Počitnice v bolgariji

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

tema odprta - 18. apr 2009 14:56 | ogledi: 5.993 | odgovori: 9

Odpravljam se na počitnice v Bolgarijo pa me zanima kako je tam ali imate že kakšne izkušnje,hvala za vse dobre nasvete. mark5

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. apr 2009 16:03

Jaz sem bila tam pred stirimi leti. Meni je bilo zelo vsec. Nastanjena sem bila v blizini Nessebarja v popolnoma novem hotelu. Hrana v hotelu je bila zelo dobra, veliko izbire, vedno so imeli na izbiro tudi svoje tipicne jedi. Od tu sem sla na 3 celodnevne izlete, ki jih je ponudil kompasov asistent: en dan sem sla v notranjost, nato sem se odpeljala v Varno, za konec pa sem sla se ob obali proti jugu do turske meje. Ker sem imela all inclusive, nisem nikoli jedla zunaj, ko pa sem se sprehajala po Nessebarju, sem videla, da je hrana v restavracijah zelo poceni. Spominki, npr. olje iz vrtnic, cipke, ipd. so (bili) zelo poceni. Osebno nisem imela nobenih tezav z zdravjem, dva znanca, ki sta bila namescena v sosednjem hotelu pa sta cel teden dopusta prezivela v sobi, ker sta ze po prvi vecerji dobila hudo drisko. Ravno tako nisem imela nobenega problema z varnostjo. Na dopustu sem bila cisto sama, kljub temu sem se mirno sprehajala po mestecu - niti ponoci ni bilo problemov. Morda je bila to samo sreca, ker vem, da so v istem tednu okradli nekatere turiste. Moja izkusnja je bila zelo dobra, zato Bolgarijo priporocam vsakomur, ki nacrtuje pocitnice ob morju. ribica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

18. apr 2009 21:57

Ribica hvala ker si mi tako izčrpno opisala tvoje bivanje v Bolgariji. mark5

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

18. apr 2009 22:07

Moja izkušnja iz Varne izpred 2 let pa je da bolj dolgočasnih počitnic še nisem imel, kjub temu da tja nismo šli z nevem kakšnim pričakovanjem. Cene sploh niso bile nizke saj je vse prirejeno €.. Hotel je bil sicer super, sobe lepe, hrana dobra in okusna...to pa je tudi vse. Vse skupaj me je spominjalo na Mallorco kjer je Nemec kralj...Bolgari so šli korak naprej in so kralji Nemci, Angleži in Švedi...prirejeno je njim, dunajski šnicli se pečejo na vsakem koraku, goveja muzika doni iz vsepovsod,vikingi, burgerji, Angleške in Švedske ter Nemške zastave...celo Helge iz Oktoberfesta so pripeljali...Angleški pubi kjer pijača teče v potokih in služi omamljanju in razgrajaštvu......mah brezveze...Prave Bolgarije pa ob teh obmorskih letoviščih itak ne vidiš...kaj šele da bi kje okusil njihove nacionalne jedi - sicer če imaš allinclusive se itak ne splača. Ampak poskusiti ni greh, vsaj vedel-a boš ali ti takšen način preživljanja dopusta odgovarja ali ne, meni absolutno ne , ker mi je bilo predvsem dolgčas, pa sem bil že marsikje, Bolgarija pa zaenkrat ..ne več. Escada

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. apr 2009 7:37

Sama sem tudi bila pred 4 leti na "Zlati obali" v Albeni. Zelo pozitivno presenečena. Hotel - ni da ni - imela sem le zajtrk, drugače sem jedla zunaj in je bilo res zelo poceni. Ljudje prijazni, všeč mi je bilo, da niso nič vsiljivi. Šla sem službeno in smo imeli organiziranih več izletov. Je pa podobno kot v Turčiji, celi kompleksi so pod "rampo", kjer imaš vse, kar potrebuješ (če ti to odgovarja, sama imam raje bolj pustolovski tip dopusta, zato pa greš lahko na izlete).

Tako se v celoti strinjam z ribico.

Esada, res je tako, kot pišeš, če visiš v hotelu in ob njem. Pa saj tako je praktično povsod. Treba je iti malo naokoli, lahko rentaš in sam raziskuješ zelo lepo in zanimivo pokrajino ali pa se, kot omenjeno, udeležiš ekskurzij, kjer zagotovo okusiš tipično hrano. Torej, če ti je bilo dolgčas, si kriv sam.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

D.D.  

član od: 9.8.2006

sporočila: 18

19. apr 2009 11:57

Pa še dodajam svoje mnenje. Slabšega dopusta, kot sem ga doživela lani, še ni bilo. Najprej smo prileteli v Burgas ter se v večernih urah vozili do Zlate obale skoraj 4 ure. Hotelski kompleks je pod rambo, na tem območju pa je bilo 60 hotelov ( nekaj so jih še gradili). Proti nastanitvi nisem imela nič, le hotelsko dvigalo ni skoraj nikoli delalo. Pa saj smo bili na počitnicah. Če človek pričakuje od dopusta gnečo na vsakem koraku, potem je to pravi kraj. Ob obali so v stometrskem pasu postavljeni ležalniki s senčniki, ki jih moraš seveda plačati (27 evrov dva ležalnika in senčnik). Cene so primerljive našim, zato se splača jesti zunaj kompleksa - če že. Mož je namreč drugi dan dobil močno drisko po večerji zunaj. Mene osebno je pri ogledu drugih znamenitosti motila umazanija. Pri ogledu živlskega vrta v Varni se nama je s hčero paralo srce, v kakšnih pogojih morajo živali preživeti. Pa ne samo to.Potepuške živali, polne garij, bolh in drugega mrčesa, sva srečevali vsepovsod. Srečali pa sva zelo malo prijaznih Bolgarov zunaj hotelskega kompleksa. Na turiste so gledali nekako zviška. Npr.: ko sta dva turista želela izsopiti iz avtobusa na neki označeni postaji, ju je šofer odložil kakšen kilometer naprej v gozdu. Na letališče Varna smo se peljali z nekim kombijem ( pri nas ne bi smel niti na cesto) in celo preživeli vožnjo. Za mlade je za zabavo zelo poskrbljeno in jih je tudi zelo veliko. Največ je seveda Rusov, Ukrajincev, Poljakov in Nemcev.Večina hotelov je v lasti Nemcev. Hotelska postrežba je solidna. Torej, če želiš globalne počitnice (ala Španija, Grčija, Turčija....), boš zelo zadovoljen. Če pa želiš od dopusta kaj več, pa pojdi v lastni režiji na kakšen manj turističen kraj. Lp Didy D.D.

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

19. apr 2009 13:54

katka lopatka je napisal/a:

Sama sem tudi bila pred 4 leti na "Zlati obali" v Albeni. Zelo pozitivno presenečena. Hotel - ni da ni - imela sem le zajtrk, drugače sem jedla zunaj in je bilo res zelo poceni. Ljudje prijazni, všeč mi je bilo, da niso nič vsiljivi. Šla sem službeno in smo imeli organiziranih več izletov. Je pa podobno kot v Turčiji, celi kompleksi so pod "rampo", kjer imaš vse, kar potrebuješ (če ti to odgovarja, sama imam raje bolj pustolovski tip dopusta, zato pa greš lahko na izlete).

Tako se v celoti strinjam z ribico.

Esada, res je tako, kot pišeš, če visiš v hotelu in ob njem. Pa saj tako je praktično povsod. Treba je iti malo naokoli, lahko rentaš in sam raziskuješ zelo lepo in zanimivo pokrajino ali pa se, kot omenjeno, udeležiš ekskurzij, kjer zagotovo okusiš tipično hrano. Torej, če ti je bilo dolgčas, si kriv sam.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Veš katka...veliko sveta sem že videl in še slučajno nisem pasivni turist, ki b i mu ležalo posedanje v hotelu in na plaži, splet okoliščin je bil takšen da sva s sabo imela 3 letnika, in sva bila omejena, sva pa vseeno gledala ponudbo če bi se morebiti vrnila sama...Nič, NADA....ni bilo takega, da bi naju pritegnilo...Vse je prirejeno zamaščenim Nemcem in Angležem ki so kar euforični ko vidijo napis ALLINCLUSIVE....pa saj vidiš, ne počnejo druzga kot oprosti izrazu "se nažirajo in žlampajo pivo v neomejenih količinah" , če pa grejo slučajno izven kompleksa so pa glasni kot da bi bilo vse njihovo, v kafičih in gostilnah pa večinoma sedijo ob vodi. Poleg tega so žaljivi do lokalnega prebivalstva ker so dobili občutek da je njihov € več kot od ostalih. Seveda pa se je ponudba oblikovala temu primerno...vsaj na zlati obali ni bilo nič pametnega, nobenega izleta v notranjost, po pravici tudi kakšne rentacar službe nisem videl... Ampak kot sem že napisal...Instant turizem pač ni vsem pogodu. Obikovan je za točno določeno vrsto ljudi...žal!!!Mora pa vsak sam presodit kaj mu odgovarja. Bolgarije kot dežele nisem videl, videl sem jo kot kovnico denarja. Sem jo pa videl v svoji zanimivosti veliko veliko let prej....ampak sem bil mulo star 14 let in tudi nisem kaj dosti odnesel...no določene vtise hranim še danes. Me je navdušila Sofia, Pernik, Černa gora in predvsem mesto Plovdiv z svojim znamenitim trgom in arhitekturo.(zanimive hiše). Ampak tega iz obmorskih letoviš ne boste videli... Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 19. 2009 13:55

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

19. apr 2009 19:12

Sem pa dobila kar nekaj dobrih nasvetov upam da mi bo vseeno uspelo kaj iztržit s teh počitnic v Bolgariji. mark5

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

20. apr 2009 12:10

Dve leti nazaj smo bili na potovanju po Bolgariji, v lastni režiji. Eno noč smo prenočili tudi na Zlati obali (ali je bila mogoče sončna, se ne spomnim več, pa saj sta si zelo podobni, skratka v bližini Nessebarja) in moram reč, da se strinjam z Escado. Ti kraji nimajo nikakršne veze z ostalo Bolgarijo. Prirejeni so izključno turistom. Predvidevam, da nekih močnih izletov v notranjost nalašč ne propagirajo, saj bi marsi koga minila volja, še kdaj dopustovat pri njih. Pa s tem ne mislim, da Bolgarija ni lepa dežela, je, pa tudi zelo zanimiva, domačini so prijazni, hrana je dobra, vendar pa je povsod veliko umazanije, ogromno potepuških psov in mačk, ampak to je pač treba vzet v zakup, če imaš namen raziskovat to deželo. Ker če te to tako grozno moti, potem si raje izbereš drugo destinacijo. Tisti turisti pa, ki pridejo poležavat na plažah in v hotele all inc., pa večerne sprehode po mestu, ki je lepo urejeno in privlačno (kar Nessebar sigurno je), si ponavadi ravno ne želijo izletov, kjer se jim bo pogled odprl tudi na revno in manjprivlačno plat dežele. Sama vem, da nikoli ne bi izbrala Bolgarije kot destinacijo za poležavanje na plaži in hotelu. No, na splošno, ne bi izbrala takega tipa dopusta. Tistim pa, ki jim je to všeč, bi pa svetovala, da raje izberejo destinacijo v kateri izmed držav, kjer je bistveno več možnosti za izlete, najetja rent-a-car in kjer te kraji izven hotelskih kompleksov ne "šokirajo". carli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti