Rak slinavke...

tema je zaklenjena

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. apr 2009 15:16

 Nikoli še nisem razmišljala s te plati... se pa zelo strinjam.  Vendy, pa proxima itak tudi...

Sploh pa bi bilo pri alkoholu zelo lepo, če bi bili ljudje do njega tako skeptični tudi preden pride bolezen.

Nasja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. apr 2009 15:25

ferda je napisal/a:
najlepša hvala za vse odgovore,to z vinom mu je priporočila onkologinja...pa mi vseeno ne gre, glavo kako je to mogoče, saj so mu del slinavke dvzei in je nima cele jetra pa so bila zamaščena ,kar je ponavadi pri alkoholikih, samo moram reči da mož ni veliko pil, je pa od raka slinavke umrl že njegov oče, ki se pa pri pijači dostikrat ni šparal. hotela sem samo vaše mnenje in izkušnje, j pa sigurno da jaz mu vina nebom dala piti, antioksidante mu bomo pa našli drugje in ne v vinu...najlepša hvala vsem...lp za deci nadan se ga nabere za več kot liter na teden... Sporočilo je spremenil(a) ferda dne 21. 2009 14:15
Za deci na dan več kot liter na teden? Koliko dl pa ima en liter in tede dni? No, za buteljko se nabere... Zakaj pa mu ne bi dovilila tega pol dl ali enega dl, če mu ga je dovolila onkologinja, ki ga dobro pozna in se trudi z njegovim zdravjem? Zakaj boš šla čez ta njen nasvet, čez kakšnega drugega pa ne? To bi morala biti njegova odločitev, ne tvoja. Saj vem, da me nič ne briga, ampak zbodejo me take kaprice, ker nekdo nečesa noče, čeprav stroka to dovoljuje. In boš raje imela zagrenjenega bolnika kot pa človeka, ki vsak dan morda ne bi niti spil tega kozarčka, ampak le tu in tam, iz užitka, bi pa bil zaradi tega veliko boljše volje in brez občutka, da nečesa ne sme, ker ti tako praviš? Tu bi se strinjala, da ni vedno dobro prestopiti meje med nego in ukazovanjem, pa če želimo še tako dobro. In za koga to dobro želimo - zase, da bomo imeli občutek, da smo vse naredili za bolnika, ali res za bolnika, ki morda potrebuje tudi kaj drugega kot zgolj omejitve in tisto, kar se nam zdi prav? Oprosti, malo me je zaneslo. Kakorkoli, želim vam, da bo zdravljenje uspešno. mamamia mamamia

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. apr 2009 15:25

Ja vendelina super ste to napisala o upravljanju bolnika....ha ha ha .Vse je res da je to tanka meja. Samo moja IZKUŠNJA je taka, da sem se morala do zdaj pri tej bolezni ki jo imamo pri hiši zanašati na samo sebe in moje znanje ki ga imam.Ker možu so rekonstruirali vse od želodca pa do črevesja in je tudi ostal brez pol slinavke pa se mi ne zdi prav da bi jo še to malo kar jo je ostalo obremenjevala z alkoholom, mogoče se motim, vedno sem se zanesla na občutek in me ni velikokrat prevaral. Pa še to da sem se morala prepirati z njegovo zdravnico, da ga je sploh poslala na preiskave, ker ona ga je zdravila za krč v želodcu ali krč želodca...ne vem kako se reče. In mu zagotavljala, ko je k njej prišel ves rumen, da dokler nima belega blata ga ne rabi skrbeti, ko pa je prišel do svojega zdravnika( NASLEDNJI DAN) v bolnici pa je imel bilirubin povišan 100 krat. neke nenormalne količine in ga je dr. napotil v ljubljano naslednji dan je sledila opracija (VIP) na abdominalni krg.v kliničnem. tako nevem ravno kaj naj si mislim o našem zdravsvu nasploh... vse gre nekam... Ne zaupam nikomur več in sem strašno razočarana...

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

21. apr 2009 15:31

Ferda , sicer ukrepaj po svoji presoji , ampak jaz osebno mu ne bi branila tistega deci na dan .

 

 

Vendy , Kozjek -Rotovnikova je še vedno na onkologiji .

Bernarda

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. apr 2009 15:42

joj mamamia res je ...zbasala me je matematika se opravičujem. samo ni res, da ga onkologinja bolje pozna od mene, sva že skupaj skoraj 20 let. Mislim, da jo tukaj precej šibam. Moja izkušnja je taka ,da če sam neveš veliko si zelo nebogljen, ker zdravniki ne gledajo človeka celostno ampak zelo ozko... Kar sva dala skozi zdaj v teh dveh mesecih ne privoščim nikomur.... in če nebi imela dobrih zvez na večih koncih raznih ustanov( bolnicah) bi zdaj hodila možu prižigat sveče na grob pa ne pretiravam... razmišljala pa sem o drugih ljudeh ki nimajo toliko sreče in poznanstev kot midva kaj vse preživijo da bi prišli do svojega zdravja in si pomagali...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. apr 2009 15:49

Ferda, ni ti lahko. Pa jezna si tudi. Na zdravnike, pa verjetno še na koga. Veš, ko je človek jezen na nekaj, kar se mu je zgodilo, takrat gleda nazaj. In če gledaš nazaj, potem ne moreš iti naprej s svojim življenjem, niti ne moreš najti nikarkšnega miru. Človek brez notranjega miru pa ne more pomagati ne sebi, ne bližnjim. Ti želim, da najdeš nekaj miru zase in da se nekako prebijete čez bolezni. Zdaj bom pa nehala pametovati. Vendelina jr.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

21. apr 2009 16:08

ja vendelina res mi ni lahko... moram pa povedati da ima mož zelo dober apetit samo kaj ko nesme vse jesti zaradi želodca, zdaj uvajamo vsak dan kaj novega, ker je mož ostal tudi brez žolčnika,ter brez dela želodca...vse ima prištimano na novo...tako da je tu več stvari povezanih zraven slinavke in končne diagnoze. sicer pa hvala za vse želje da bi zdravljenje potekalo dobro...tudi vsem ostalim

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

22. apr 2009 19:00

Pa še strokovni odgovor. Kozarec vina, predvsem rdečega res ne bo škodil, tudi zaradi terapije ne. Ampak naj ostane pri enem kozarcu in po kosilu. Vendar, da bi imel kakšno korist ne verjamem. Medicinsko in strokovno ni dokazano, če prav med ljudmi kroži rek, da kozarec vina izboljšuje kri in zdravi vse mogoče bolezni. Mogoče vam bo to svetoval celo kakšen od doktorjev. Vendar samo za to, ker pri ljudeh, smo pač tako naravnani, že psiha naredi veliko. In če verjamete, da vam kozarec vina pomaga, bo vaše počutje tako za nekaj odstotkov boljše. To pa je tudi namen tega. Oozdraveli od raka pa sigurno ne boste zaradi kozarca vina. Važno pri tej bolezni, tako kot pri vsaki je, da skrbno sledite navodilom vašega zdravnika. Bolj kot kozarec vina bo koristila zdrava prehrana, gibanje in sproščanje. Srečno. rdeca jagoda

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

22. apr 2009 20:52

tudi jaz se strinajam z rdečo jagodo....je več v prehrani, sprehodih in predvsem v občutku da smo potrebni eden drugemu in da se imamo radi...

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. apr 2009 22:21

rdeca jagoda je napisal/a:
Pa še strokovni odgovor. ...Oozdraveli od raka pa sigurno ne boste zaradi kozarca vina. Važno pri tej bolezni, tako kot pri vsaki je, da skrbno sledite navodilom vašega zdravnika. .... rdeca jagoda

Se strinjam.

Ampak vprašanje ni bilo, ali "mora" piti vino za zdravje, temveč ali ga sploh "sme". In prav gotovo 1 dl vina ne bo vplival na prognozo bolezni. Lahko pa naredi življenje lepše in zmanjša občutek, da je nekdo bolnik in je zdaj vse dobro prepovedano.

 

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti