Nakup hladilnika

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

11. jan 2020 10:12

moj najboljši je bil Gorenjev, dva kompresorja (ali kaj) ... ko sem čistila zamrzovalni del, je zgornji del lahko delal 

 

punce, če še kje obstaja takšen, grem takoj menjat, saj s sedanjim candijem nisem zadovoljna ... nofrost, tu pa polno leda!

sijasaja

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

11. jan 2020 11:24

sijasaja je napisal/a:

moj najboljši je bil Gorenjev, dva kompresorja (ali kaj) ... ko sem čistila zamrzovalni del, je zgornji del lahko delal 

 

punce, če še kje obstaja takšen, grem takoj menjat, saj s sedanjim candijem nisem zadovoljna ... nofrost, tu pa polno leda!

sijasaja

Sijasaja, tale ima dva kompresorja, ampak je precej širši od tvojega bivšega hladilnika (ravnokar sem si iz njegovega dvojčka vzela mleko za  ), pa tudi cena je žal juhuhu ... 

Katarinči

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. jan 2020 14:01

Sijasaja, kako z no- frost polno leda?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 614

11. jan 2020 14:55

Katarinči, hvala, ampak cena ni za mojo denarničičico

 

Trixi, no-frost je bil samo v garanciji, zdaj ga je potrebno odtajati pred čiščenjem

sijasaja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. jan 2020 15:10

Sisaja, tega ne razumem. Če je aparat no- frost pomeni, da ima tak sistem in bi moral delovati tudi po izteku garancije, razen, če je prišlo do kakšne okvare. V temu primeru tudi temperatura zamrzovalnega dela ni prava. 

To se je dogajalo pri meni, kriv je bil kabel na zgornjih vratih, ki je bil poškodovan zaradi preslabe izolacije. Tako je program, ki neprekinjeno drži red zamrzovanja in gretja bil rahlo prekinjen in se je začel nabirati led in temperatura ni bila več ustrezna, bolj kot je kabel popuščal. Preverila s termometrom.
Mož je vse skupaj razmontiral in dal debelejši kabel. Originalni je precej tanek. Od takrat dela kot treba. 

Nekateri so tržili pred časom aparate no- frost, ki pa niso bili za celoten aparat. Tako, da pred nakupom preveriti ali velja za oba dela no- frost sistem.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. jan 2020 16:21

Trixi, ti si pravo znanost naredila iz hladilnika. Moj Hoover je povsem tih, sploh se ne sliši, kot da ga ni v prostoru ... Na vratih je senzor ki kaže notranjo temperaturo in temperaturo v zamrzovalnih predalih. No frost je seveda sestavni del, če ima še kaj nimam pojma, ker dokler hladi kot je treba me drugo niti ne zanima.

mamamia

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

11. jan 2020 16:33

Trixi je napisal/a:

" ... kriv je bil kabel na zgornjih vratih, ki je bil poškodovan zaradi preslabe izolacije. Tako je program, ki neprekinjeno drži red zamrzovanja in gretja bil rahlo prekinjen in se je začel nabirati led in temperatura ni bila več ustrezna, bolj kot je kabel popuščal. Preverila s termometrom.
Mož je vse skupaj razmontiral in dal debelejši kabel. Originalni je precej tanek. Od takrat dela kot treba. "

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Uuuuuu, Trixi, tale informacija je pa zlata vredna! Moj (beri: sijasajin najljubši ) Gorenjev dvokompresorček ga zadnje čase malce lomi na ravno tak način, kot si ga opisala. Hvala ti za tole, zdaj vem(o), kako se lotiti popravila, garancijski rok je namreč že tako zelo daaaavno potekel, da se lahko gremo "sam svoj mojster"

Katarinči

Sporočilo je spremenil(a) Katarinči dne 11. jan 2020 16:41

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

11. jan 2020 16:36

sijasaja je napisal/a:

Katarinči, hvala, ampak cena ni za mojo denarničičico

 

sijasaja

Jejhata, sijasaja, ne samo hladilnik, tudi denarničičico imava očitno enako, haha

Katarinči

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

11. jan 2020 18:06

   Prisegam na Gorenje, pri vseh gospodinjskih aparatih, do sedaj sem bila z vsemi zelo, zelo zadovoljna, pred 5.leti, se mi je pokvaril prostostoječi gorenjev hladilnik, vendar sem bila največ kriva sama, ker sem , ko sem začela na veliko peči, velikokrat spravila na hladno -pretople stvari in spustil je plin, steno v hladilniku je napihnilo, no takoj smo kupili nov prostostoječi hladilnik, katerega pa res čuvam.  Hladilnik ima tudi tri predale za zmrzovanje, za nas čisto dovolj, ker je eden res precej velik.

 

 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. jan 2020 21:19

Mamamia, super! Očitno imaš bolj tihega. Jaz očitno nimam sreče s hladilniki. Pri čisto prvemu, ki je bil še iz Yu ( Obodin] se je pokvaril takoj na začetk in je bil nenehno serviser na obisku.Zamenjat ga niso hoteli, tako, da sem kupila novega. Pri naslednjemu Gorenje so mi snela vrata in ker sem na servis morala čakat nekaj dni, sem jih zalepila. Posledice pa grde, ostale so lise od lepila. Ta sedaj tretji LG je bil pokvarjen dvakrat.  Upam, da bo sedaj še nekaj časa delal. Serviser je rekel, da imam smolo in da je bil najverjetneje narejen na ponedeljek in so bili površni.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 12. jan 2020 08:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti