Obračunavanje plač v javnem sektorju

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

14. apr 2009 20:25

anja27 je napisal/a:

rimljanka, na žalost (ali srečo) iz lastnih izkušenj. Kaj pri vas razume kdo to novo plačilno listo?

Anja
sori, ampak a je kdo razumel prejšnjo? Mateja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

14. apr 2009 20:36

Nikar ne pretiravaj, anja27 in ne podcenjuj vsaj ostalih kolegov in kolegic, če že o sebi nimaš dobrega mnenja oz. vam šef ne zna razložiti, kako je določil plačo. Torej, nisem priklopljena na državne jasli, vem pa nekaj tudi iz področja, o katerem ti trdiš, da nič ne veš.... Vaša plača je v grobem določena z razporeditvijo delovnega mesta v plačni razred, ta pa se poviša za dosežena napredovanja v plačilne razrede in nazive. Vse to pa je objavljeno na spletni strani Ministrstva za javno upravo, vključno z excelovimi tabelami za posamezne skupine javnih uslužbencev. Le malo se je treba potruditi, pa je vse dokaj jasno. Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. apr 2009 20:40

No, moram reči, da mi je pri prejšnjem izračunavanju plač bilo vse jasno, zdaj se pa nisem potrudila do direktorja, da bi si razjasnila. Pač zaupam, kot sem tudi prej.

Ostalo je pa Ognjič napisala. Me res moti, da mečete kar vse v zbornicah v en koš.

rimljanka - zasebno mnenje

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

14. apr 2009 22:15

Še dve taki, pa bo tema med onimi gnilimi v košu...

No, vse je mogoče videti na spletni strani Ministrstva, kjer so tudi simulacije in je mogoče z vnosom potrbenih podatkov dobiti plačo tako, da ustreza temu prehodnemu obdobju, ki zahteva t.i. prevedbo plače, odpravo nesorazmerja v četrtinah in tudi je objavljena plačna lestvica.

Vic plač je v tem, da so večinoma ukinjeni tisti dodatki, ki so prej mesečni dohodek zviševali kar precej, sedaj pa je omejitev le na nekaj kriterijev.

Titta

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. apr 2009 6:22

Ognjič jaz v bistvu moje plače ne razumem, ker mi delovno uspešnost nekaj prištevajo pa odštevajo, pa... Je pa res, da se še tudi potrudila nisem, da bi jo razumela... Moram si vzeti en dan čas, da mi punce v kadrovski malo razložijo. Začetnica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

15. apr 2009 8:16

Delovno uspešnost pa šefi "talajo"... in najbrž je malo kje pravično porazdeljena tista kvota, ki je na razpolago. Punce, da ne bo nesporazuma: nisem uslužbenka v javnem sektorju, imam pa v bližini kar nekaj takšnih, ki so in med njimi tudi 2, ki sta te zadeve skoraj do podrobnosti preštudirala in en od teh jih je tudi tolmačil tam, kjer ima pristojnosti za to. Pa je tako ob njuni debati v aktualnem obdobju kaj ostalo tudi v mojih ušesih. titta: če si v stavku "še dve takšni..." imela mene v mislih ti moram povedati, da moj zapis ni namenjen prepiru ampak realnemu gledanju na neko zadevo. Je malo krivično kar tako neko skupino ljudi določiti za "navadne tutleke", ker jih jaz poznam precej iz neke zbornice, imajo visoko izobrazbo in zelo dobro vedo, kakšna plača jim pripada. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 15. 2009 08:20

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

15. apr 2009 9:07

saj se nima smisla prepirat, ampak dejstvo je, da večina ljudi ne ve, kako je sestavljena njihova plača. In to ne samo v javnem sektorju, da ne bo pomote. Je pa tudi res, da med tolmačenjem ne poslušajo, potem pa izpade tako, kot da noben nič ne ve. Jaz razumem svojo plačo do te mere, da vem da je premajhna ) Mateja

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. apr 2009 9:14

Ja ja to vem Ognjič, samo na eni plačilni listi mam prišteto, potem pa kar neki znesek odštet, pa dodatek za delovno dobo isto... Ni mi prav jasno. Grem v raziskavo. Začetnica

Onka  

član od: 23.11.2005

sporočila: 42

15. apr 2009 9:44

Ja, res ni tako preprosto, namreč najprej dobiš plačo, kot da si delal cel mesec, potem imaš pa naslednji mesec (torej čez dva meseca) poračunano odsotnost (najprej je plača posebej, delovna doba posebej, uspešnost posebej, potem dobiš pa to v poračunanem znesku), torej je to res cela znanost,.... na splošno pa je glavno da je znesek tam,tam kot prejšnji mesec,..... Onka[smile] Sporočilo je spremenil(a) Onka dne 15. 2009 09:45

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. apr 2009 9:51

Potne stroške in malico za februar sem dobila z marčevsko plačo 5. aprila, o vseh ostlaih prištevanjih, odštevanjih sem se pozanimala pri zato odgovornih osebah. Ne maram govorjenja in natolcevanja tja v tri dni,  se grem raje k viru informacij pozanimat, pa je. Zanimivo je potem to, ker mi sodelavke nato ne verjamejo, a na koncu dobijo isti odgovor. Uspešnost pa ja - tole novo določanje s točkami mi še ni najbolj jasno, ampak bom tudi to absolvirala. Je pomembno, da poznaš predpostavke s plačilne liste, meni so npr. za skoraj celo lansko leto pozabili dodati tisto pokojninsko zadevo, ki jo dobivamo vsi državni uslužbenci na račun tega, ker enkrat ni prišlo do povišanja plač.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti