Rak slinavke...

tema je zaklenjena

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

28. apr 2009 10:15

Če prav sem iz uradne medicine bi vseeno rada slišala in upam, da se razpišeš. To kaj uradna medicina priznava in česa ne je pa bolj stvar vsakega posameznega zdravnika. Po pravici povedano je tudi uradna medicina precej razdvojena. In plavajoče blato nikakor ni znak raka trebušne slinovke. Pa saj blato je mnogokrat plavajoče, vendar ne pomeni kakšne bolezni. rdeca jagoda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. apr 2009 11:19

KornelijaPT, kolegica, sama spadam med bolj vehementne punce, ampak stavka, kot se je tebi zapisal: Zelo dobro znano je, zaradi česa nastane rak.....tolikanj vehementna pa še jaz nisem. Tudi tisti stereotip o uradni medicini, ki nič ne priznava, se mi zdi tudi za stereotipe preveč staromoden. Daj, dopusti možnost, da obstajajo zdravniki (šolani na medicinskih fakultetah in delajo v zdravstvenih ustanovah), ki so dojemljivi tudi za kaj več, kot je tisto, kar so se naučili po osnovnem programu in doktrini. Drugače pa kar rasturavaj. Se te zanimivo bere. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. apr 2009 19:18

Kornelija PT, samo opozarjam te na zapis pod vsakih zapisom, ki ga nekdo napiše, tudi ti, seveda.

Tole piše:

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 5:00

Prvo bi Rimljanko vprašala, zakaj me je opozorila. Ni mi jasno na kaj ciljaš. Jaz se zavedam tega da ne odgovarja Kulinarična Slovenija. Prosim, razloži mi, kaj je narobe? Torej, jaz sem tudi iz uradne medicine. Verjetno to je že postalo jasno. Pod "uradno medicino" sem tukaj, V PRVI VRSTI smatrala SKUPNO DOKTRINO katere se drži in se zahteva od vseh da se je drži, brez odstopanja in brez pravice da se ji prigovarja. JASNO JE, da so to neki izmislili--torej, "ljudje" stojijo za tem, ampak to ne menja na zadevi: to je "veljavna zadeva" in ne daj bog da se kdo prekrši glede tega. Inače ne pozabimo eno pravilo: da so nam voditelji tisti, katerih na ta ali drugačen (zavestni ali podzavesni način) samo hočemo da so. Ja, marsikdaj smo samo v tem krivi, da smo preosko gledali na zadevo in pustili se zavesti in nismo mislili na to da ono kaj nam ni všeč je prišlo "v paketu" zraven onega, kaj smo hotela da pride. Ta uradna medicina je uničila karijero in življenje dr Darje Eržen samo zaradi tega ker se je vkvarjala z homeopatijo.A obdolžili so je smrti pacienta, čeprav ista ta uradna medicina dobro ve, da se od te malarije umre lahko v 2 urah in da prevencija proti nobeni malariji ne deluje. Treoj, URADNA MEDICINA (kot doktrina) NIMA NOBENE VEZE Z uradno ZNANSTVENO medicino. In ZNANSTVENA MEDICINA nima nikakšne veze z ono medicino, katera je proširena v praksi. Tako se dobro ve, da so sekretoliktiki totalno neučinkoviti a v vsakem primeru prepovedani za drobne otroke. Ampak, ne daj bog, če si zdravnik, da to ne predpišeš otroku. Linčovali te bojo, čeprav na kliniki proferoji ti to prepovedujejo početi. Enako tako se dobro ve, da CT preizkava ne prinese absolutno nič v marsikaterih stanjih. Ampak, vsi to izsiljujejo, neglede kako je draga. In odstavijo tudi ministre, ki racionalno medicinski razmišljajo. In seveda, "ekonomske politike v zdravstvu" a to je:"vsako leto moraš povečati proizvodnju za toliko in toliko" Ali ste razmišljali kdaj o tem da to obstoji tudi v zdravstvu. In ali se zavedati kaj to pomeni? To pomeni da MORAŠ VSAKO LETO IMETI VSE VEČ BOLNIKOV. Torej, ne daj bog da bi jih pozdravil. Te fliknejo iz službe. Ko sem šele "začenjala odpirati oči" eno od zelo-zelo presnetljivih mojih ugotovitvi je bilo da POPOLNOMA ISTE ZNANSTVENE USTANOVE V SVETU ki se vkvarjajo z znanstvenimi medicinskimi raziskavami, čigavi izsledki so bili "sveto pismo" česa smo se obvezno mogli držati, so se vkvarjali tudi z raziskavami iz alternativne medicine ali paranormalnimi pojavi. Ampak, če je kdor upal tako kaj omeniti, takoj je dobil po glavi da širi laži in mazaštvo. Torej, kako je to možno, da eno te isto institucijo in ene te iste ljudi enkrat moraš držati za svetnike in neprikosnovne avtoritete, drugič pa za mazače???? In seveda, obstojijo še številne druge stvari ki uradna medicina noče priznati oz noče o tem niti slišati. Npr, svoje znanje sem hotela že marsikaterem kolegi prenesti ampak so me odprto napadali in zaničevali. Npr, uradna medicina dejansko ne priznava uradno psihologijo. Tako je psihološki vpliv izbačen iz uporabe v številnih boleznih in stanjih. Npr za ulcerozni colitis ali zvišan pritisk ali srčne zadeve smo še učili da so psihosomatske in da en sedativ več deluje kokar tisoče drugih zdravil Ampak kjer je to danes? Nikejr. Npr v zvzei z Campilobakterom v želodčnih težavanh. Tipična psihosomatika ampak delajo se neumnosti. Človek prejema cel mesec antibiotike zaradi neke akutne zadeve (npr plučnice). Po tem dobi želodčne težavi in mu diagnosticirajo Campilobakter-----in mu dajajo isti antibiotil (od druge tovarne pod drugim imenom) naprej. Pa če bi ta antibiotik v teh težavah bil tako delotvoren, po tem mu po enem mesecu te tearpije ne bi mogel preostati Campilobacter, ki sedaj provzroča (kako trdijo) te želodčne težave! Npr: bila sem na enem kongresu, katere je održavala klinika za izobraževanje zdravnikov (to je bilo precej let nazaj). Bila so prekrasna predavanja. Tako na enem predavnju je govoril gastroenterolog, ki je govoril da še en Aspirin lahko provzroči krvavitev v želodcu--in tudi čir... Za njim je prišel kardiolog ki je zabičeval v glave da malo Asprina obvezno vsak dan, da bi preprečil koagulabilnost krvi....Za njim je prišel nefrolog, ki je govoril kako lahko Aspirin, če ga jemlješ več dni za redon lahko provzroči odpoved ledvic.... In vse so to bila predavanja en za drugim. Vsaki je utemeljeval svoje z "znanstvenimi raziskavami" Ja, marsikaj je znano, oziroma BILO BI ZNANO, če bi ljudje začeli POVEZOVATI equivalentne zadeve skupaj. Ampak vsem in vsakem je cilj da določene zadeve pusti razdvojene en od drugega. Npr številna uradno medicinska zdravila delajo na bazi "podobnega z podobnim" katerega zagovarja homeopatija. Ampak uradna medicina noče to priznati, čeprav je dokazljivo. Enako tako: Tisto kaj trdijo v duhovnosti so zadeve katere je Einstein in podobni znanstveniki izračunali z svojimi najbolj uradnimi formulami in tudi primenili v praksi. Ampak ljudje sami nočejo to sprejeti, čeprav je jasno kot beli dan. Ali pa: ali ste brali Kuran? Ali se zavedate da govori o popolnoma istem kot Sveto pismo? Ali piznavajo da je to isto?.... In tudi nekaj se je šlo naprej, kaj je samo nadaljevanje dosedanjega. In tako je marsikaj jasno (tudi za raka). No ja, rešitev ni na nivoju celic ampak malo globlje. Npr otroška leukemija je za homeopatijo (seveda, za zelo dobre strokovnjake) MAJHNA BOLEZEN, KI SE DA V ZELO KRATKEM ČASU POPOLNOMA POZDRAVITI. In po tem pomislite, da ste pa vi izgubili svojega otroka po večletnem trpljenju in trpinčenju ker uradna medicina trdi da to le ni možno. Zdravniki priznavajo? Ja priznavajo ampak SAMO V OKVIRIH LASTNE OMEJITVE: Saj sem izkusila na lastni koži. A tudi meni je trebalo 2 leti hude vojne same z sabo, da sem sprejela nekj, kaj ni bila uradna medicina. Vem, da novejši zdravniki so bolj odprti do teh novih zadev kokar prejšnji ampak enako tako vem, da tisto kaj sprejemajo je NIČ v odnosu na to kaj jev tem znano. Npr tisti, ki so sprejeli avstrijsko homeopatijo so izbacili teorijo o miazmah, ki je dejenasko ključ da bi metoda bila dejansko tako učinkovita kakor je lahko. Torej, sprejemajo samo kot kaj sprejemamo risbico majhnega otroka: z navideznim pohvalami in navdušenjem ampak z tem da gre "le za delo drobnega otročka". Vse to vem, ker sem sama mogla preidet te poti in tudi naprej sem izkusila na lastni koži. KornelijaPT

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. apr 2009 5:56

Joj, jaz pa resno upam, da ne delaš v tistem kraju, kjer živi moje pleme...

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. apr 2009 7:52

KornelijaPT je napisal/a:
Prvo bi Rimljanko vprašala, zakaj me je opozorila. Ni mi jasno na kaj ciljaš. Jaz se zavedam tega da ne odgovarja Kulinarična Slovenija. Prosim, razloži mi, kaj je narobe? Torej, jaz sem tudi iz uradne medicine. Verjetno to je že postalo jasno. KornelijaPT

Lahko razložiš, kaj misliš s tem, da si iz uradne medice+ine. Ker najbrž nisem edina, ki mi ni jasno.

rimljanka - zasebno mnenje

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

29. apr 2009 13:25

Rdeča jagoda je napisala da je iz uradne medicine. Meni se zdi, da je nekjer tudi Venadlina dala do znanja da je iz tega poklica ali nečesa, kaj sodi zraven. Pri drugih noben ni poglabljal vprašanje kaj so z tem mislile. Zaradi tega sem še sama dodala samo toliko, in nisem čutila pomembnim, da bi se o tem podrobneje izražala, kakor noben ni poglabljal izobrazbe drugih. Če mislite, da je to potrebno, po tem bom povedala, saj ni skrivnost (in lahko tudi preverite). Enako tako, če mislite, da to o čem pišem ne sodi v ta Forum ali če mislite da zaradi česarkoli ni primerno da izrazim svoje mnenje in z tem poskušam še drugim prenesti svoje znanje, pa mi tudi to povejte, in bom odnehala. Opravičujem se, če sem bila nadležna in/ali vsiljiva. Nisem imela slabin namenov. Navezala sem se na ta forum, saj ste mi že vsi veliko pomagali pri kuhariji in sem ljubeče in tudi z občudovanjem spremljala (če sem imela časa) vaša "druženja" spontanosti in pripravljenosti pomagati drugim. Zavidela sem kaj vse poznate in veste o kuhariji dok sem jaz na nivoju "vrtca". KornelijaPT

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. apr 2009 14:26

En "ispravak netočnog navetka"... Jaz sem formalno kvalificirana družboslovka in ekonomistka. Z velikim zanimanjem sledim pametni misli iz vseh in vsake znanosti, vseeno mi pa to, da ob glavobolu vzamem lekadol in da ločim med levkociti in eritorciti ne daje nobene osnove, da bi se izrekala o diagnozah in primernih zdravljenjih(in tega tudi ne počnem). Vendelina jr.

zvon13  

član od: 13.9.2007

sporočila: 12

29. apr 2009 14:54

Bravo Kornelija PT. Enako bi napisala sama. Želim si zdravnika , ki bi imel razširjena obzorja. Iz lastnih izkušenj se podpišem pod nekaj tvojih trditev. Prenekateri zdravniki na primarnem nivoju žal povzročijo več škode kot koristi. Glede dr. Erženove je v bistvu prava nacionalna sramota to kar se ji je zgodilo. V EU in preostalem delu Evrope smo menda poleg Albanije edina država, ki ne priznava homeopatskega zdravljenja. Gospa Ferda, vsak človek je individum, pri vsakem pacientu je potek bolezni drugačen, so želje po hrani in pijači drugačne in drugače spejemljive. Ne poznam poteka zdravljenja ampak ste pomislili kakšno škodo naredijo kemoterapevtiki tam kjer niso dobrodošli? Vem samo to, da so mojim trem ob odhodu iz bolnišnice rekli, da lahko jedo in pijejo kar si zaželijo. Vsakokrat sem ob teh besedah znova dobila mehka kolena. Še več bi lahko napisala, pa že čutim kako se mi tlak dviguje. Vse dobro vam želim! Zvončica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

29. apr 2009 15:23

"Priznavanje homeopatije" je izraz, ki zavaja a priori. Ena stvar je, če je homeopatija prepovedana - pri nas vsekakor ni. Je pa po aktih zdravniške zbornice prepovedano, da se zdravnik ukvarja z mazaštvom in zdravilstvom, kamor po znanstvenih kriterijih homeopatija tudi spada (do sedaj namreč kljub visoki obljubljeni nagradi še ni bil izveden dvojno slep poskus, pri katerem bi se učinkovitost homeopatskega pripravka razlikovala od učinkovitosti placeba). Nekaj drugega pa je, ali zdravstvene zavarovalnice pokrivajo stroške homeopatskega zdravljenja - od evropskih držav so to Francija, Velika Britanija, Danska in Luksemburg (na primer Švica leta 2004 in Nemčija leta 2005 sta umaknili kritje zdravstvenega zavarovanja za homeopatsko zdravljenje, ker ni izkazalo potrebne učinkovitosti). Zakaj nekatere države to podpirajo, druge ne, je stvar bolj politične kot strokovne debate (jaz kot notoričen konspiracionist si mislim, da ima vsaka država in vsaka zdravstvena zavarovalnica pač svoj pristop k hitrejšemu počiščenju bolnih in tudi ostalih državljanov, ene s čakalnimi dobami, druge s homeopatijo, spet tretje kako drugače). Med akupunkturo in homeopatijo je bistvena razlika, prva ima fiziološko podlago (teorija vrat pri prenosu bolečinskega dražljaja po živčnih vlaknih), druga je zelo drag nateg (destilirana voda, nalita v majhne flaške). KornelijaPT, vsako zdravilo, pravzaprav vsaka biološka učinkovina ima lahko nezaželene stranske učinke, v principu se pri zdravljenju pretehta korist na eni strani in tveganje na drugi. Lepo, da si priznala, da o biokemičnih laboratorijskih preiskavah nimaš pojma, vendar menim, da to velja tudi za večino ostalega, kar si napleteničila (tista o ozdravljivosti otroške levkemije poseka vse ostalo - ker sem pred časom imela opravka z neko deklico, katere starši so se šli alternativno zdravljenje toliko časa, da je precej dobro ozdravljiva vrsta raka mladih ljudi napredovala do nepovratne stopnje, sem do ljudi, ki širijo tovrstne oslarije, skrajno netolerantna). Seveda se nikomur ne da prepovedati, da misli in govori drugače od mene, vendar se mora zavedati posledic in prevzeti zanje tudi odgovornost. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?Dragička
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti