Šparglji

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

14. apr 2009 13:16

Ej, hvala lepa. swarovski

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

23. apr 2009 13:51

A kdo ve, kje bi se dalo nabrati dvije šparglje? zima13

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. apr 2009 14:21

 Se opravičujem za neodgovarjanje - sem bila v Abaniji takrat in sem sedaj opazila pogovor.

Lazanjo pa naredim le s "sirovim" bešamelom oz. omako (smetana za kuhanje, koščki sira, ki nam je ostal, lahko topljeni sirček - po okusu). Moke ne dodajam. Papa.

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. apr 2009 16:07

zima13 je napisal/a:
A kdo ve, kje bi se dalo nabrati dvije šparglje?zima13

Se mi zdi, da rastejo edino na primorskem, tukaj, na celini se dajo nabirat mladi poganjki hmelja.

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. apr 2009 16:31

No, rastejo tudi na celini, pa ne zato, da bi jih mi plenili, že tako jih je malo in bom zase obdržala, kje rastejo. In ne, ne nabiram jih tam............. letos si omišljam novo gredico, stara rastlina doma je izčrpana....... Ja, hmelja pa res ni škoda, mislim, onega v naravi, itak je napačnega spola in dela probleme hmeljarjem.......

rimljanka - zasebno mnenje

zima13  

član od: 27.3.2008

sporočila: 202

24. apr 2009 6:43

A hočete reč da so poganjki hmelja ravno tako dobri ? Sicer tega pa res nimamo. Jaz imam nekaj špargljev sicer doma in jih sproti poberem samo če bi jih bilo več ne bi bilo pa tud nič narobe. Tisti, ki jih pa pustim da zrastejo, ponavadi naredijo rdeče bunkice, ki jih potrgam in vržem v zemljo. Sicer je treba kar kakšne dve,tri leta paa zraste majen špargeljček..... zima13

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2009 9:38

Sklanjanje, ljubi bog, sklanjanje samostalnika v množini.....:šparglji, špargljev, špargljem, šparglje, pri špargljih, s šparglji...... Potem se bo, zna biti, tudi kaj odprlo. Drugače se pa šparglji lepo kombinirajo z naslednjim: - pršutom - pršutom, sirom in melono - maslom in omakami, ki se delajo na maslu - smetano, lososom in šparglji in se to polije čez testenine Pa dobro je tudi tole: - slan skutin zavitek s šparglji - zdrobovi žličniki s šparglji in pršutom - pa vse ostalo, kar so že kolegice tule napisale Vendelina jr.

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

26. apr 2009 14:49

-Kekec-, pred kratkim j bilo v oddaji Dobro jutro na TV 1 prikazano več receptov, med drugim zgornja polovica beluša ovita v hamburško slanino in popečena na žaru ali na nekaj kapljah olivnega olja v telfonski ponvi. Slikca je v mojem albumu Njami. Spodnjo polovico belušev lahko porabimo na več načinov, za kremno juho npr., ali pa jih skuhamo, narežemo na drobno, prepražimo drobno narezano čebulo, dodamo narezane beluše in stepeno jajce. Premešamo, posolimo in imamo odličen zajtrk ali večerjo.

Damjan pa je v soboto popoldne malo pokuhal beluše, jih rahlo pomokal, pomočil v pivsko testo in spekel v oljčnem olju. Odvečno olje je popila papirna brisačka. Izgledalo je slastno.

Dušanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti