Rojstnodnevna zabava

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

7. apr 2010 22:03

Pretiravaš - 20 otrok! Yvette

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. apr 2010 22:15

aknelab, več informacij bo treba - vsaj starost otrok...?

tulka

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

7. apr 2010 23:02

Glede na "ton" vprašanja v prejšnji temi bralec dobi vtis, da vam je kakršnokoli ukvarjanje s pogostitivijo za otroke odveč. Ker jim je po vaših besedah tudi zelenjava in omaka odveč je edina rešitev Halo pica. Hrana bo v pol ure na domačem pragu, vse kar bo z njo "posla" pa bo po zabavi popokati kartonsko embalažo in jo znosit v kanto... Viva Meier

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

8. apr 2010 7:14

Hvala za odgovore. Se bom že znašla v množici skoraj 20 otrok. aknelab

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. apr 2010 7:18

aknelab, pomisli, kaj tvoj lastni otrok rad je, povprašaj, kaj imajo v vrtcu/šoli najraje in potem pripravi nekaj od tega. Preveč se pa s hrano ni treba ukvarjat. Če bojo imeli sladice, jim tako ne bo teknilo nič drugega.

Cila

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

8. apr 2010 7:55

Aknelab, mogoče ti bo prišlo prav, če povem kako sem jaz naredila za toliko otrok. Vedno imajo na mizah slane prigrizke(čips, smoki,..) pa tudi piškote in bonbone in seveda sokove. Ker so stari 12let, se sami zamotijo in ne rabijo mene da jih zabavam :) Pa imam potem cel popoldan čas bit v kuhinji. Letos sem delala hrenovke v testu, receptov imaš tu gor dovolj, glede na čas se pa lahko odločiš s kakšnim testom to pripraviš (če kupiš listnanto testo gre zelo hitro). Delala sem tudi pomfri - ga pečem tudi v pečici, pa zraven pečene hrenovke ali pa kakšne ribje palčke, pa tudi pice. Na koncu pa še torta, pa so bili siti in zadovoljni. Vem, ni tole zdrava hrana itd, ampak - to jim je všeč in so veseli če jim ustrežeš. Upam, da se boš znajdla, z malo dobre volje bo vse še boljše ;) beva

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2010 9:06

Sama sem se prvič spopadla s kuhanjem za večjo skupino ljudi pri osemnajstih, ko so me na trgatvi alocirali za štedilnik. Potem sem to vajo še nekajkrat ponovila, pa organizacija piknikov, pa praznovanje rojstnih dni, pa kosila in večerje širše familije, pa organizirani sprejemi pa tudi ad hoc praznovanja, ko človek povabi deset ljudi, pride jih pa petindvajset... in na temelju tega sem kar prepričana v to, da če znaš skuhati in speči za šest oseb, se bo dalo tudi za deset in dvajset (neodvisno od tega, kakšne starosti in spola so), če se pa ustavi že pri šestici, pa nima smisla posegati po večjih kategorijah. Ker je treba na takih stvareh biti tudi gostitelj, povezovalec, skrbnik za vzdušje in ga ni hujšega kot sprejem, kjer ženska vsa nesrečna in z zbeganim pogledom ves čas divja po kuhinji in ima pod pazduho dva ogromna madeža živčnega potenja. Ker s tem sporoča gostom, da je njihova prisotnost taka muka, da ni, da bi človek govoril...in tako sporočilo prepoznajo tudi tisti z minimalno socialno inteligenco, otroci pa tako sporočilo prepoznajo takoj. Zato, punce, če niste material za sestavljanje jedilnikov za srednje in večje veselice, ne se tega učiti na praznikih vaših bližnjih (ker jim ga boste pokvarile). In ne delajte se nesrečnice in mučenice, ker je treba pogostiti dvajset otrok s klicajem. Je čisto enak strošek, če ne še manjši, če vam hrano prinese gostinec, ki te stvari zna, vi se pa ukvarjajte z vzdušjem na zabavi. Imamo ljudje različne talente in če kdo ne zna pripraviti hrane za dvajset otrok, nič hudega, verjetno ima kak drug talent. In je bolj produktivno, da razvija tisto, za kar ima talent, kot da muči sebe in okolico s tistim, za kar talenta ni. Vendelina jr.

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

8. apr 2010 14:36

Ker ponavadi in vztrajno ignoriram tvoje pametovanje (ga ne berem in mirno preskočim), naj tokrat prvič in zadnjič naredim izjemo. Naj bo. Ker imaš očitno potrebo po dokazovanju, da si najpametnejša, najboljša in najsposobnejša. Očitno misliš, da si najpametnejša na svetu in se trudiš to na vsak način dokazati in pravtako misliš, da si največji talent na svetu. In ker misliš, da si najboljši psiholog v univerzumu, ko lahko iz ene kratke povedi izluščiš, da je nekdo totalno nesposoben, netalentiran, in da ne ve razmišljati. Npr.: Nekdo zastavi kulinarično vprašanje in to celo na kulinaričnem forumu dobi pa psihoanalizo svoje izgubljene duše, ki da ne ve razmišljati in uporabljati interneta, in kako si sploh lahko dovoli zastaviti kuharsko vprašanje in to celo na kulinaričnem forumu! Pač dobi psihoanalizo od veleumne ˝Vendeline jr.˝(že ime pove vse) - psihoanalizo, ki je nihče ni prosil, niti hotel. In seveda se dobro počutiš le, če ti uspe narediti človeka, da izpade nesposoben in neumen. Kdo mi je že rekel, da taki ljudje, ki druge ponižujejo in kritizirajo, so sami v sebe nesigurni in da zmeraj potrebujejo potrditev od drugih? In pri vsej tej pameti, ki jo poseduješ nisi dojela kaj sem hotela povedati jaz. Zame je nesmiselno na otroški rojstni dan poklicati 20 otrok, to pomeni cel razred. Jaz pokličem tiste, ki so si najbližnji in se med seboj najbolj razumejo in katere si otrok sam želi in jim vrne obisk! In to je pri rojstnodnevni zabavi najpomembnejše, da se imajo otroci lepo, da se zabavajo, da je nepozabno. Vem, da je nov trend povabiti ves razred na rojstni dan, vendar jaz tega ne bom počela pa če bodo začeli delati to vsi okoli mene. Tega ne bom delala zato, ker to delajo vsi in zato moram to narediti tudi jaz (če ne nisem nihče, kaj si bodo pa mislili, da sem revna?). Tega ne bom delala niti zato, da bo moj otrok dobil 20 daril. Rojstni dan je osebni praznik in ni treba, da je zraven vsak katerega poznam in za otroški rojstni dan res ni potrebe pretiravati in se dokazovati. Izjema so jubileji, ko se povabi večji krog ljudi. Na rojstni dan mora slavljenec uživti, prav tako gostje in to je edino pravilo. Očitno ti ti eden tistih tipov ljudi, ki vedo o drugih več kot vedo oni sami o sebi! No vsaj misliš, da veš. Zame se ti ni treba bati, za 2 tedna bom pripravila slavnostno kosilo za 60 povabljencev in družino, ki me je prosila za pomoč. Računalnik in internet obvladam, imam vsa potrebna dokazila, če te zanima. Otroke imam zelo rada, ukvarjam se z animacijo in zelo rada jim kuham in pečem. In eni dejansko imamo otroke in jih tudi vzgajamo, učimo, se jim posvečamo, se z njimi igramo in raje z njimi preživimo čas, kot pa da ves dan brskamo po internetu (niti nimamo časa) in zato tudi včasih postavimo kakšno vprašanje na forumu, ker potrebujemo hiter odgoror in to odgovor ljudi, ki imajo dejansko izkušnje in vedo kaj pišejo (ne pišejo samo teorije in govorijo dejansko iz prakse). Ti pa se lahko dalje hvališ kje in kaj ter kdaj že in kaj vse si že skuhala. In kako si pametna, izobražena in kako obvladaš španščino (kot, da je tako zelo težka) in psihologijo ter modo pa ekonomijo. Žal mi je le, da se na kulinaričnem portalu po tvojem ne smemo postavljati kulinaričnih vprašanj, spet drugi pa lahko dolgovezite tja vendan, na vprašanje pa sploh ne veste ali pa niste sposobni dati (preprostega) odgovora. Kot da peka in kuha sploh ne sodita sem, domovinsko pravico pa ima oblačilni report in afnanje z španščino ter spis o Dalmaciji. Pa si spet dobila kost, da boš jo lahko žulila, jaz sem zaključila misli si kar si hočeš. Yvette

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. apr 2010 14:48

Yvette, jaz pa Vendelininega posta niti pod razno nisem razumela, kot da je namenjeno tebi... celo niti najmanj.

 

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti