Rak slinavke...

tema je zaklenjena

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 15:54

Proxy, sem te malo pogrešala. Daj, povej, a naj grem spričo prašičje gripe v Sanolabor kupit zaščitne maske za naše pleme ali pa misliš, da se bo dalo brez tega accessoryja? Vendelina jr.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. apr 2009 16:18

rimljanka je napisal/a:

Lahko razložiš, kaj misliš s tem, da si iz uradne medice+ine. Ker najbrž nisem edina, ki mi ni jasno.

rimljanka - zasebno mnenje

 

Internet je pod tem imenom našel dr. medicine, ki se ukvarja s homeopatijo.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. apr 2009 17:07

Cila, naj kar sama pove, ne bom iskala naokoli................

Me pa moti, ker piše kilometrske traktate, v katerih se povprečen bralec izgubi. Zato sem tudi napisala, da se mora zavedati, da je odgovorna za vse, kar napiše. Pa ji menda to je/ni jasno.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. apr 2009 17:52

Vendelina jr. je napisal/a:
Proxy, sem te malo pogrešala. Daj, povej, a naj grem spričo prašičje gripe v Sanolabor kupit zaščitne maske za naše pleme ali pa misliš, da se bo dalo brez tega accessoryja? Vendelina jr.
Glede na to, da bi bila prav v Sanolaborju, lekarnah, pri dohtarjih koncentracija potencialno okuženih ali že bolnih ljudi najbrž ob izbruhu gripe največja, bi se ga jaz izogibala (kot tudi vseh ostalih prenapolnjenih prostorov), maska pa ne more nadomestiti umivanja, umivanja in še enkrat umivanja rok. Nasploh pa mislim, da je za odhod s čolni na Šmarno goro še prezgodaj. lp, proxima

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 18:58

Vendalini se opravičujem zaradi netočnega navedka. Ono, kaj je napisala o pravicah rakastih da odločajo je bilo čudovito. Proxima pa je zelo jezna. Ne vem kako naj se lotim, pa da bo kratko in jedrnato. Namreč, svoje več desetletne izkušnje pa je težko strditi v nekaj stavkov. Z tem zdravjem ni vse tako enostavno kot kaj se zdi. Če se samo dvodimenzionalno razmišlja, po tem je nemogoče razložiti, namreč, vsi na nek način imajo prav a iztočasno tudi ne. Kot strogemu materijalistu, mi je trebalo 2 leti eskperimetiranja in vojne same z sabo, da le sprejmem možnost da nekaj lahko deluje bolj, kokar moja oboževana medicina. Dejansko sem se razočarala bolj v zlorabo medicine kot v medicino samo. Medicina (ona ta prava) drži, ampak IMA TUDI NADGRADNJU. Npr: ugotovila sem, da imamo zalo različnih kriterijev do določenih izsledkov raziskav enih te istih svetovnih znanstvenih ustanov. Z ene strani njihove medicinske raziskave jemljemo kot absolutno resnico. Ampak z druge strani skrivamo, da iste te ustanove imajo tudi raziskave iz alternativnih in paranormalnih zadev. Ampak vse te izsledke a priori odbacimo kot nemogoče in mazaške. Torej, kako je možno, da isto ustanovo in iste znansvenike v enem primeru dvigujemo do nebes in so nam absolutna avtoriteta, z druge pa jih zaničujemo toliko da je o njihovih "drugačnih" raziskavah prepovadano govoriti, kamoli preveriti. Ali pa preprosta "domača" zadeva: Profesor (o bog, nikakor da mu se spomnem imena)--vodi katdro menda higijene in epidemiologije in je glavna avtoriteta za prehrano v Sloveniji. Pred leti je organiziral na Kliniki seminar o alternativni prehravni (takrat, ko se še pri nam vegetarijanstvo štelo za nekaj, od česa človek ponori če izvaja). Na skrivaj sem mogla iti na njegov seminar. Direktor je vedel kam grem ampak je rekel da so ga lani hoteli linčovati kolegi ko je na ta seminar poslal patronažne sestre. Torej, ta človek, ki je za Slovenijo "bog in batina" za prehrano, je iztočasno zaničevan ko je upal govoriti o nečem kaj je bilo malo drugačno od takrat sprejetega!!! Kako je možno da eno osebo spoštujemo kot boga na enem področju a če pa se vkvarja na samo malo šrišem področju, ga odbacimo kot norca in nekaj, kaj je neveljavno. Naprej pa ne metati vso "alternativo" v isti koš in enako tako ne vso homeopatijo. Pred tem pa prosim lepo: kako je možno da se dovoljuje vse te neumne propagande zdravil teh in drugačnih na TV in vsepovsod. A so vse te drage in "čudovite" zadeve vse raziskane in dokazane? In ali sploh veste koliko resničnih učinkovin je med framaceutskimi sredsvi katere se uradno uporabljajo in ga propagira farmacevtska industrija? Imeli smo krasnega profesora iz Farmacije. Bil ne neodvisen od tovarn. Ta je odprto povedal kaj vse ne deluje. Tudi Svetovna zdravstena organizacija priznava kakšnih 200 učinkovin (ne me za besedo kar ne vem točne številke ampak okvirno je nekjer tukaj). To so takšne snovi čigavo delovanje je RESNIČNO DOKAZANO. A na trgu je saj 20.000 raznih preparatov ki se uporabljajo v uradni medicini. A da ne govorimo koliko framacevtskih imen je za njih. VSE ONE SO NIČVREDNE. Uradno in fino se reče: da nimajo dokazanega delovanja. To trdi URADNA MEDICINSKA FARMAKOLOGIJA ne pa tovarne zdravil!!!! Številke se spreminjajo z leti ampak ne bistveno. A to je dovoljeno!!!! To ni "mazaštvo"!!! In ali verjamete da so vsi, ki so končali medicino samo in izključno dobri in pridni strokovnjaki? Dvojno slepega poskusa v homeopatiji ni mogoče narediti!!!! Namreč, če tam pozdraviš, po tem izgine za večno in ne moreš ponoviti z drugim zdravilom za enak simptom. Ampak kljub vsem trditvam IMA I TE KAKO VELIKO ZELO ZNANSTVENIH RAZISKAV IN REZULTATOV katere so izvedli i te kako medicinski strokovnjaki in svetska imena in institucije. Kako lahko trdite če ne veste! Jaz vem. Saj mi je pred leti na hitro uspelo najti 3 znanstvena rada v svetovno priznanih medicinskih revijah, takšnih medicinksih revijah katere je tudi ljubljanksi Medicinski fakultet smatral primernim da ga redno naročaj Od tega je en bil eksperiment in vitro in dva na temo alergijskog rinitisa pa še neke alergične zadeve. Vse so dokazovale delovanje (in vitro pa ne more delovati sugestija!) Šef francoskih zdravnikov je postavil vprašanje: (bilo je v časopisu tudi pri nam): ali je pomembno kako deluje ali pa je pomembno to DA DELUJE. Če je placebo, ampak če pripelje do ozdravitve, po tem je tudi to dobro. A ni marsikaj kaj uporabljamo samo sugestija in placebo učinek? Toliko tega se propagira pa je placebo. Tudi v najbolj uradni medicini. Pa deluje! Ampak to ni placebo. Saj deluje tudi na živali, na rastline, na drobne otroke. Deluje na zelo akutna stanja kaj se labaratorijski da spremljati in dokazati. Vse je dokazljivo! Samo treba poskusiti TOČNO PO RECEPTU!!! IMA VELIKO STROKOVNE LITERATURE KATERA DOKAZUJE DELOVANJE. Seveda!!!! Problem je v nečem drugem. A to je dejansko mazaštvo. Zaradi tega me tudi alternativci sovažijo saj ne priznavam neumnosti. Torej, kako sem se sistematično vkvarjala z marsičem, tako mi je postalo zelo-zelo jasno kaj je v vsem tem narobe, da nobn resnični strokovnjak v medicini to ne more sprejeti. Z ene strani je ego kateri ti ne dovoli saj si res veliko truda mogel uložiti v svoj študij. Ampak z druge strani je PRISTOP LJUDI . Če nekdo na dvotedenskem tečaju hoče naučiti nekaj, kaj je študij za celo življenje, in če se nekdo ima za "doktorja vseh mogočih ved, od kitajske, prek indijske do bog ve kakšne"---po tem je krivda v ljudeh ne pa v teh vedah. Enako je napaka in to vsodna, da se iztrgajo zadeve iz konteksta. Akupunktura je samo en del tradicionalne kitajske medicine. A mi smo tukaj na zapadu tudi iz te akupunkture iztrgali minimalne delček in ge hočemo primenjivati kot kuharski recept za hujšanje, za odvajanje od kajenja ali proti bolečinam. To pa ne gre. Enako tako se pozablja da so določene metode zdravljenja dane za določen čas, za določeno populacijo in določeno stopnjo njene duhove rasti in se ne daju kar tako prenesti niti prostorsko niti časovno. Torej, ni problem v neki metodi--znanosti. Problem je v ZLORABI TE. Ampak enako tako velja to tudi za medicnio, katera je tudi zelo-zelo zlorabljena. Oprosti Proxima ampak pojma nimaš o akupunkturi o homeopatiji pa še manj Ne preseneča me. Saj če si seznanjena samo z tem kaj tukaj v Sloveniji lahko srečaš in se propagira, po tem to ni to in ni čudo da si razočarana in jezna. Da homeopatska zdravila niso samo voda, dokazujejo tzudi številne fizkalne raziskovalne metode. Ima jih veliko. Samo treba malo bolj pobrskati za tem. O dragosti da i ne govorimo. Ali veš koliko stane samo ena kapsula nekega antibiotika.? ali pa navadni aspirin? Velko dražje kot katero koli pravo homeopatsko zdravilo. Ampak povdarjam, ne mešajmo določeno metodo z zlorabo te metode!!! Ampak, dejansko ne branim homeopatijo. Namreč, ona je tudi samo ena bergla v zdravljenju. Saj bolezen je čisto nekaj drugega od tega kaj se smatra da je. In tako je enostavno priti do zdravlja!!! Hotela sem že pri onih kašljih prikazati v neki "instant obliki" (tukaj na Forumu) če bi se nekdo pustil peljati korak po korak na način kot bi prikazala. Oprosti Proxima! Nisem povedala da nimam pojma o biokemičnih preizkavah!!!! Povedala sem da sem POZABILA VELIKO TEGA! Pojma pa le imam!!! Vem, zelo nevarno je trditi to kaj sem trdila. Ampak TRDITEV PONAVLJAM. Še stopnjujem. VSE BOLEZNI SO OZDRAVLJIVE ČE JE ČLOVEK PRIPRAVLJEN SOOČITI SE Z PROBLEMI, KI SO JIH IZZVALI. No ja! Na žalost marsikom je bolj pomemben njegov ego kot njegovo življenje. Nisem pa povedala DA VSAK KI TO TRDI tudi LAHKO OZDRAVI VSE BOLEZNI. Ampak, če si tako zelo alergična na tovrstene trditve, ali si preverila resnično ozdravljivost po uradni medicini? Po tem preveri. Samo ne pri nam!!!! Namreč, v tujini se dobi marsikatera literatura na to temo. Tako so študije pokazale (uradne študije! Dvojno slepe, če tako hočeš!) da npr zgodnje odkrivanje raka ženskih rodil niti najmanj ni zmanjšalo umrlivost od istega. Po tem da zdravljeni in nezdravljeni od raka enako umirajo z to razliko da je kvaliteta življenja "zdravljenih" veliko slabša od onih, ki niso zdavljeni. itd. Po tem čista logika! Sama sem te podatke preverjala ko sem pripravljala predavanja ko je bil Černobil. Namreč, Slovenci so se takrat bali tudi solatke jesti, z tem da kaj če je kakšna zalutala žarka prišla ravno v njihovo solato. Kako mislite, da tukaj ena zalutala žarka že lahko sproži rak a tam, obsevanje z ogromnim dozam bo uničil ravno in izključno samo tumorske celice ne pa zdrave in ne bo provzročil rak na drugem mestu? Najbolj neprijetno presenečenje mi je bilo po turnusu na onkologiji, ko sem vzela seznam "ozdravljenih" bolnikov na tem mom teritoriju. Bilo je desetak natisnjenih strani. Ko pa sem prišla "na teren" sem ugotovila da od vseh teh, katere klinika vodi kot "ozdavljene" in živeče, v življnju so bili samo en ali dva človeka! In enako tako sem bila priča ne enkrat da so operirali človeka in češ ozdravili mu raka, ko pa sploh ni šlo za raka ampak za nekaj brez veze, majhnega. KornelijaPT

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 19:06

Se opravičujem za "dolg traktat". Dok sem ga napisala, so prišle vaše nove pripombe. Ja, sem spec splošne medicine in imam tudi prilagojeno subspecijalizacijo iz diabetologije. Imam tudi magisterij in po tem še doktorat znanosti (iz medicine, seveda). Homeopatijo sem učila v Nemčiji in z tem se vkvarjala že veliko let. Tudi raziskovala. Veliko ste mi "pripomb" dajali, in sem hotela koliko tolko razumljivo na vse to odgovoriti. Če menite da vas nadlegujem ali da ni vredno da mi prisluhnete oz, ne potrebujete še "neko drugačno mnenje" (katero med ostalim lahko preverite) po tem bom nehala in ne bom nadlegovala več. KornelijaPT

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. apr 2009 19:33

Ojoj ojoj ojoj. Draga Kornelija, mnogo tega, kar si napisala, zveni zelo lepo, ampak v tvoj doktorat iz medicine pa kar težko verjamem. Malo preveč zmešnjave je v vsem, nekaj predebelih je vmes, da ne rečem, že kar malo paranoje. Ne vem, kaj se ti je hudega zgodilo, ampak - kaj, če bi vsi skupaj vzeli malo pavze in po tihem vsak zase razmišljali? Lep pozdrav, Sonja

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 19:40

Preveri Sonja! Kje in v čem vidiš paranojo? Povej mi, pa ti bom poskušala odgovoriti. Namreč, sama se ne zavedam da bi bilo kakšne koli preganjavice. A nič ne pišem takšnega kaj nisem sama dala "čez". Za pavzo in razmišljanje pa verjetno imaš prav. Za mene so to preproste in tako samoumnevne zadeve. Kot je nekjer mende Vlado napisal "po mom globokem prepričanju" vse je to kaj sem napisala trebalo biti nekaj preprostega, lahkega za razumeti in nič kaj konfliktnega. Vidiš, Vlado, pa sem se tudi jaz zmotila. saj je meni marsikaj tako normalno in preprosto saj gre za zelo objektivne zadeve, nobene hokus-pokuse ampak konkretna dejstva, ki se dajo preveriti. KornelijaPT

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 20:04

Proxy, glede maske sem na podoben način razmišljala, ampak o teh zadevah te raje vprašam. Bodi mi dobro. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 20:44

Men se pa Proxy ni zdela nič jezna. Končno se je oglasila. No, kdor čaka, dočaka. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti