V čem naj namakam piščančji file?

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

tema odprta - 12. apr 2009 21:04 | ogledi: 10.453 | odgovori: 15

Zaradi fitnes treningov jem večinoma piščančji filem ponavadi si ga popečem, ampak potrebujem kakšno novo varianto, ker moje postajajo drugačne... Kolega mi je svetoval, naj dve uri pred peko piščančjega fileja le-tega namakam v gorčici, sojini omaki, timijanu in kopru. Zadeva je res okusna, meso je mehko itd. Ampak malce sem se te variante že naveličal, dajte mi še povedat kakšno drugo? res bom hvaležen, sem še malo "štorast" v kuhinji ;)

Hvala!

Robbus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. apr 2009 21:17

Striček gugl ti vrže malo morje zadev ven, če natipkaš marinada za piščanca.

Loni Makaroni

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

12. apr 2009 21:20

Vem, ampak sem hotel nasvete iz prve roke, ker tukaj neekateri res obvladajo... Robbus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. apr 2009 21:53

- gorčica in belo vino, poper, limona in sol

- sojina omaka (potem se smeš soliti...)

tulka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. apr 2009 23:40

Prva varianta:

Sok ene limete, 2 žlici olivnega olja, sol, poper, listi koriandra, peteršilja in 2 stroka česna. Mariniraj 1 do 2 uri potem pa ali na žar ali pa v ponev.

 

Druga varianta:

mešanica začimb (več kot samo za eno porcijo!!):

4 žlice sladke paprika

2 žlici mletega popra

1 žlica suhega timijana

1 žlica posušenega origana

1 žlica česna v prahu

Po okusu (če imate padi pekoče jedi) 1 žlička cayenne paprike (to je res hudo pekoča začimba)

Vse začimbe zmešamo in jih spravimo v lonček za uporabo v prihodnje

Poščanca posolimo in namažemo z malo olja, potresemo z začimbami in v ponvi na hitro spečemo.

 

Peci ga zamo 10 do 15 minut, ker bo sicer preveč zapečen in se bo meso osušilo. Velikokrat ga pečem samo 10 minut in ponev odmaknem iz vroče plošče, piščanca pa pustim sedeti še 5  minut.

Če boš naredil tanke zrezke in jih potolkel, bodo pečeni v približno 5 minutah.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2009 23:41

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. apr 2009 0:16

Robbus, vem, kaj misliš, sem sama tudi taka. Drugače jaz prisegam na marinade z balzamičnim kisom, tale je že ena mojih najljubših "pac" http://www.kulinarika.net/recept/mesne_jedi/Piscanec_s_

No, druga najljubša pa mi je marinada z dodatkom curryja (sojina omaka, gorčica, curry, limonin sok, upam, da nisem ničesar pozabila, včasih dodam še kako drugo začimbo).

Loni Makaroni

Robbus  

član od: 22.1.2009

sporočila: 29

13. apr 2009 0:43

Hvala, res, zelo ste prijazni, vse ideje se mi zdijo zelo kul in bom jih poskusil kar po vrstnem redu... še to me zanima: če prav razumem, je optimalni čas za "pacanje" 1-2 uri? Kaj pa se zgodi, če pustiš v tem pacu tudi čez noč še za drug dan? A se lahko preveč paca ali se to ne more zgoditi? Pa še to... Jaz si file narežem na manjše koščke in pečem potem koščkev tefal ponvi... A je pomembno, da dam meso na vročo temperaturo in na hitro popečem, ali srednjo in pečem več minut? V katerem primeru bo bolj mehko? Zelo mi je fajn, če je meso mehko! Robbus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. apr 2009 4:39

Če pustiš v sojini omaki čes noč, bo meso močno potemnilo.

Če boš mariniral predolgo v kisli  marinadi, bo le ta začela proces "kuhanja". Meso bo sočno, če ne bo predolgo kuhano.

Če mariniraš samo na olju z zelišči in začimbani, pa lahko pustiš čez noč, meso bo pa zelo aromatično.

Z vedno ravno prav pripravljeno meso to priporočam, da nabaviš termometer. Pri naši hiši ne vemo, kako smo kdaj sploh lahko kuhali brez njega.

 

Pa veliko veselja v kuhinji ti želim...

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. apr 2009 9:07

Robbus, na trakove narezan piščančji file pusti le v olju, dodaj čisto malo sojine omake. Preden jih daš v ponev,jih dobro odcedi, potem jih hrustljavo zapečeš. Med pečenjem jih potresi s sveže naribanim ingverjem ali ingverjem v prahu in z malo česna (lahko tudi v prahu), dobro premešaj in zalij s čisto malo vode, kakšna žlička ali dve bo dovolj, potresi še z malo mešanice curry in to je to. Če želiš malo omake, zlij čez trakove, potem ko dodaš curry, še malo sladke smetne. Če meso, seveda brez soli, mariniraš le v olju, galahko pustiš tudi čez noč. Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. apr 2009 9:47

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

..................................................................................................

...................................................................................................

Z vedno ravno prav pripravljeno meso to priporočam, da nabaviš termometer. Pri naši hiši ne vemo, kako smo kdaj sploh lahko kuhali brez njega.

 

Pa veliko veselja v kuhinji ti želim...

 

Vanja

 

Evo, in Vanja postane prava američanka ( v ameriških knjigah ponavadi piše: vbodeš termometer v debelejši del in pečeš dokler temperatura.......... )

ežoj

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2009 10:00

No, pri koščkih za grižljaj velikih pač termometer ni potreben.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti