Fasadna barva

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

16. apr 2009 21:33

Roncolino je napisal/a:
Pri nas ima nekdo celo hišo popolnoma rdečo,niti kapljice druge barve. Izgleda grozno...res grozno...ko bi vsaj okrog oken in vrat dal bele robove. Roncolino
Sva midve mogoče iz istega konca? Meni vse te, zadnje čase moderne rdeče, divje zelene in modre fasade "ne potegnejo". Se mi zdi le modni krik, ki se ga človek hitro naveliča. Sploh si pa ne predstavljam oken, polnih bujnih rož na taki divji fasadi. Issi

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. apr 2009 7:18

leni1 je napisal/a:
Prosim za pomoč.Delamo fasado pa me zanima če ima mogoče kdo kako dobro rdečo barvo,oziroma številko kake bordo rdeče barve in proizvajalca.Kombinirali bomo z sivo.Hvalaleni1

Tamle v uni temi o barvanju zelenih učk, je veliko napisano o barvah, kaže, da jih veliko uporabljajo, vprašaj, morda ima kdo kakšno kanto........

ežoj

kozamurnik

sporočila: 2311

17. apr 2009 8:11

Mnenja sem, da je veliko lazje prilagajati dodatke osnovni svetli barvi( recimo temno kovinsko modro ograjo, temna vrata ali okna ) kot obratno. Kricecih barv se hitro navelicamo in skoraj vedno delujejo vsiljivo. Papagajastvo mi ni bilo nikoli vsec, mi imamo belo.No ja- nismo " in"... Vcasih vidim rdece fasade z rdecimi pelargonijami,ki jih sploh ni videti, pa ljudje niti ne pomislijo, da bi dali bele,itd.itd.Ni vse lepo, kar je moderno! Okus je zelo prefinjena zadeva in igrati se z barvami zato,ker imajo tako sosedje,ali ker je moderno, zna biti zelo drag in popolnoma ponesrecen spas. itd.itd. kozamurnik

sabina69  

član od: 20.12.2008

sporočila: 127

17. apr 2009 12:31

Pri kričečih barvah fasade opazim samo kričečo barvo. Vsega ostalega sploh ne opazim, tudi urejene okolice okrog hiše ne. Osebno so mi všeč pastelni odtenki fasad, pastelno zelena, modra, rumena roza, oranžna. sabina69

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

17. apr 2009 13:03

Ljudje smo si razlicni in prav zaradi tega je nasa Slovenija polna zivopisanih barv fasad,ki sploh niso lepe,oz.nekako ne pasejo v okolje,sploh pa ne na nase podezelje. To zadevo bi morali urediti na strokovni ravni. Meni je zelo hecna mocno modra fasada neke hise v nasi gorenjski vasi tik pod Storzicem. Majdina

miseka  

član od: 3.12.2008

sporočila: 7

17. apr 2009 13:24

Dokler niso te nore barve postale boom, so bila mesta, vasi in predmestja mnogo lepša, kot so sedaj (sračje gnezdo). Pri izbiri barvnega odtenka je fino biti zelo previden in vzeti najsvetlejši ali pa drugi najsvetlejši odtenek izbrane barve. V deževnem dnevu ali pa pozimi, ko ni zelenja in je vse belo, zna biti živo pobarvana hiša res sračje gnezdo (barvno posrane). Brez zamere-samo predlog. miseka

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

17. apr 2009 19:19

Majdina jaz pa se z tem sploh ne strinjam da bi zadevo kakšne barve bomo imeli odločili strokovnjaki.Kje pa mamo kake strokovnjake?Da bi spet trije ljudje odločali o vsem,lepo te prosim.Mene čisto nič ne moti kaj ima in kaj dela sosed.Pa če ima črno fasado ali hodi po trepalnicah. leni1

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

17. apr 2009 21:43

Ker je očitno cel kup Slovencev popolnoma brez okusa bi bilo res potrebno, da bi v primeru barvanja fasad ukrepala stroka. Tole je šlo pa res že predaleč, kaj si eni dovolijo ...se strinjam, da naj sosedje kar hodijo po trepalnicah, ko pa z izbiro obupne fasadne barve pokvarijo izgled cele vasi, pa to pač ni več zgolj osebna stvar!!! mala zelena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. apr 2009 22:08

leni1 je napisal/a:
Majdina jaz pa se z tem sploh ne strinjam da bi zadevo kakšne barve bomo imeli odločili strokovnjaki.Kje pa mamo kake strokovnjake?Da bi spet trije ljudje odločali o vsem,lepo te prosim.Mene čisto nič ne moti kaj ima in kaj dela sosed.Pa če ima črno fasado ali hodi po trepalnicah. leni1

Sem popolnoma nasprotnega mnenja (no, kar se hoje po tepalnicah tiče, ne, naj hodi, če lahko). Barve fasad pa bi MORALE biti predpisane, ker je marsikaj, kar se dogaja zdaj, hudo onesnaževanje okolja. pač take vrste, onesnaženje ni samo, če so na tleh smeti. da o tem, kako se naša kulturna krajina izgu blja, sploh ne govorim. Misliš, da je v Švici, na Švedskem,.....tudi vse dovoljeno?

rimljanka - zasebno mnenje

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. apr 2009 15:35

Ja, tako kot so predpisane barve streh. Potem pa malo pogledaš po naselju in imaš kritine vseh možnih barv. Meni osebno je največji lapsus ena hiša v bližnji okolici Mb, ki ima na strehi tako hudo modro barvo da te oči bolijo. Midva sva se lani po dolgem pregovarjanju kaj bi pasalo na našo hišo, odločila za en svetlo siv ton, je pa res da imamo par detajlov povdarjenih z okrasnim kamnom da ne izgleda dolgočasno. Kolega pa ima kombinacijo bordo rdeče in temno sive, mešali pa so jim jo v Grosuplju pri firmi od katere link sem zadnjič prilepila. jass

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti