Pecivo iz gozdnih sadežev

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

tema odprta - 28. apr 2003 13:24 | ogledi: 4.316 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

zanima me, če se je kdo včeraj zapisal recept s katerim je jamie pripravil sladico (sadje in nekakšne kroglice). Videla sem, da je oblikoval kroglice, vendar ne vem, kako je zanje naredil testo.

Če ima kdo recept, prosim če ga napiše

lp

Dana

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

28. apr 2003 13:44

Dana, spet ne morem garantirati, da bodo količine čisto točne (po spominu sem opisala že tudi recept iz prejšnjega tedna), ampak nekako takole gre: Vzameš kilogram sadja -rabarbaro, marelice, jagode, maline, robide,hruške, borovnice, kar je večjega, narežeš. V ponev vlijemo 2 žlici balzamičnega kisa, s 5-mi (ali 6-imi) žlicami sladkorja posipamo sadje, ga damo v ponev za približno 5 minut, da lepo spusti sok. Do sem je v redu, ampak potem pride testo;namreč Jamie je rekel, da gre za "moko s pecilnim praškom" in nikjer ni bilo videti posebne vrečke za pec. prašek, tako da ne vem, če je to taka posebna moka ali kaj podobnega? Morda ve kdo od vas. Skratka, 11 dkg margarine in 22 dkg te moke je z rokami nadrobil v drobljance (+obvezni ščepec soli, ne spomnim pa se, če je bil sladkor,uuups) in dodal 1 dcl butter milk-sem ga že videla pri nas tudi, lahko pa uporabimo namesto tega jogurt in vse skupaj zamesimo v testo. Iz te mase naredimo kroglice. Pripravljeno sadje iz ponve s tekočino vred vsipamo v posodo, v kateri bomo pekli, nanj nadevamo kroglice, posipamo s sladkorjem v prahu in damo peči za pol ure v pečico pri mislim da 190 stopinjah(?). Te kroglice so pri peki lepo narasle in je bilo vse skupaj videti zelo zanimivo, kakšen okus pa so imele, pa si ne znam predstavljati. lenka

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

28. apr 2003 14:47

Lenka, hvala za odgovor. Meni so te kroglice na koncu izgledale kot nekakšni buhtlji. Morda imajo podoben okus, če dodaš še malo limonine lupinice in ruma Dana

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

30. apr 2003 7:37

Dana, pogledala sem si oddajo še enkrat-v testu je še 7dkg sladkorja! Upam, da nisem prepozna. lenka

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

1. maj 2003 9:56

V tujini se dobi moka,kateri je dodan pecilni prašek.Nekatere moke imajo tudi dodan kvas,tako da je bolj enostavno pečenje. V tem slučaju je bila moka s pecilnim praškom in 7 dag sladkorja.Po vrhu je potresel sladkorno moko pred pečenjem.Jaz bi dodala v sadje malo cimeta ali pa ruma. Marinka Pečjak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti