V čem naj namakam piščančji file?

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

15. apr 2009 19:43

Lahko še kakšna ideja za marinado? Robbus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2009 19:58

[citat=--ežoj--]

[citat=--Vanja_v_ZDA--]

 

 

Evo, in Vanja postane prava američanka ( v ameriških knjigah ponavadi piše: vbodeš termometer v debelejši del in pečeš dokler temperatura.......... )

ežoj[/citat]

 

Ojoj, ežoj, to je pravzaprav pogruntal moj mož, ki sicer ne kuha več, je pa odgovoren za gril. Odkar imamo tole zadevo za $2 smo postali zvezde ravno prav narejenega mesa, ko ga delamo v enem kosu. Da se ne zmotimo, smo si še temperaturo prilepili na notranjo stran kuhinskega kabineta, za vsak slučaj...

Pa si predstavljaj pregrešno drago pljučno, ki ne izpade prav. Al pa celega purana iz pečice... ne gre drugače... Prid na en dober zrezek, ko boš v oshkosh... Te bomo mogoče šekakšne neumnosti naučili... Na primer, kako pohaš celega purana. Poznam enega, ki to dela.

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. apr 2009 20:16

Čakajte, Robbus govori o koščkih puranjega fileja, ne o celem pohanem puranu...............

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

16. apr 2009 2:34

piščančja prsa namažeš s žlico pesta na debelo in pečeš v pečici 20-25 min. nič ni potrebno marinirati, niti soliti. odlično toplo ali hladno narezano v solati. lahko tudi med testenine... lahko uporabiš tudi čemažev ali kakšen drugačen pesto, za drugačen okus... to je moje najljubše kosilo "na hitro". @vanja se strinjam s tabo, da je v kuhinji vse veliko lažje s termometrom. pravi slaščičar se ničesar ne loti samo "na oko" ;) da o mesu ne izgubljam dodatnih besed! cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti