Trenutek resnice

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

14. apr 2009 8:30

Jaz sem včeraj gledala, ker sem slučajno videla, drugega pa ni bilo kaj takega... Pa če to ni zrežirano, nevem, če nisem bicikl. Ali smo res tako pohlepni, da se "slečemo" pred vso Slovenijo? Začetnica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. apr 2009 10:29

Gledal sem prvo oddajo in sklenil, da tega "kviza" ne bom gledal več. Po oddaji sem se počutil strahotno nategnjenega saj je njen koncept le malo preveč naiven in skoraj da žaljiv do gledalcev. Pravilnost odgovorov se nanašajo na opravljeni test na detektorju laži in to je tista sveta resnica , ki zaslišancu omogoča napredovanje po lestvici odgovorov navzgor in s tem veča kupček evrov. Vse lepo in prav vendar se pojavi problem: kako gledalci vemo da je temu res tako ? Režiser nas torej prisili, da slepo verjamemo temu, kar nam podudi a za to ne da nikakršnega dokaza. Prav bi bilo, da bi gledalci videli odgovor s poligrafa preden bi ga povedal tekmovalec. Potem bi bila vsa reč mnogo bolj verodostojna. Tako pa - dajte no, lepo vas prosim. Tudi nagrade so smešno nizke glede na to, da tekmovalca v oddaji povsem razgalijo pri tem pa se človek vpraša, kaj vse so nekateri pripravljeni storiti za nekaj piškavih tisoč evrov. Če strnem, tekmovalci bodo očitno zaslužiti bore malo največrat celo nič, gedalci smo povsem opeharjeni in celo s tako naivnim pristopom ponižani, edini ki bo zagotovo imel od te oddaje kakšen profit pa bo Jonas. Torej je ta oddaja namenjena zgolj njemu. Lp hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2009 10:47

Jaz nisem nič opeharjena, ker se s takimi oddajami sploh ne ukvarjam. Iz poklicne radovednosti sem gledala le del prve in nekaj minut sinočnje oddaje, in mi sploh ni pomembno, da me režiser "nateguje" in kdo bo od tega kaj imel, sploh pa mi je gladko vseeno za kakršno koli verodostojnost takšne oddaje. Saj ne gre za dokumentarec ali poročila, ampak za show. Je pa očitno dovolj ekshibicionistov, ki si želijo tovrstnih nastopov in če pri tem še kaj zaslužijo - voila, bi rekla dear Vendy. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2009 10:48

Hedonist, kolega, preprosta resnica gre takole: tako "kviz" s poligrafom, pa reality showi, pa vsedržavno iskanje talentov med sleherniki....vsi ti šovi funkcionirajo nagovarjajo slehernika. Tistega totalno neopaznega Franceljna, za katerega se ne moreš spomniti, od kod ga poznaš (on pa trdi, da se poznata), tisto Jožico, na kateri se ni nikomur ustavilo oko, ko je šla po Čopovi, tisto Micko, ki vse naredi in je stalno prijazna in se nikoli ne postavi zase, tistega Janeza, ki mu je vse jasno, samo tega nikoli ne zna povedati (in potem ga kolegi na družbeni lestvici prehitevajo, vsaj tako se Janezu zdi, po levi in po desni)....pa še koga. Nagovarjajo slehernika in mu sporočajo naslednje: okej, res je življenje ena solzna dolina, ampak morda se pa vendarle dogajajo čudeži. Morda se pa vendarle da na hitro dobiti nekaj denarja. Morda bo pa enkrat vsa pozornost usmerjena samo nate. Morda bo urbano pepelko opazil princ in morda bo iz grdega račka nastal labod. Morda se bo to zgodilo tudi tebi. Do takrat pa upaj, ker upanje umre zadnje. In ne bodi no tak razočaran/a, poglej, v življenju so še večji luzerji od tebe, pa vseeno upajo in verjamejo in so na kvizu dobili denar (pa čeprav so ga dobili na temelju smešenja samega sebe). Če ga pa niso dobili, a vidiš, oni so še večji poden od tebe...in ker oni niso dobili denarja in slave, morda to čaka prav tebe, zato, Francka, Micka, Janez, Francelj....prijavi se na 090...in če pokličeš v naslednjih petnajstih minutah...boš pač dlje časa čakal na odziviniku in mi bomo zaslužili več)))))))) Dasiravno, zadevni šov....če smo doma, potem se ob ponedeljkih ob deveti gleda Marcel in sploh ni drugega kanala. Pa tudi drugače ni treba gledati takega šova. Saj imamo vsi možnosti več programov, a ne? Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

14. apr 2009 11:25

... in potem se moja tetka čudi, kako neki je lahko padel na nekem čisto brezveznem vprašanju, ko je o sebi razkril že čisto vse "XXXL" zadeve... Jaz zadeve ne gledam in je tudi ne bom, pa tudi če je bo vodil sam Bruce Willis. K

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

14. apr 2009 11:57

En velik nateg, če mene kdo vpraša. Ljudje se v popolnosti razgalijo pred krvi in iger željnim gledalstvom in potem padejo na povsem banalnem vprašanju oziroma odgovoru, katerega resničnost tako ni dokazljiva. Nihče jih v to ne sili in nihče ne sili nas, da to gledamo - izbira je torej naša.

 

Aja, hednoist, za par evrov in ne par tisoč evrov so ljudje pripravljeni narediti neverjetne stvari - žal.

 

 

Lep dan vsem skupaj

rrr

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

14. apr 2009 12:05

OK cenjena Vendelina Jr., mnogokatera resnca je v tvojem komentarju , se strinjam domala v vseh 100 %. Moj komentar ni baziral na čustveni percepciji šova ampak zgolj na obrtno- tehnični zasnovi in izvedbi. Kaj češ, oddaje gledam še iz kakšnih drugih zornih kotov ne zgolj ali so všečne ali ne . Je temu kriva profesionalna deformacija deloma pa tudi lastno mnenje , ki sem ga zgradil skozi leta svojega življenja. Vedno pa sem pri dajanju ocen pošten do te mere, da si oddajo o kateri bom javno nekaj povedal tudi v celoti in zbrano ogledam. LP hedonist

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. apr 2009 12:57

uf. tole pa morm enkrat pogledat.. bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. apr 2009 13:17

@hedonist, glede izvedbe bi težko kaj rekla, predvidevam, da so stvari narejene po licenčnem formatu. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. apr 2009 13:26

Ja, oddaja je licenčna. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti