Žužki v kuhinji

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

22. mar 2017 18:47

 Mi imamo pa take, ki se zarijejo v hrano - moko, kosmiče, rezance, kavo, kakav, sladkarije, aptamil ... Povsod skratka. Vse živo smo že poskusili, pa nič ne zaleže. Ogromno hrane smo že zmetali stran. Zdaj imam vse, kar je možno, v hladilniku, še moko.

Drejcolina

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

22. mar 2017 23:13

Ni druge, hladilnik je dobra rešitev in pa nakup manjših količin. Jaz imam v hladilniku drobtine, polento, gres, pa še kaj bi se našlo.Včasih sem kupovala na veliko, zdaj pa malo, da gre v hladilnik. In imam mir, prej sem se pa jezila in ploskala kar naprej.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

22. mar 2017 23:41

   Dekleta, moj dobronameren nasvet-ze velikooooo let imam v dveh omarah, kjer imam stvari za sprotno uporabo, veliko vrečk ali pa škatelj lovorja. Moram povedati, da niti slučajno še nikoli do sedaj nisem imela v omarah kakšnih zivalic, poskusite, meni pomaga. Je pa res, da nimam nikoli velike zaloge, ker ni potrebe, edino moko za peko  , ki je pakirana po 5 kg.

Vir: slovenske novice:   http://www.slovenskenovice.si/lifestyle/bivanje/v-moko-damo

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 22. 2017 23:52

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

23. mar 2017 20:37

Ja, tudi pri nas kupujemo le še minimalne količine. Tako ali tako imamo trgovino pred nosom, če je kaj nujno.

Bom pa vsekakor poskusila se z lovorjem. Ga imate v papirnatih vrečkah ali kako drugače?

Drejcolina

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. mar 2017 21:28

Drejcolina, če ti lahko kaj pomagam: Jaz vse, kar doma shranjujem, takoj prestavim v steklene kozarce......količine so res minimalne....ampak vse kar prinesem iz trgovine takoj odprem in prestavim v kozarec, iz pakeljca odrežem listek, do kdaj je uporabno, zaprem....prej sem tudi jaz imela žužke, sem včasih prav histerično pucala, zdaj mi pa tega ni treba več početi 

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš."

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

23. mar 2017 22:51

Problem v žužkih ni samo doma, največkrat jo domov prinesemo domov iz trgovine, kjer hrana ni bila pravilno skladiščena. Pomaga vse prečistit, okuženo dat stran. Jaz sem jih imela tudi v čaju, zelo radi imajo musli, suho sadje. Problem je tudi topla kuhinja. Jaz imam v posodicah, tisto kar je v shrambi pa ni v velikih količinah, je pa na hladnem.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

23. mar 2017 23:40

Drejcolina je napisal/a:

Ja, tudi pri nas kupujemo le še minimalne količine. Tako ali tako imamo trgovino pred nosom, če je kaj nujno.

Bom pa vsekakor poskusila se z lovorjem. Ga imate v papirnatih vrečkah ali kako drugače?

Drejcolina

     Drejcolina , imam ga v škatli kartonasti, kadar ga kupim v Mercatorju, v Hoferju ga imajo pa pakiranega v ličnih vrečkah.  Ga dam pa tudi vedno kakšnega kar v kot omarice, da še bolj diši v omari-zuzkom pa seveda smrdi. No, ko smo ze ravno pri lovorju, to je zame edina začimbe, poleg soli in popra, ki jo uporabljam pri čisto vsaki kuhi.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

cordyka  

član od: 22.10.2009

sporočila: 15

24. mar 2017 1:33

Hvala vsem za odgovore. 
Od česa bi jih lahko imela v kuhinji ne vem, ker tam res samo še kuham - tam imam sicer samo moko in drobtine, a oboji so v steklenih kozarcih.
Zaenkrat jih več ni.
Bom pa dala lovor notri, ga imam polno ;)

Hvala.

cordyka

Drejcolina  

član od: 22.3.2014

sporočila: 96

24. mar 2017 22:00

Trixi je napisal/a:

Problem v žužkih ni samo doma, največkrat jo domov prinesemo domov iz trgovine, kjer hrana ni bila pravilno skladiščena. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

 Ja, to je tudi velik problem. Tako sem jaz prinesla kuhinjske molje od Soseda. Dve leti je trajalo, da smo se jih rešili. 

Lovor imam že na nakupovalnem seznamu; ko temeljito prepucam omarice, ga bo povsod dosti. 

Drejcolina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti