Rojstnodnevna zabava

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2010 14:52

Yvette, kupi si bonton. Vendelina jr.

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

8. apr 2010 15:08

Saj ne, da me kaj briga ali pa da bi se postavljala na katerikoli stran ( Yvette: Vendelina), ampak tukaj se mi zdi pa tvoj post, Yvette, pretirana reakcija, no. Ne verjamem, da je Vandelina dobila inspiracijo za svoj post zaradi tvojih treh besed tamle zgoraj. Se pa s trinjam s tistim, kar je Vendelina napisala, če so priprave raznih zabav breme in povzročajo slabo voljo in nervozo, če je tendenca to, da mora vse klapat in da se izkažemo pred gosti, ne pa druženje in improvizacija, potem je brez veze, da se sploh kaj gremo. Bom na kratko opisala dve moji prijateljici, kako se lotita tega, vsaka ima svoj način. Prva tako, da se lahko kadarkoli pojavimo pri njej, tudi brez najave, zmeraj je vsakega vesela, zmeraj najde kaj, da nas postreže, če pa nima nič, se s tem ne obremenjuje ne ona in ne obiski, zmeraj se vsakemu posveti, in tam imaš res občutek, da te je nekdo vesel. Druga je taka, da mora imeti že vnaprej vse splanirano, sicer pa k njej ne hodimo drugače kot na roj. dan enkrat na leto, pa še to je zanjo cel projekt in že vnaprej stoka in se obremenjuje, kako bo to izpeljala, pa kaj, če bo slabo vreme (ponavadi je piknik varianta), pa itak ji vse naredi mož, ona pač naredi tiste tri solate in to je to. Boh ne daj, da kdo zamudi kakšno minuto in ko se poje in še malo posedi, ji na obrazu piše, da bi najraje videla, da se že spokamo, da bo ona lahko vse pospravila in bo za eno leto spet mir. Kar se pa otroških zabav tiče, pa sploh ni treba komplicirat, otroci v družbi ne mislijo toliko na hrano, so pa tudi zelo hvaležne stranke in jih je lahko hitro zadovoljiti. Glede tega, da je pa zadnje čase trend vabiti vse sošolce in sosede, se pa strinjam z Yvette, tudi jaz nisem za taka množična praznovanja. Ampak na srečo je to že daleč za mano :). korenckova

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

8. apr 2010 15:08

Sem mislila, da bom dobila kakšno fajn idejo, kaj bi pripravila za otročji rd, da se je debata ki jo je načela aknelab začela razvijat - pa vidim da gre spet čist v drugo smer... A gremo še malo nazaj, pa rečemo kakšno o dobri hrani? beva

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

8. apr 2010 15:13

tulka je napisal/a:

Yvette, jaz pa Vendelininega posta niti pod razno nisem razumela, kot da je namenjeno tebi... celo niti najmanj.

 

[hrosc-rdec] tulka
Niti jaz ne. Ampak vtika se povsod! Pa če jo vprašaš kaj al pa ne! In te psihoanalizira, če vprašaš za kuharski nasvet?! Halo?! Pa označuje za nesposobneža! Včasih ni slabo, da ji kdo zapre usta. Yvette

korenckova  

član od: 14.10.2008

sporočila: 222

8. apr 2010 15:16

beva je napisal/a:
Sem mislila, da bom dobila kakšno fajn idejo, kaj bi pripravila za otročji rd, da se je debata ki jo je načela aknelab začela razvijat - pa vidim da gre spet čist v drugo smer... A gremo še malo nazaj, pa rečemo kakšno o dobri hrani? beva
Ja, ane, kakšni smo Evo, moj predlog, nič revolucionarnega, ampak se po mojih izkušnjah vedno obnese. Čisto navadni obloženi kruhki, različno okrašeni. Ali pa kruhki z namazom, zapečeni v pečici. Pa kakšno slano pecivo in sladica. korenckova

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2010 15:21

Yvette, beri bonton, daj nazaj v drugo in bodi no malo bolje vzgojena, ker zoprnost ni seksi. Vendelina jr.

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

8. apr 2010 15:51

za "naše" otroke vedno zažgejo mini hrenovke v testu, mini pice ali zvite pice (zaviješ, narežeš, spečeš, recept je v bazi, mislim, da jih je celo več), radi imajo skuto v listnatem testu (naredim majhne paketke, da so za dvakrat v usta). zelo radi imajo tudi narezano zelenjavo (najbolj grejo v promet raznobarvne paprike, korenček in bučke), ki jo nekateri pomakajo v jogurt. Na mizo dam vedno več vrst suhega in svežega sadja, in različne oreške, včasih še arašide. Navdušeni so tudi nad kuhano čičeriko, včasih jo še malo popečem, pa včasih naredimo kokice v ponvi in so vsi veseli, ko privzdiguje pokrovko. Za pit pa čaj, sok in vodo, včasih se jim dobro zdi, če na koncu dobijo še kavico (belo kavo iz proje). In to je to. Sladkega je pri meni bolj malo, pa do zdaj še nihče ni ničesar pogrešal. Torte nikoli ne postrežem, raje kakšno pecivo - dobra je pečena prosena z veliko suhih sliv in hrušk, za sočnost pečena s pokrovom iz naribanih jabolk. Mislim, da je pri vsem skupaj pomembno predvsem to, da otrok na zabavi ne omejujemo preveč (jim ne težimo, da morajo pazit, da kaj na tla ne pade, pa da se ne smejo igrat na tleh) - to res razbije zabavo. postavimo nekaj pravil in jih pustimo, naj vsaj en dan v letu uživajo, sicer bo zabava polomija tako za otroke kot za organizatorja. Nujno je treba pripraviti nekaj aktivnosti, ki jih bodo počeli, ko se napapcajo, še toliko bolj, če je zabava v zaprtem prostoru. 5rusa

tinazg  

član od: 5.5.2009

sporočila: 59

8. apr 2010 15:57

Živjo! Kaj pa, če bi jim naredila kar kakšne muffine? V bazi je na miljon receptov zanje. Slane npr. pica muffine pa kakšne tunine, pa še kakšne sladke (čokoladne in sadne). Delaš jih lahk kar v papirnatih košaricah pa hop na pekač od pečice pol pa v pečico :) Lahko jih narediš kar nekaj naenkrat, ostanejo pa kar nekaj dni, tako da si lahko delo razdeliš na več dni, da ne boš delala vsega naenkrat. Pa tudi razni sendvički niso slaba ideja. Koliko so pa kaj stari otroci? tinazg Sporočilo je spremenil(a) tinazg dne 08. 2010 15:57

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. apr 2010 16:31

Po mojih izkušnjah (na žalost nisem imela nikoli 20 otrok na kupu na rojstnem dnevu, ampak "princip je isti, sve su ostalo nianse") otroci na rojstnih dnevih itak ne jedo veliko. Oni so tam zato (predvidevam, da so stari nekako od 8 do 12 let, potem že tako ali tako sami povedo, kaj želijo), da se zdivjajo, da se naigrajo, da se imajo luštno in to je to. Pice v zadostnih količinah in obvezna torta je po mojem ok.

 

Zdej bom pa mal smetila - si ne morem kaj, da ne bi pristavila piskrčka - po mojem mnenju VEEEEndelina ni nikakor se šla kake psihoanalize, ampak je samo zelo pronicljivo zapisala vse, kar se dogaja, če gospodinjo skrbi samo to, kako se bo ona izkazala, in vse ostalo potisne na stran. Vendelinine ugotovitve (pa ne samo tukaj, ampak skoraj vedno) so izredno življenjske in realne, ona reče bobu bob in ravno to mi je prima. Da pa nekaterim okus boba ni všeč, je pa tako ali tako samo po sebi umevno. Sto ljudi, sto čudi. Enemu je všeč nekaj, drugemu kaj drugega.

lp

cervus

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. apr 2010 16:51

Yvette, Vendelinin spis o Dalmaciji je bil naravnost fantastičen .

To sicer nima nič opraviti s praznovanjem rojstnega dne, je pa zelo res vse tisto, kar je napisala o takih praznovanjih.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti