Še enkrat dopust v grčiji

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 18. apr 2009 13:47 | ogledi: 4.181 | odgovori: 17

http://www.intelekta.eu/za-druzine/kos/druzina-2a/hot

letos bi šli prvič na dopust v tujino. Je že kdo od vas bil v teh hotelih? Zanima me tudi glede cene. Je v ceno že vštet letalski prevoz? Vsak nasvet mi bo prišel prav. Saj v ponedeljek bom kontaktirala Intelektine svetovalce, samo prej bi se rada še o čem poučila, ker sploh nimam pojma na kaj vse moram biti pozorna. Morda je marsikomun od vas, ki greste večkrat na ta potovanja nekaj samoumevno, jaz pa o tem še ne vem nič, ...pa ne bi rada imela pokvarjen dopust ali pa večje stroške, saj sem že slišala da so včasih neka doplačila katerih ti ob rezervaciji nihče niti ne omeni.

Kaj bi bilo bolje rezervirati apartma ali vzeti polpenzion. Bili bomo 4. 2 odrasla in dva otroka (6in 9 let)

Hvala in lep dan vam želim

kleo

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

18. apr 2009 14:41

Glede na to, da omenja samo apartmaje, bi rekla, da je to cena za apartma. Kar pomeni, da si moraš plačati še pot do tja in bo verjetno naneslo še kar nekaj evrčkov zraven. Te smem vprašati zakaj si si izbrala ta kompleks? Zaradi cene ali "lepote" kompleksa? Ker vse te bazene in animacije dobiš tudi v Čatežu ali pa Aqualandu. Na Kosu imaš veliko arheoloških najdbišč, Hipokratovo platano, grad z obzidjem, vodene izlete na ostale otočke... Mislim, da bi se za otroka stara 6 in 9 let našlo marsikaj zanimivega sploh, če bi bilo podano ob mitoloških zgodbicah. Glede apartmaja ti ne vem svetovati, ker ga v Grčiji še nisem koristila. Sem pa bila v polpenzionu in definitivno ne grem več te opcije. Nočitev z zajtrkom je zame dovolj ( vendar nimam otrok). Lahko grem na večerjo takrat, ko hočem in kamor hočem.Ker tisto gledanje na uro,da bova pravi čas za večerjo nazaj... Pa vse plane prilagajati večerji.... Ne hvala. Kos je luškan otoček in če ne komplicirate preveč in ne iščete napake na vsakem natakarju,ki hrane ne bo prinesel v 10 minutah, boste itak uživali sto na uro. Bila sem predlani v septembru in je bilo supeeeeeer. Bi šla še enkrat, ampak letos so že drugi plani. vanya

Deklica68  

član od: 9.5.2008

sporočila: 9

18. apr 2009 15:06

Kleo, Pod cenikom za izbrani hotel piše: "V naših cenah so: nastanitev z izbrano storitvijo v hotelih, apartmajih in drugih objektih po katalogu (najmanj 7 nočitev), letalski prevoz v obe smeri s prigrizkom na letalu in asistenco na letališčih (Ljubljana, Maribor, Trst), predstavniki v vseh namembnih krajih, avtobusni prevoz od letališča do hotela in nazaj, pijača dobrodošlice, nezgodno zavarovanje, zdravstveno zavarovanje z medicinsko asistenco ter stroški organizacije in prodaje." Torej, odgovor je: da, letalski prevoz je že vključen v ceno in cena je za all inclusive. Obvezno doplačilo pa je letališka in varnostna pristojbina: 63 EUR po osebi. Priporočam tudi, da vplačaš zavarovanje za primer odpovedi. Predlagam, da greš na začetek izbrane strani (preko rubrike Mediteran), pa boš našla še več informacij, tako o hotelu, kot otoku. Deklica68

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. apr 2009 15:13

http://www.aquisresorts.com/hotels/kos/marine-resort-wate Imam občutek, glede na slike, da si tukaj obsojen na en teden brez drugega dela, kot pa kopanje in lenarjenje. OK, če si to želite. Drugače pa rabiš avto, da še kaj vidiš. Mi smo bili na Rodosu, v mestu Rodos, pa smo še vseeno vzeli avto za 3 dni in malo raziskovali. jass

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. apr 2009 16:13

Pri grških hotelih, kjer je veliko bazenov, je ogromna verjetnost, da bo okoli bazena obupno veliko britanskih turistov z eno maso debelih mam in debelih otrok, in verjetnost, da bodo ti otroci neverjetno špricali vse živo, je obratno sorazmerna z velikostjo bazenov.... Saj jim ni za zameriti, so pač doma v severni delželi in ne morejo iti na kak bazen in potem to počnejo v Grčijo))) Kolikor se spomnim slovenskih družin po Grčiji, tam se tudi otroci po dveh dneh obuno naveličajo dričanja po toboganu in bi radi kaj drugega (nekaj, kar doma ni in doma so definitivno boljše bazenske atrakcije kot na otokih, kjer sladke vode ni toliko, da bi se kar z njo obmetavali....) in je mnogo bolj zabavno hoditi na izlete, pa se voziti po otoku in obiskati različne plaže (ene so bolj organizirane, ene so bolj neodkrite, pri dveh otrokih se bo verjetno šlo na organizirano) in spotoma kupiti še kakšno dobro hrano. Z jass imava pač podobno zadržan občutek do hotela z bazeni - pa kaj rabiš bazen, če je zraven morje, ki je itak plitvo... Edino, kar moraš vprašati je, če ima agencija svojega zastopnika na otoku, ker te potem tudi ta poveže s svojim grškim izposojevalcem avtomobilov, pa poveže te s tistimi zdravniki, ki imajo pogodbe z agencijo (če je česa ogromno, je pa zdravnikov), tako da ni frke s plačil (zdravstveno polico pa ponavadi skleneš ob vplačilu arnažmaja). Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2009 16:33

Z našim 10 letnikom smo bili 2 tedna (naenkrat) v Turčiji, polpenzion, z 2 bazenoma, od katerih je bil eden samo za odrasle, z morjem itn. Cela 2 tedna je bil tako zaposlen, da sva ga komaj videla. Prav nič se ni dolgočasil.

Hoditi na izlete in oboževati zgodovinsko pomembne razvaline pa ni zanimivo za otroke te starosi, kaj šele za najstnike. Been there, done that!

Veliki hoteli imajo po navadi kakšnega zdravnika pri roki, tako da tudi s tem ne bi smela imeti težav.

 

Najpomembneje je to, da najdeš hotel, ki ima veliko aktivnosti tako za vaju z možem kot za otroke. Si predstavljam, da bi se tudi vama prilegla kakšna urica miru, brez otrok.

 

Pa seveda, za vse tiste, ki nismo  super manekenkasti je pa najbolje, da ostanemo kar doma!!!

 

 

Vanja

 

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 18. 2009 17:22

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

18. apr 2009 19:40

Mi2 sva bila lani v Tigakiju, sicer ne v tem hotelu. Kot sam kraj je sicer lušten, plaža nama je bila mimo - sama mivka - konec sezone - začetek septembra je bilo polno trave v vodi, na obali, nihče nič čistil. Tako da sva šla celo 2x na plavanje (v enem tednu), sva pa tako prečesala cel otok - imaš res veliko videt, če te zanima zgodovina. Še najbolj luštno za plavanje mi je bilo pri termah, vendar je bila gužva zaradi teh izvirov. Predstavnika vem da ima Kompas ter Atlas, najverjetneje tudi Intelekta, če ima to v ponudbi. Dogajanja je bilo veliko, pri tem da je bilo že začetek septembra, v hotelu je bilo vsak večer nekaj. Bazen imaš res praktično pri vsakem hotelu, ampak meni ni, da greš na morje, potem pa si v bazenu, raje ne hvala. Je lušten izlet z ladjico proti otoku Nysiros - kjer greš v krater vulkana, pa potem vse starogrške zadeve, sinagoga, terme (smrdi po gnilih jajcih, vroča voda da se spravljaš notri lep čas). Večja prehrambena trgovina je Lidl ter Konstaninos - kjer dobiš tudi spominke, oblačila... Če te še kaj bolj konkretnega zanima pa lahko tudi preko ZSja (nama osebno ni bil ravno 1a dopust v primerjavi s Samosom leto poprej, letos pa bomo stestirali še Skiathos) lp, m

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

18. apr 2009 20:13

V Grčiji še nisem bila in tudi ne vem, če bom kdaj šla, gre pa tja letos moj sin in sicer prav na otok Kos.

Me pa sedaj resno skrbi, če ne bo ubogi otrok, ki sicer ni več čisto otrok,  čist paf zaradi vseh tistih debelih mam (bytheway - njegova je tudi bolj obilna, mama namreč) in njihovih debelih otrok, ki bodo počenjali vragolije z vodo in špricali vsepovprek. Zanima me tudi, če tisti bolj suhi otroci od onih ta suhih mam, tega ne počnejo in so že zaradi svojega izgleda bistveno bolj kulturni in vedo, kaj kam sodi.

O saj vem, rekli boste, če mački stopiš na rep, zacvili, ampak ta informacija dejansko ni bistvena pri odločanju za turistične destinacije - ali pač????

rrr

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

18. apr 2009 21:19

Še nikoli nismo bili v tujini, pa jaz in otroka se tudi nismo še z avionom peljali, pa sem mislila, da bi bilo to super. V čateške toplice gremo lahko kadarkoli, v grčijo na dopust pa ne morem iti kar tako na vrat na nos. Do čateških imamo 45 min vožnje, tako da... Bom še malo posurfala, da še kje dobim kakšno informacijo, da pridem v agencijo oborožena z vprašanji ki so zelo pomembna, da res ne bi bilo česa nepričakovanega. Na zs me je nekdo spraševal zakaj ne gremo na hrvaško. Naši prijatelji so 6 let dopustovali na Pagu pri zelo prijazni družini, letos pa so jim odpisali, da niso zaželjeni pri njih. Me kar oreng mantra, kaj je zdaj to z njimi. Saj niso vsi taki , samo tako kot pri nas se pa na 100 ljudi le najde en nestrpnež, ki ti mimogrede uniči težko pričakovani dopust . Hvala vam za pomoč kleo

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. apr 2009 23:33

Kleo, kar korajžno. Mi smo z našim prepotovali pol sveta in je bilo prav lepo. Hoteli so pripravljeni na raznorazne ljudi in verjemi, vse se jim je že zgodilo. Tudi če predstavnika tvoje agencije ni v hotelu, vam bodo poskušali ustreč in pomagali, če se kaj nenavadnega zgodi. Pa lepo se imejte, kamorkoli že greste.

Vanja

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

19. apr 2009 7:46

Bila sem v Grčiji kakih 7-krat, prekrižarila skoraj celo. Priporočam ti, da ne primerjaš z Dalmacijo.

Plaže so različne, od mivkastih do skalnatih, včasih čisto neprimerne za kopanje. Vklopiti se je treba v sistem. Grki so počasni. Splača se rentati avto in se potepati. Čisto fajn je pa včasih tudi lenariti ob hotelskem bazenu. Priporočam.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti