Barvanje las

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2009 21:16

tulka je napisal/a:

Vesna, imela sem podobne težave, zadnja leta se barvam s KANO (najceneje jo dobiš v Mullerju ali DM), je naravno barvilo, sivo pa super prekrije. Barvam se doma, ker bi me barvanje pri frizerju prišlo predrago, lasje mi namreč izjemno hitro rastejo, siv narastek mi deluje pa zanemarjeno...

Ima pa kana en minus, in sicer naslednji: pri prvih pranjih las se nekoliko izpira (vsaj rdečkasta in mahagonij) - bog ne daj s svežo pobarvanimi lasmi hodit na bazen. tulka

 

Barva Fallax (nekako tako se napiše) je na podlagi kane, Skoraj se ne spira, enostvna za uporabo. Frizerka mi ene 4x letno nanese direktno iz tube ma lase, pod vrečko imam barvo na laseh eno uro, spere, šamponia in to je vse. res pa je, da imam komaj kaj sivih las, so pa ti lepo rdeče obarvani. Z vsakim pranjem se malo spere...........ampak, malo. Uporabljam jo menda že mnogo let. Ne vem pa, če se dobi v prosti prodaji. Kaj več bi vedeli moji frizerki.

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

14. apr 2009 7:21

lidka je napisal/a:
He, he. Ali pa pustiti sive lase, meni so zelo lepi. Sama jih imam kar veliiiko, se barvam na blond, čekam pa, da jih bo še več, pa jih pustim natur. Bom pač "sivka"... lidka [sonce]
Mislim enako. Sicer nimam še niti enega sivega lasu, toda ko jih bom imela, bom pustila kar sive. Meni so sivi lasje zelo lepi (tako pri moških kot pri ženskah) in ne vem, zakaj se nekatere ženske (pa tudi moški) barvajo. Imam pa eno vprašanje glede kane. Res pokrije sive lase? Zdi se mi, da je kana znana ravno po tem, da ne pokrije sivih las. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

14. apr 2009 9:11

veverica je napisal/a:
Barva Martis se dobi v lekarnah. Prvazaprav vem le za našo lokalno lekarno Sicer pa se jo dobi tudi na spletu: http://naturavit.net/index.php?page=shop.product_d veverica

Že dve do tri leta jo uporabljam, moran pa prav paziti, da je nimam več kot 20 min gor po tistem ko je dokončno  nanešena, sicer sem čisto pretemna.

Kupujem jo v Nami v Ljubljani in stane 9,20 E.

 

Aki

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. apr 2009 22:38

mambica je napisal/a:
lidka je napisal/a:
He, he. Ali pa pustiti sive lase, meni so zelo lepi. Sama jih imam kar veliiiko, se barvam na blond, čekam pa, da jih bo še več, pa jih pustim natur. Bom pač "sivka"... lidka
Mislim enako. Sicer nimam še niti enega sivega lasu, toda ko jih bom imela, bom pustila kar sive. Meni so sivi lasje zelo lepi (tako pri moških kot pri ženskah) in ne vem, zakaj se nekatere ženske (pa tudi moški) barvajo. Imam pa eno vprašanje glede kane. Res pokrije sive lase? Zdi se mi, da je kana znana ravno po tem, da ne pokrije sivih las. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

 

Hehe, dekleti, vaju bo minilo, najkasneje po enem letu "nošnje" sivih las. Zakaj? Ko boste slišale komentarje in videle reakcije ljudi, vama bo vse jasno. Kako vem? Ker imamo v naši družini dediščino sivih las (kar čez polovico) tam nekje pri dvajsetih, triindvajsetih letih - ampak zanimivo, samo po ženski liniji.

LP

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

14. apr 2009 22:46

lidka je napisal/a:
He, he. Ali pa pustiti sive lase, meni so zelo lepi.Sama jih imam kar veliiiko, se barvam na blond, čekam pa, da jih bo še več, pa jih pustim natur. Bom pač "sivka"...lidka

 

Moj frizer je pa ravno zadnjič na meni  prvič opazil tistih nekaj sivih las. Je rekel, da jih bova kar skrila z nekaj zelo svetlimi prameni...Z zelo sivo glavo izgledaš pa kar precej let starejša...Fantje pa šarmantni. Kje je tu pravica?

 

Vanja

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

15. apr 2009 7:50

Hehe, Elaphus, v naši družini pa ni sivih las. Vanja_v_ZDA, meni se zdijo sivi lasje šarmanti pri obeh spolih. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2009 8:58

Ah, če bi bili vsi šarmantni v stilu Georga Clooneya, Richarda Gera... onadva lepo seksi sivita....Samo, od preveč dobrega se človek preobje Anyway, Vanjič, ko pride večina fantov v seksi sivo fazo...v bistvu nimajo več las, oziroma jih rapidno izgubljajo. In imaš pravico:)))))))))) Je mati narava to pravično razporedila: puncam je dala celulit, fantom plešavost. Drugače je pa barvanje pramenov zakon za dame, ko začnejo siveti. Temnolaske, ki počasi sivijo, malo kombinirajo z več odtenki ene-te-iste svetlejše barve in potem to obnavljajo na šest-osem tednov in izpade super. Sem pa že videla (zlasti pri nekaterih ženskah, ki so bolj mediteranske pigmentacije), da jih frizerji "pustijo" siveti, da pa nasprotno, delajo na sivih laseh različne pramene v temno rjavih barvah. Ta način je mnogo boljši za črnolaske, ki hitro sivijo, ker je totalna groza imeti umetno črne lase in pol milimetra belega narastka Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

15. apr 2009 9:25

Šarmantnost pri moških z osivelo bučo - da, ne pa z belo glavo. Pri ženskah sivo ja, ampak če ni nobenega narastka. Zelo lepa glava mi je pri Jadranki Kosor. Pozdravček!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2009 11:10

Ja, Jadranka Kosor pa res dobro izgleda. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti