Še enkrat dopust v grčiji

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

19. apr 2009 9:17

Tudi mi smo letos delali znanost iz dopusta. Že v januarju smo se odločili, da letos ne bo Hrvaške. Otrok si je zelo želel letalo. Najprej je bila v kombinaciji Črna gora potem ...... in končali smo pri Turčiji. Nam so na agenciji svetovali, sicer previdno, da v kolikor imamo otroke nam priporočajo Turčijo. Je cenovno zelo ugodna ponudba v primerjavi s tem, kar nudijo. Veliko animacij za otroke, zelo raznolika ponudba hrane v ALL, možnosti kopanja v morju, kjer so tudi razni tobogani itd, kar nudijo tudi ob bazenih. Še slaba dva meseca. Pa lepo in sončno nedeljo vam želim Sonce sonce51

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. apr 2009 10:08

zakaj so vam pa odsvetovali grčijo in svetovali turčijo? kleo

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

19. apr 2009 10:34

BTW mi gremo poleti vseeno spet na Pag. Pa ko sem po mailu pošiljala povpraševanja, najmanj 10-im, je pred dobrim mesecem bilo večji del vse polno. Pa ne se bat, iz mojega naslova ne vedo od kod sem, njihov jezik pa obvladam pogovorno in pisno. Pa tudi ko sem se z parimi potem po telefonu pogovarjala, sem povedala, da smo Slovenci. In ne moreš verjamet, nobeden se ni obregnil ob to dejstvo. Pač ni ga čez komot, da se čisto do vode z avtom pripeljem. Ker če grem na morje grem na morje, na Rodosu pa se itak nismo mogli kopat, ker je cele dneve pihalo in voda je bila mrzla. Naš otrok je pač malo raziskovalca, po mami. jass

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. apr 2009 17:44

kleo je napisal/a:
zakaj so vam pa odsvetovali grčijo in svetovali turčijo? kleo
Na temelju česa v zapisu si pa to zložila? Kolegica je najprej gledala Montenegro (se spomnim, da je še tukaj blazno na ziher iskala infote) in potem prišla do Turčije. V tekstu Grčija ni omenjena. Vendelina jr.

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. apr 2009 20:53

pa dobro, pa ne tako dobesedno vzet. Zakaj je turčija boljša od neke druge destinacije? kleo

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. apr 2009 20:57

ribaracarak je napisal/a:

V Grčiji še nisem bila in tudi ne vem, če bom kdaj šla, gre pa tja letos moj sin in sicer prav na otok Kos.

Me pa sedaj resno skrbi, če ne bo ubogi otrok, ki sicer ni več čisto otrok,  čist paf zaradi vseh tistih debelih mam (bytheway - njegova je tudi bolj obilna, mama namreč) in njihovih debelih otrok, ki bodo počenjali vragolije z vodo in špricali vsepovprek. Zanima me tudi, če tisti bolj suhi otroci od onih ta suhih mam, tega ne počnejo in so že zaradi svojega izgleda bistveno bolj kulturni in vedo, kaj kam sodi.

O saj vem, rekli boste, če mački stopiš na rep, zacvili, ampak ta informacija dejansko ni bistvena pri odločanju za turistične destinacije - ali pač????

rrr

Japakuno, bi rekla ena moja prijateljica s " totega " konca.

 

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. apr 2009 21:32

Ježešna, pa dajte razumet kakšen štos in čisto vse pa tudi ni napad na vas, za božjo voljo. .... So pač Britanci na neslavnem prvem mestu (po Eurostatu) glede odstotka ljudi s preveliko težo v EU. In jih zaradi tega v letoviških krajih bolj opaziš. Na britanskem poolotoku tega ne opaziš tako močno, ker je bolj hladno in vlažno vreme in so ljudje oblečeni v neke široke jakne. Ko pa so temperature višje, se pa to opazi. Opazi se velik delež pretežkih ljudi . Zlasti na destinacijah, ki so tradicionalno britiš (Iberski polotok, Grčija, Ciper). In ker je precej običajno, da gre skupaj na dopust več familij (in potem bukirajo apartmaje ali več sob v hodniku, tako, da so skupaj), jih pač tudi takoj opaziš, ker se večje skupine bolj opazi. To ti je neizogibno dejstvo in če v brošurah piše, da je v kraju precej britanskih turistov, je treba vkalkulirati bodisi več familij skupaj in to, da se bodo otroci popoldne lovili na hotelskem hodniku in da bo v kraju več lokalov, kjer bodo servirali englihs breakfast cel dan kot pa domače specialitete. Če pa piše, da ima kraj ponudbo za mlade, potem je pa ogromna verjetnost, da bo tam masa pubov, lokalov z fastfood hrano (lokalne pa tudi slučajno ne), kakšen kvazikitajski pajzl in mnogo britanskih in irskih alkoholiziranih dvajsetletnikov obeh spolov. Tko voli, nek izvoli. Zato je bolje rentirati avto in poiskati simpatične plaže s simpatičnimi lokali. Ali pa pogledati, v katere kraje hodijo tudi skandinavski turisti (ker so to ponavadi solidni hoteli) in dobra ponudba in kjer se domačini prijazni tako zelo, kot da so vse življenje čakali samo na vas (in zaradi tega hodimo tja, dasiravno je Dalmacija ultimativno prva na lestvici naravnih lepot, ampak kaj mi bodo naravne lepote, dokler bo v vsakem drugem lokalu vecejka umazana?). Pa tudi izleti z ladijco okrog otokov so srčkana zabava, zlasti otroci na njih zelo uživajo. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti