Šampon za pranje solate in sadja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

tema odprta - 19. apr 2009 15:04 | ogledi: 5.545 | odgovori: 15

Ravno teče nagradna igra za Salad spa. Ponujajo ga kot sredstvo za pranje solate in sadja, ampak, ko sem šla brat naprej, piše,  da je pri Organic Food registriran za "neprehranske  izdelke"???

Mar bomo odslej še sadje in zelenjavo prali s šamponi  

Eh, jaz že ne  .

 

 

Cila

Temo je spremenil(a) Cila dne 19. apr 2009 15:06

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2009 15:09

js pa takoj ko vidim u trgovini tole kupim.. enkrat sem že brala o tem, vendar ne v slo, in iskala ko nora,, pa nič našla.. zdej pa končno! če je registriran za neprehranske izdelke najbrž pomeni da ni sam po seb za jest ;) ker jem rada jabolka z olupi (ki so btw sadje z največ pesticidi na lupini) si jih bom definitivno prala s tem.. bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2009 15:13

verjamem pa, da tistim, ki v gospodinjstu itak uporabijo vse možne strupe kar obstajajo, da bi le blo vse bolj dobro, dišeče in svetleče, to ne bo pomenlo kej dosti.. bannanna_v_slo ;)

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

19. apr 2009 15:15

A ni bil nekaj let nazaj šampon za pranje sadja označen za najneumnejši izdelek na prodajnih policah? Samo najbrž ne ta. Med neumnimi so bili še zobotrebci kamasutra in kamen za skrivanje ključev, če se prav spomnim. Lahko, da sem vrstni red pobrkljala, samo spomnim se, da smo se tistim zobotrebcem krohotali do solz.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. apr 2009 15:19

men se kamen za skrivanje ključev v primerjavi s tistimi, ki mislijo da so pesticidi in podobna usranija nič, ne zdi neumen... bannanna_v_slo ;)

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. apr 2009 16:30

Pesticidi so usranija, ki je daleč od nič. Vendar je problem enostavno prevelik , da bi bil rešljiv z enim šampončkom. Tako enostavno to žal ne bo šlo. Pri vodi je rešitev nanofiltriranje, pri hrani pa samo izogibanje robi z velikih plantaž. Sergej C

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. apr 2009 17:08

kokr vem tud nanofiltri še ne odstranijo pesticidov.. neki malega more pa tud tole dol nest.. bannanna_v_slo ;)

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. apr 2009 17:16

...In kaj dodati ..........

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

20. apr 2009 17:18

rimljanka je napisal/a:

...In kaj dodati ..........

Jep. RadaJem

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. apr 2009 20:13

Bannanna, slabo veš! :) ;) Nanofiltri vsekakor odstranijo pesticide. Za ta mnamen so tudi razviti. Še več. Odstranijo tudi soli oziroma težke kovine (ione). Seveda mislim prave nano filtre s poroznostjo 0,1 nano metra in ne neke čirule-čarule z raznimi lučkami in displejčki. Se opravičujem, če bo kdo prizadet. Sem namreč tehnik in nano filtracije precej dobro poznam. Če se komu ljubi malo študirat: http://www.istc.illinois.edu/main_sections/info_services/l Raziskava s katero se potrjuje učinkovitost membran pri atrazinu in nitratih. Je pa res, da je pri pesticidih, hormonskih motilcih, genotoksikih in še čem, problem v tem, da delujejo tudi v koncentracijah, ki so globoko pod pragom merljivosti. (kaj šele, če so blizu dovoljene meje) Vendar se tudi na tem področju premika v pravo smer: http://www.ki.si/?id=920 Pri tem šamponu imam nekaj pripomb / pomislekov: - Koliko pesticidov je na površini in koliko v sami rastlini? - Koliko teh na površini je polarnih molekul? Torej topnih v vodi in se zanje šampon ne rabi. - Koliko teh na površini je nepolarnih in zakaj se zanje rajši ne uporabi nekaj kapljic kisa z istim učinkom??? Sergej C

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. apr 2009 20:32

Sergej C, saj veš, zakaj kis ni OK' Je prepoceni in ga firme pač ne bodo oglaševale, če pa lahko prodajo nekja stokrat dražji izdelek. kaj, ko bi nam ti razložol, s čim (in kako) po čimbolj naravni poti (in cenenei) odstraniti, kar se pač odstraniti da.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti