Šampon za pranje solate in sadja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. apr 2009 22:31

Po dnevniku je bilo na SLO2 zopet nekaj na to temo. Mogoče so pa polnilnice plastenk končno amortizirane in obračamo nov list. Ne vem kaj naj napišem. Zadeva je precej pesimistična že brez kake hude paranoje. Pesticidi so samo eden od mnogih virov. Tu imamo potem še plastike, čistila, zdravila, barvila... in ne nazadnje še katalizatorji po avtomobilih. Prej ali slej Lep del tega konča v podtalnici in na pipi. Zato je voda tako pomembna. Mogoče celo bolj od hrane. Dejstvo je, da lahko z membranami za nano filtriranje očistimo praktično vsako vodo. Skoraj neodvisno od stopnje onesnaženosti in to do take čistoče, ki jo v naravi skoraj ne najdemo več. Vendar je tudi ta rešitev lahko dvorezen meč. Lahko se zgodi, da ravno zaradi možnosti čiščenja vode, pozabimo, da to ni edini način vnosa in spustimo onesnaževanje popolnoma z vajeti. Na drugih področjih se bojim, da imamo bolj malo takih univerzalnih rešitev. Popolnoma se nihlče ne more zaščitit. Čimmanj plastike, čistil, kozmetike... Večino posode lahko recimo operemo samo z vodo. Za večino mastne zadošča že nekaj kapljic kisa. Če je že treba, potem čimbolj osnovne kemikalije - soda bikarbona in natrijev lug delata čudeže. Kar se prehrane tiče, osebno kupujem v glavnem samo osnovna živila, ki so po moje tudi samo osnovno onesnažena. Drugače pa domač vrt, po katerem se ne svinja brez potrebe. Zdi se mi, da vseeno sam ne pretiravam. Naredim kar se mi ljubi in kar se da. Za drugo se pa ne sekiram preveč. Zakaj bi se, če ne morem nič spremenit. ;) Veš kaj mislim? Vsi bi radi popoln nadzor na vhodu, čeprav ta ni mogoč. Svinjarija na izhodu pa ni naš problem, čeprav je skoraj popolnoma v naših rokah. To je vzrok, da sem načelno proti vsem takim rešitvam. Sergej C

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. apr 2009 19:39

Sergej C je napisal/a:
Pri tem šamponu imam nekaj pripomb / pomislekov:- Koliko pesticidov je na površini in koliko v sami rastlini?- Koliko teh na površini je polarnih molekul? Torej topnih v vodi in se zanje šampon ne rabi.- Koliko teh na površini je nepolarnih in zakaj se zanje rajši ne uporabi nekaj kapljic kisa z istim učinkom???Sergej C

Se mi zdi, da sva na isti frekvenci. Enako se sama sprašujem. Ali pa, recimo, pranje grozdja (recimo iz domačega vinograda, ne rečem trgovinsko, kjer odstranimo kak prah, pridobljen med transportom): karenca je že mimo, deževalo je že, jaz ne vidim potem nekega smisla v pranju tega grozdja pred 'zobanjem'. Tisto, kar bi mi sprali z vodo, je ziher spral že dež.

Atina

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

21. apr 2009 22:29

Zadnji cajt bi bil, ka keri izumi šampon za pranje možganof. tumpika

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. apr 2009 23:48

Tumpika, imajo ga, tam zraven gnojil za umetne rože ga najdeš!

Atina

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. apr 2009 9:02

Atina je napisal/a:

Tumpika, imajo ga, tam zraven gnojil za umetne rože ga najdeš!

Atina

Tumpika in Atina , dobro tržno nišo sta odkrili (bi bla fajn reklama za TV prodajo).

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti