Kakšen sesalec kupiti

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

tema odprta - 14. apr 2009 21:29 | ogledi: 16.116 | odgovori: 44

Prvič kupujem sesalec in prosim za vaša mnenja in izkušnje glede nakupa. Do sedaj smo preživeli brez sesalca, torej le s pometanjem in pomivanjem tal. Zdaj pa rabimo eno bolj preprosto rešitev saj zadnja leta pridno delamo otroke, ki se v trenutku iz ljubkih dojenčkov spremenijo v hitro premikajoče se malčke in veselo tekajo po stanovanju gor in dol, najraje s kakšnim piškotom v roki (kje so ga dobili, meni ni znano), po njihovi poti pa se še bolj veselo zbirajo velike druščine mravelj. V bistvu bi jaz že zdavnaj kupila sesalec, samo ko vidim to ogromno ponudno na trgu, mi motivacija drastično pade. Zato vas prosim za pomoč - kaj kupiti. Zdaj ga pa res že nujno rabim.

Po stanovanju imamo večinoma ploščice, deloma parket. Nimamo preprog, stopnic, niti domačih živali (razen obilice nepovabljenih mravelj). Imamo alergika na hišni prah, zato rabimo sesalec, ki ne dviguje prahu. Rada bi imela pokončega (sesalec seveda), z vrečkami, ki se jih nabavi v vsakem mercatorju, kakšne posebne dodatne funkcije niso potrebne... v bistvu pa nimam pojma, kaj bi bilo najprimernejše za naše stanovanje. vem samo, da krtače za preproge ravno ne rabimo

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2009 12:17

Rada bi imela pokončnega......)))))))))))))))))))) Prvič, da me usta bolijo od smeha na temo nakupovanja sesalca. Vendelina jr.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2009 12:59

Rumba je z izjemo kotov zakon, je le okrogle sorte, pa še mularija je polno zaposlena, ko za njim leta (in na novo drobi).

Loni Makaroni

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

15. apr 2009 15:14

Pred časom sem na naši TV gledala oddajo o rezultatih testiranja sesalnikov, ki se dajo kupiti pri nas. En simpatičen gospod je izjavil, da so sesalniki izpod 200 EUR manj verjetno zares dobri (lahko pa, odvisno od sreče), tisti malo čez 200- do300 EUR pa so dober nakup in običajno s stališča uporabnosti (zakaj bi ga sicer kupoval) nič slabši od najdražjih, oziroma nudijo isto kot oni. Ni treba da se strinjaš, je pa lahko okvir odločanju. Lisa

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. apr 2009 16:31

Naš Hooverjev sesalec je super, pa je stal samo 100e. nasploh so mi te firme sesalci všeč. Ne maram pa pokončnih sesalcev, ker, če želiš dat nastavek za malo metlico, ali posesati še pajčevine, so ponavadi neuporabni, ali pa se jih da zapet z eno tako priponko in si ga daš na rame, kar je skrajno nekomot zame. Jaz pa ful rada še ves prah z vseh omaric posesam, pa še knjige,..., vse s ta malo metlico, tako, da praha sploh ne brišem več z krpico.+ Odvisno kaj si kdo želi in za kaj bo sesalec uporabljal. Eno je če rabiš sesalec, le za par drobtin v kuhinji, al, če ga rabiš za vse živo tako, kot jaz. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

15. apr 2009 20:04

vendelina - hehe, glede na skokovito rast naše družine moram biti zelo previdna, ko govorim o pokončnih (sesalcih) glede sesalcev (gospodijskih aparatov) pa nimam izkušenj. sicer imamo tistega malega ročnega za v kuhinjo in je fantastičen za sesanje mize in njene okolice, dobro se obnese tudi pri sesanju otroka (ki se na srečo vme hihita in kriči od veselja). lisa - super za tole smernico glede cene. saj, če kupujem aparat za deset let, potem je že bolje malo več dat, pa da se investicija potem zares porabi. katarina in loni - mogoče je pa tudi čas, da začnem razmišljat o nepokončnih sesalcih, saj so očitno bolj uporabni. kot sem rekla, pač nimam nikakršnih izkušenj in sem ful vesela vsakega nasveta

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. apr 2009 20:15

sem pozabla prej povedat, da je meni moj sesalec vse fuge ven s parketa potegnil. In to uni za malov eč kot 100e. Meni je res glavno, da dobro vleče( ok pustimo stat fuge), če pa imaš npr. tepihe,... pol je pa res fajn še kakšen globinski sesalec , da to fajn sčisti. Ali pa , če maš etison. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

15. apr 2009 20:37

jaz imam majhnega Samsunga, pokončnega, ne rabim nobenih vrečk, kupila pred par leti v Bigbangu, vse se opre pod vodo. Posodo za prah ima na cevi, prav tako se regulira, tako da se ni potrebno nič sklanjati. anitram1

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2009 22:00

Imamo tudi navadnega Boschevega, po nasvetu tistih, ki se na sesalce spoznajo, smo vzeli takega na vrečke, so neke razgradljive, sicer sem že pozabila, zakaj naj bi bil boljši od tistega s filtrom, ta je pri hiši že kako leto.

Loni Makaroni

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

15. apr 2009 22:03

Miele sesalnik, ki se vrti v vse smeri in ima gumijaste koleščke. Je pa malo dražji...ampak vreden. biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti