Hostija na torti-kakšen namaz pod hostijo

pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila: 11

tema odprta - 17. apr 2009 9:00 | ogledi: 11.283 | odgovori: 4

kakšen mora biti namaz na torti pod hostijo? je lahko sladka smetana? in še eno vprašanje - koliko časa pred praznovanjem se položi slika na torto, da se lepo prilagodi in zmehča?

hvala za odgovore!

pujsa pepa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. apr 2009 9:28

lahko se da smetana. zmehča in izravna se pa nekje v dveh urah. Vsaj po mojih izkušnjah, je blo čez dve uri ravno kot steklo, lahko, da tudi prej, ma n isem gladala, ker je bla torta v hladilniku. In jaz raje uporabljam rastlinsko smetano. Ni tako dobra kot navadna sladka smetana, je pa bolj obstojna in se ne scedi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

18. nov 2015 12:34

Sicer sem že v eni drugi temi napisala, ampak - se lahko da pod hostijo še kaj drugega kot smetano? Npr., se hostija prime na fondant?

"Sam da je sladk pa kofe!"

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

19. nov 2015 8:44

Na fondant bolj težko, razen če ga po vrhu dobro navlažiš. Fondant se namreč v hladilniku malce osuši in se hostja ne bi prijela nanj. Poleg tega, verjetno ni smiselno dajati hostjo na fondant, ker razen vizualnega učinka, okusno sigurno ne bo.

DBpek http://www.easy-recepti.com

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. nov 2015 11:02

Čisto natanko namažeš z masleno kremo,mislim da bi prijelo na fondant ..drugače pa smetana,par ur prej,da se hostija prepoji in izravna ..



lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 19.nov 2015 11:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti