Rojstnodnevna zabava

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

8. apr 2010 17:18

Yvette je napisal/a:
Zame je nesmiselno na otroški rojstni dan poklicati 20 otrok, to pomeni cel razred. Jaz pokličem tiste, ki so si najbližnji in se med seboj najbolj razumejo in katere si otrok sam želi in jim vrne obisk! In to je pri rojstnodnevni zabavi najpomembnejše, da se imajo otroci lepo, da se zabavajo, da je nepozabno. Yvette
Kaj pa če otrok želi povabiti toliko prijateljev, sošolcev...? Ali mu bomo rekli: ne, ne smeš, ker je to totalna bedarija? Moycaa

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

8. apr 2010 17:51

Pa saj je v bistvu vseeno, ali jih pride 8 ali pa 20. No, sama zase že lahko tako rečem, ker so punčke in ni nikoli problemov :) Vse mora bit, da se zabavajo, kar se pa jedače tiče, pa pač narediš malo več. Saj otroci ne komplicirajo če je 5 minut kasneje na mizi, pač jedo ko jim prineseš. Otroci se ne obremenjujejo s tem, se mi zdi da le mamice same preveč zakompliciramo stvari - na koncu le in samo sebi. beva

neznan uporabnik

8. apr 2010 17:57

Pri nas imamo najbližnjih mnogo več kot dvajset. Kaj hočemo, so bratci in sestrice in vsi so med seboj prijatli, če bi še žlahto skupaj zbobnal, bi bilo pa tu mač! Tako da imamo ponavadi dvojna praznovanja (veselja nikoli dovolj), kadar gremo pa pred torto v kakšen teater, zakupimo ene par vrst sedežev..to sicer ni poceni špas, a sem menda enkrat že omenila, da veselo mečemo v šparovec ves denar, ki ostane pri razliki med resničnimi potrebami in proseravanjem. Meni osebno se zelo dopade, če so praznovanja malce nad gladino zgolj prehranjevanja in gašenja žeje. Z obiski gledališč smo pričeli že v predšolski dobi in nikoli ni nihče šimfal, da je bilo brez veze. Take otroke, ki so se potem imeli o čem pogovarjati, je bilo tudi lažje spraviti za mizo in so lepo v miru popapcali vsak svoje, ne da bi letali okrog in divjali (kajti na rojstnih dnevih se je treba zdivjati?)... Da ne zaidem... Včeraj je Aknelab odprla temo z naslovom Rojstnodnevna zabava za dvajset otrok, v kateri sprašuje: "Kaj pripraviti za ....zabavo, ki naj bi trajala..max.4 ure. Sladica bo torta, pa še kakšno drugo pecivo, to ni problem. Bolj sem v dvomih kaj pripraviti slanega, toplega, da bodo otroci radi jedli in ne bom potrebovala veliko časa za pripravo in se bom posvetila obiskom. Hvala za nasvete.." Moderator 2 jo je usmeril na to temo, kjer se zdaj nekateri grejo, kar se pač grejo. A ta tema ima naslov Rojstnodnevna zabava in v njej teče beseda o žaru, dipih, omakcah in zelenjavci..no, tudi o čem drugem, kar je primerno za otroško praznovanje. Mimogrede, Aknelab, morala bi še enkrat v tej temi ponoviti celoten tekst, ti si pa v bistvu odgovorila Moderatorju 2, da vendarle iščeš nasvete za otroško zabavo. In mimgrede še enkrat: Moderator 2, v anketi o čebuli imate rujavo čebulo. Te pa ne poznam. Obrazložitev? Kar se tiče psihoanalize - verjamem, da se v takih situacijah, ko gostite goste preko *piiip* in imate tiste izdajalske fleke pod pazduho, prepoznate in veste o čem govori. Torej je aplavz res upravičen, bogpožegnaj! Jaz pač v Aknelabinem izvajanju nisem zasledila nekega trpljenja, odpora in nejevolje. nasprotno, prosila je za nasvete, da bi bila lahko čim bolj zabavna in se posvetila ljudem. In kaj je narobe, če nekdo kulinarično občestvo vpraša, kakšne izkušnje in nasvete ima zanjo, prevsem zato, da bodo otroci zadovoljni s ponudenimi dobrotami. Obnese se na trakce narezana paprika različnih barv, na kockice narezan sir, majhni polpetki, suho sadje, na jagode razdeljeno grozdje, polžki iz listnatega testa z okusom pice.. Vse to ne povzroča drobljenja, kapljanja, enkrat daš v usta in se zabavaš naprej.. Lahko kupiš tiste zmrznjene piščančje medaljone in jih spohaš, lahko se en dan prej sama poigraš s pohančki (otroci imajo radi mrzle polpete, mrzlo pohanje, vsaj večina, kar jih jaz poznam). Želim ti uspešno pripravo praznovanja, Aknelab.In le glej, da boš lepa mami in ne taka, kakršne poznajo nekatere naše kulinaričnopsihoanalitske strokovnjakinje. Ajdi, srečno in lep pozdrav! japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. apr 2010 18:32

Moycaa je napisal/a:
Kaj pa če otrok želi povabiti toliko prijateljev, sošolcev...? Ali mu bomo rekli: ne, ne smeš, ker je to totalna bedarija?

Kaj pa če otrok hoče kaditi travico pri desetih...? Ali mu bomo rekli: ne, ne smeš, ker je to totalna bedarija?

Ja, določene stvari so za določene starše totalna bedarija in določene stvari niso. Vsak starš odloča zase in za svojega otroka. Ostali lahko zgolj povemo svoje mnenje. Če se da, brez obsojanja.

tulka

metodac  

član od: 4.2.2009

sporočila: 31

9. apr 2010 14:25

Naš mali je sicer šele pri desetih mesecih in nas praznovanja še niso doletela, a vseeno - glede na moje otroške spomine in vtise iz drugih (otroških) praznovanj v zadnjih letih: - za začetek že predlagana na palčke narezana zelenjava (korenček, kumarice, paprike) in jogurtove pomakice; - kruhki/rogljički s polnili (veliko receptov na Kulinariki) ali slani mafini/tortice ali pa sendviči, ki se jih naredi tako, da z velikimi modelčki za kekse izrežemo oblike (najprej velike rezine kruha namažemo in obložimo z osnovo, potem izrežemo oblike, npr. avto ali rožice ali še kaj in na koncu dodamo še dekoracijo kot so kumarice ipd., da so bolj luštni); - sladkarij in slanih prigrizkov čim manj ali nič, ker otroci praviloma jedo, kar se dobi pod roko, jim pa je dokaj vseeno, kaj to je - le torta mora biti, obvezno s svečkami; - če ni torte, naj bo vsaj sladoled, v veliiiiki banjici, ki se jo prinese pred otroke, potem se jim pa dela kepice na kornet, kot v pravi slaščičarni (in še posodic ter žličk ni treba pomivat); - ves čas naj bodo na voljo pijače, spet čim manj sladke, ali pa se naredi bovla iz sadnega čaja (odvisno, kako stari so otroci - če hočejo biti že bolj odrasli, se jim bo to najbrž zdelo nobel). Našteto je lahko vse po vrsti pripravljeno vnaprej, naredi se (razen torte) tako, da se lahko grižljaje vzame v roko in se izgubi za hrano čim manj časa... Nekje na kupu so še prtički, na vidnem mestu koš za smeti, na lončkih za pijačo napisana imena, da ima vsak svojega, pa bo. Tako se med zabavo ni treba obremenjevati s kuhanjem/pripravo jedi, ampak si tam za ta male ali pa vmes celo malo počivaš... in se imaš tudi ti fajn. Aja, še to: vsekakor je dobro prej vprašati slavljenko/-ca, če mu je to, kar pripravljamo, všeč. Konec koncev je to njihov dan Sončen pozdrav vsem! metodac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti