Rojstnodnevna zabava

baucika  

član od: 23.4.2007

sporočila: 6

tema odprta - 21. apr 2009 10:33 | ogledi: 7.407 | odgovori: 35

Pozdravček!

Ta vikend pripravljam rojstnodnevno čago, kjer bo 15-20 oseb.

Prvotni načrt so bli čevapi in stvari z žara, vendar vreme nebo ugodilo mojim željam, saj je napovedan dež in 13°c, tako da je treba naredit plan B.

Najprej naj povem, da so po večini vsi povabljeni stari 22, 23 let (toliko da se ve, da ne nameravam kuhat kaj preveč...). Stvar je tudi takšna, da sem jaz stara toliko kot oni in ne kaj preveč spretna v kuhinji. Sem tudi čisto sama doma, tako da mi v soboto nihče ne more pomagati nič pri pripravi.

Pa bi vas ful lepo prosla za predloge, kaj naj za jest postrežem...

Moja ideja:

- bagetki (to bo 100%) - šunka, sir, gobice, zapečeno na toastu

- hladno pohano in pečenka

- francoska

- pa kar gre polek: kumarce, vložena paprika, kruh

Malo malo izbire se mi to zdi, neko meso pa neke priloge bi še vseeno rada naredila poleg, pa nimam idej. Pač na komot more bit, da nabašeš na krožnik, primeš v roko, pa se sprehodiš magari okoli...

Pa mamo tudi eno vegetarjanko, francosko pa kruh samo ji ne morem dat zajest, tudi za njo bi še nekaj rabila...

Res lepo prosim vse za pomoč, ker sem res vsa izgubljena, ker mi je dež pokvaril načrte...

Hvala!

baucika

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. apr 2009 10:53

baucika je napisal/a:
Pozdravček!

Ta vikend pripravljam rojstnodnevno čago, kjer bo 15-20 oseb.
Prvotni načrt so bli čevapi in stvari z žara, vendar vreme nebo ugodilo mojim željam, saj je napovedan dež in 13°c, tako da je treba naredit plan B>
baucika
Od kje pa si ti doma? Pri nas je napovedano lepo sončno vreme, okoli 18 stopinj. Pogleja na http://www.wetteronline.de. Mogoče pa ne boš rabila plana B. K

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

21. apr 2009 11:01

meni se zdi jedilnik OK, le za vegetarijanko je bolj slabo poskrbljeno. Zato bi jaz naredila vec razlicnih solat - lahko naredis sobsko, s testeninami, rizem, itd. pa seveda vec vrst kruha. Varijanta so tudi razni dipi, v katere pomakas narezano svezo zelenjavo ali tortilje - cips. Par let nazaj so bile velik hit pitulice: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=4005 http://www.kulinarika.net/recept/sirove_jedi/Mini_sirov LP, R.

baucika  

član od: 23.4.2007

sporočila: 6

21. apr 2009 11:20

Hej! Jaz sem iz Mb, gledla sem pa enih 5 različnih napovedi, pa vse napovedujejo plohe, pa manj kot to. Sicer če bi pekli na žaru, bi ljudje prišlli ob kakih 16h, tak da vseeno še ni tak toplo, da bi se zvečer zunaj sedelo... Hja sej to vegetarjansko je bolj tak ja... ker že z vsem pripravljanjem bom mela veliko dela, tako da v kuhni nebom kaj preveč, solate pa ne vem no... kolk poznam povabljene, nena ravno jejo nekih s testeninami, rižem.. rabim pa neke stvari, ki lahko stojijo 6 ur na mizi... (tak da tu so narezki takoj ven padli :)) Hvala za pomoč... sej vem da morda kompliciram, ampak nimam predstave sploh kak se najlotim stvari, kaj naj nabavim... :) baucika

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. apr 2009 12:21

baucika je napisal/a:
Hej!Hja sej to vegetarjansko je bolj tak ja... ker že z vsem pripravljanjem bom mela veliko dela, tako da v kuhni nebom kaj preveč, solate pa ne vem no... kolk poznam povabljene, nena ravno jejo nekih s testeninami, rižem.. rabim pa neke stvari, ki lahko stojijo 6 ur na mizi... (tak da tu so narezki takoj ven padli :))baucika

Ti lahko jaz iz prve roke povem, kaj imamo vegetarijanci radi na piknikih ali pa kar tako.

Vse si lahko pripraviš že vnaprej, tako da ne boš imela hudega dodatnega dela, pa še marsikateri mesojedec, bo z veseljem poskusil.

1. Slani "štrudl". Razvaljano listnato testo namažeš s skutu, v karero si dodala malo soli, muškatnega oreščka, morda 1 jajce, čez to pa potreseš blanširano špinačo (lahko uporabiš tudi zamrznjeno, samo odtajaj jo prej in odcedi) ali pa podušen por, ohrovt ali kako drugo zelenjavo. Potresi še s sesekljanim česnom, če ga imaš rada in če se ti zdi nadev preveč moker, potresi še malo krušnih drobtin. Testo z nadevom zavij v štruco, pomaži s stepenim jajcem in peci na 180°C kakih 45 minut. Zavitek je zelo dover tudi hladen - sploh pa ga lahko narediš že prejšnji dan, za R.d. ga pa samo še spečeš.

2. Zelenjava na žaru: na rezine narezane bučke, melancane in papriko popeci na žaru ali na teflonski ponvi, posoli, zloži v posodo, potresi z baziliko in zabeli z dobrim olivnim oljem. Ko se ohladi, dodaj malo črnih oliv in po želji na kocke narezan feta sir. (Tako pripravljena zelenjava te kamot počaka v hladilniku tudi dva dni).

3. Če tvoja vegetarijanka je tudi ribe, kupi pločevinko tunine, pločevinko koruze, svež paradižnik, papriko in vse skupaj zamešaj v solatko. Začini s svežimi zelišči, kisom in oklem po želji,  lahko pa dodaš tudi trdo kuhano jajce.

4. Razne slane pite, ki jih tudi lahko pripraviš že dan prej, shraniš v hladilniku in spečeš, ko jih pač rabiš in so dobre tudi hladne. Pa še na koščke jih lahko zrežeš, pa si vsak vzame, kolikor hoče. na primer:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=12234

http://www.kulinarika.net/recept/zelenjavne_jedi/Pisana

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11311

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5982

 

Mojca

Karjolca  

član od: 27.10.2008

sporočila: 30

21. apr 2009 23:38

Ojla, mogoče pa bi naredila mini pizze z različnimi 'oblogami', tudi vegetarijanskimi, pa kakšne mini hrenovke v testu, pa faširano (kot za čevapčiče) pohano - hladno zelo odlično, lahko pripraviš vnaprej, pa zraven daš razne omakce, lahko se pa malček prešvercaš pa kupiš v Hoferju mozzareline palčke, že panirane.... božansko! Karjolca

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

22. apr 2009 8:28

Moji prijatelji zelo cenijo slane buhteljne. Priprava je zelo enostavna: zamesis testo za kruh, razdelis za 50g kepice. V vsako kepico das nadev (skuta + kuhan prsut + zacimbe ali koscek klobase ali skuta + spinaca + zacimbe ali .....) in jo dobro zadelas, da nadev ne bo uhajal ven. V pekacu pustis, da vzhaja, nato pa speces priblizno 20 min oz. do zlatorumene barve. Lahko pa naredis tudi mini kruhove roladice (po receptu za cesnove polzke). Ker nisem ljubitelj cesna, uporabim pikantne oljke ali pocvrto cebulo s slanino. V naprej lahko naredis tudi polnjeno francosko struco (tudi ta recept je v bazi). Pa veliko zabave na praznovanju! ribica

baucika  

član od: 23.4.2007

sporočila: 6

22. apr 2009 9:52

Hej! Hvala vsem za nasvete! Bom malo še preštudirala stvari... Obloženi bagetki tako ali tako bojo - to sn že izrecne želje doila, da morem to spet narediti, morda bom tudi nekaj mase naredila brez mesa. Odločili sva se tudi z mamo, da bomi kljub vsemu narerzek postregla, pač bolj take stvari, ki en dobijo v 15 min roba - hladno pečenko, meso iz tunke, pršut... pa francosko solato :) Bom še razmislila če bi res kakšne buhtlje ali slane štrudle naredila... Ampak koliko poznam svoje vrstnike, so skrajno nezahtevni (na zadnjem rojstnem dnevu je vse, kar smo imeli za jest bila poli klobasa, kruh, sir in kumarce...) ... tak da... morda pa jaz preveč kompliciram :) Hm... se mi pa kar sline cedijo ob vaših receptih... morda bom pa kaj takega poskušala dva dni kasneje, ko mam povabljeno družino na kosilo, mislim da oni bodo znali bolj cenit trud - tudi če za prvič ne uspe ravno ;) Še enkrat hvala vsem! baucika

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

22. apr 2009 13:58

Tudi pizze lahko pripraviš pol jih pa samo v pečico mečeš! kruhy

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

7. apr 2010 21:46

Se opravičujem, če sem odprla novo temo, toda jaz sprašujem za družbo 20 otrok! Mislim, da jim razne omakice in zelenjava na različne načine ne dišijo preveč. aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti