pujsa pepa  

član od: 18.3.2009

sporočila:11

tema odprta - 17. apr 2009 9:00 | ogledi: 9.648 | odgovori: 4

kakšen mora biti namaz na torti pod hostijo? je lahko sladka smetana? in še eno vprašanje - koliko časa pred praznovanjem se položi slika na torto, da se lepo prilagodi in zmehča?

hvala za odgovore!

pujsa pepa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

17. apr 2009 9:28

lahko se da smetana. zmehča in izravna se pa nekje v dveh urah. Vsaj po mojih izkušnjah, je blo čez dve uri ravno kot steklo, lahko, da tudi prej, ma n isem gladala, ker je bla torta v hladilniku. In jaz raje uporabljam rastlinsko smetano. Ni tako dobra kot navadna sladka smetana, je pa bolj obstojna in se ne scedi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

18. nov 2015 12:34

Sicer sem že v eni drugi temi napisala, ampak - se lahko da pod hostijo še kaj drugega kot smetano? Npr., se hostija prime na fondant?

"Sam da je sladk pa kofe!"

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 989

19. nov 2015 8:44

Na fondant bolj težko, razen če ga po vrhu dobro navlažiš. Fondant se namreč v hladilniku malce osuši in se hostja ne bi prijela nanj. Poleg tega, verjetno ni smiselno dajati hostjo na fondant, ker razen vizualnega učinka, okusno sigurno ne bo.

DBpek http://www.easy-recepti.com

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. nov 2015 11:02

Čisto natanko namažeš z masleno kremo,mislim da bi prijelo na fondant ..drugače pa smetana,par ur prej,da se hostija prepoji in izravna ..

lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 19.nov 2015 11:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Nagradna anketa

Ali bi melaso kupili in uporabili za naravno slajenje, kuhanje in peko?

Število odgovorov:

O POKROVITELJU »
O NAGRADAH »
POGOJI SODELOVANJA »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
Kaj danes za zajtrkVenturini
MOJ vrttedyka
malo za hecrajko0028
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti