo baročnega dojenčka :)

Atina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. feb 2011 19:03

Poznam nekaj primerov, ko so bili dojenčki in majhni otroci zelo suhceni in špuravi, kar se hrane tiče in starši so delali raznorazne zadeve, da bi otroka odebelili. Ko se je na taistim po 10. letu starosti pojavila debelost pa spet ni bilo prav.

 Raje prosi pediatra, da naredi pregled krvi in se tako odloči, če je otrok res slabokrven. Nekateri so pač miceni in suhceni.

Vanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

11. feb 2011 19:06

Predvsem ti želim, da se ne obremenjuj z prehrano. Moj sinček je zelo neješč, tako hudo, da bi se včasih zjokala. Ko je bil še manjši (šele pri 9 mesecih sva se nehala dojiti) je najrajši jedel juhice- piščančja z zelenjavo ali pa samo zelenjavno ( jaz sem jo kar spasirala in dala pol žličke masla ali žličko kisle smetane) zraven pa pire krompir z maslom in mlekom. Pa kakšna špinača z smetano...Počasi smo napredovali, največ uspeha smo imeli pri polnomastnih skutah in jogurtu, pa tudi jajček v lupinici je začel oboževati bolj kot meso. Včasih sem mu pripravila piščančja jetrca (sem jih z vilico čisto razdrobila) v omakci in polento v katero sem dodala maslo. Mesa sploh ni maral, zgolj omako. Opazila sem, da ima najraje čisto naravne okuse - vse dodano z juho, čim manj začimb. Zelo se je obnesel čokolino in gres z čokolado, pa nutela. Pa doma kuhani čokoladni pudingi z svežo stepeno smetano. Pa banane... Danes je zdrav 3 letnik, pri hrani se je že marsikaj spremenilo že zaradi vrtca, pa vsak dan se spreminja. Ima sicer komaj 13 kg pri skoraj 100 cm ,ampak izgleda čisto ok. Kakšen dan manj je, ko pa starejši hčerki prineseta smokije ali spečeta kokice pa ne zna nehati... Nekateri začnejo prej, nekateri pa so zelo neješči, vendar na izkušnje v družini se nobenemu to v odraščajoči dobi ne pozna.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. feb 2011 19:20

Našo družino kiti študent, ki je bil ješč dojenček, se prelevil v vse- in velikojedega kobacača, potem pa neješčega cicibana in pionirčka, ki je živel od precejene goveje juhe, kuhane govedine, orehov, jabolčnega soka, črnega kruha in NIČESAR drugega; prav nič ni pomagalo, smo vili roke, se delali, da nič ne vidimo, prosili, ignorirali, mu podtikali hrano....(hja, pa poskusi podtakniti bučke v govedino, če moreš), dokler ni pri dvanajstih očitno končno postal lačen in po malem začel jesti vse mogoče, eno za drugim. Zdaj, pri dvajsetih, je dolg do neba, komaj mu sproti nosimo na mizo, kadar si seveda ne streže sam iz hladilnika, in na prste ene roke bi lahko naštela stvari, ki jih ne bi maral. Tako da po mojem ni panike, če je otrok zdrav in raste. Bo že jedel, ko bo prišel čas. Lep pozdrav, Sonja Sonja

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

5. maj 2011 13:23

pozdravljene,

tudi jaz imaam podoben problem. Moja 8-mesečna hčerka tudi poje zelo malo in se po mnenju pediatrinje ne redi dovolj. Sedaj tehta 5940 g. velika pa je 65 cm. Nekje sem prebrala, da je takšnemu dojenčku dovolj količinsko 1 velika jedilna žlica hrane. npr. 1 velika jedilna žlica pireja mu zadostuje za en obrok, vendar se meni to zdi daleč premalo, saj je to nekje 5 majhnih žličk, s katero se hranima. Kaj menite ve? Pediatrinja pravi, da ko ne vzame več zelenjavne kašice, naj ji ponudim še kaj mlečnega, vendar ji je že pri kašici dovolj - je že očitno sita, saj v njo več potem ne spraviš ničesar. Ve katera kakšne so zadovoljive količine zaužite hrane pri določenih starostih oz. mesecih?



gladiola

Sporočilo je spremenil(a) gladiola dne 05. 2011 13:25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti