Testo za velikonočno ovčko

bios  

član od: 3.3.2006

sporočila: 72

tema odprta - 15. apr 2009 12:31 | ogledi: 10.868 | odgovori: 4

Kupila sem si pekač za velikonočno ovčko (teflon). Testo, ki sem ga naredila po priloženem receptu, je bilo zelo drobljivo in ovčka mi je razpadla, ko sem odprla model.

Prosim, če mi sporočite, kakšno testo bi bilo boljše. Originalen recept je umešano testo.

Hvala za nasvete!

Komentarja nečakinje raje ne napišem.

Lep pozdrav!

bios

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

15. apr 2009 14:39

75g masla,100g sladkorja,2jaci,100g moke,1/2 pecilnega,1 vanili,25g jedilnnega škroba.Maslo penasto umešaš,dodaš jajci in sladkor z vanilijo,nato še moko zmešano s pecilnom in škrobom.Jaz dodam še par žlic mleka da je testo bolj gladko.Ta recept je v bazi pod imenom ovčka za krst od PACKE.

SINEJA

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

16. apr 2009 11:55

Tako ovčko mi spečemo vsako leto za na oltar. Je pa seveda samo za okras. Tako kot praviš, je iz biskvitnega testa, okrašena pa z beljakovim ledom. 6 jajc, 150g sladkorja, 420g moke in dobre pol pecilnega praška. Imamo prastar litoželezen model, težek ko vrag, ovčka pa pride nekje 35 cm dolga in kakšnih 20cm visoka. Ti šment, da je nisem še nikoli slikala gaja 1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2009 15:21

Izmeri, koliko ml. drži. Ali je to slučajno taka, da je zunaj svetla, znotraj pa črna. Peče se tako, da se postavi na glavo. Model je Kaiser.

Če je taka, ti bom napisala recept z orehi, ki je s škatle in je uporaben. Po veliko sesedenih poskusih.

F r i n a

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

5. apr 2012 23:14

Da ne odpiram nove teme, bom nadaljevala kar tukaj.

Ali je katera že pekla jagnje ali zajčka po katerem koli receptu za marmorni kolač? In če že, po katerem? Po receptih, ki sem jih do sedaj pekla, so bili sicer dobri vendar za moj okus presuhi.

Pa še to: ali je katera jagnje že oblivala z rojal maso?

hvala

 

gazela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti