Orehova potica-s čim namažem po vrhu?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. apr 2009 11:28

Namazala sem jo z raztopljenim maslom in je bila skorjica ravno prav. Seveda pečem potico vedno na spodnji rešeteki v pečici, da se po vrhu ne zapeče preveč, in na 170 do 175 stopinjah. Potica je kar visoka, ker jo pečem v okroglem modlu. Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

12. apr 2009 21:09

Potico namažem z rumenjakom, ki ga zmešam z malo mleka. Ko je pečena, potem s kocko masla, pokrijem s prtičem in čez 10 minut zvrnem "na glavo" na leseno desko. Tokrat je bila potratna, pehtranova in kokosova. Mi smo si duška dali že v soboto popoldan. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 12. 2009 21:36 Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 12. 2009 21:37

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2009 18:41

Jaz NIKOLI ne mažem z jajcem, ker ne maram tiste svetleče rjave skorje. To je meni osebno na meji ogabnega. Temno rjava svetleča skorja: NE HVALA. Pa potice kar veliko pečem, sladke in slane. Kot alternativo namažem lepo z maslom, če ne pa kar z mlekom. Tudi, če ne mažem ampak samo ovlažim z vodo, je v redu. Pečem pa tudi nikoli toliko časa, da bi skorja odstopila, ne mrcvarim potice do obisti v pečici, pač pa do zlato rjave barve... lidka [sonce]

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

13. apr 2009 21:34

Potico zvijete, jo preložite v model in jo po vrhu namažete. Zakaj pa, zato da se sveti? Ko se pećena potica zvrne je namazana stran spodaj, povrhu pa je posuta s sladkorjem. Zakaj jo torej mažete? Vprašanje je bilo zastavljeno tudi samemu mojstru Goljatu. Smeje je odgovoril, da ne ve, zakaj gospodinje potico mažejo, saj to nima pravega pomena. Osebno menim, da je včasih gospodinjam ostalo kaj takega kot so jajca, mleko, samo rumenjak in beljak in ker jim je bilo škoda zavrečt, so namazale potico pred peko. Kakega pravega pomena pa to ni imelo. No ampak če vam je všeč, kar mažite, jaz se pridružujem Lidkinem klubu, pa čeprav bova morda ostali sami. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. apr 2009 21:46

Zakaj bi pa potico bilo treba obrniti narobe? No, pri nas je nikoli ne potresemo s saldkorjem...........tudi obrnemo je ne vedno.

kozamurnik

sporočila: 2311

13. apr 2009 22:04

Zakaj obrnete potico pa tudi meni ni jasno... jaz jo ohladim v pekaču in nato preložim na rešetko,pa nikoli ne odstopi skorja.(Ta odstopi le,kadar ni pravilno vzhajana). Potica le ni navaden kruh in mora biti zato tudi skorja bolj " "slovesna",svetleča,vsaj meni se tako zdi. In če je ne samo dobra, ampak tudi lepa, toliko bolje kozamurnik

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

13. apr 2009 22:47

Potica se (saj pri nas), vedno obrne narobe. Tisto, kar je zgoraj, je potem spodaj po končani peki. Spodnja stran je pa na vrhu in ta, se posuje s sladkorjem v prahu. Meni se zdi, da skorja odstopa zato, ker je nismo dovolj, prepikali po vrhu, do dna pekača. Če se motim, me popravite . Alcika Sporočilo je spremenil(a) Alcika dne 13. 2009 22:48

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

14. apr 2009 6:57

Je nikoli ne mažem po vrhu, obrnem jo pa zato, ker ne vem, kako bi izgledala  iz potičnice neobrnjena.

Poči mi nikoli, testo vzhajam, ko jo namažem jo dam takoj pečti v mrzlo pečico, katero dam na 170 st.

Lijana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. apr 2009 20:21

Premalo ali preveč vzhajani potici odstopi skorja. Potico vedno pečem v okroglem modelu za potico. Po peki jo dam iz pečice, počakam kakih 5 minut, nato položim nanjo lesen krožnik. S krpo previdno primem vročo posodo in krožnik, ter potico obrnem. Odsreanim model. Upam, da sem dovolj nazorno opisala kako in zakaj potico obrnem. Nikoli ne pečem potice v navadnem pekaču, plehu, protvanu ali kakorkoli se že imenuje tista ravna reč, ker mi to ni všeč na izgled, kot mi ni všeč svetleča skorja. Na srečo so okusi različni in prav je tako. Uživajte v peki potic, svetleči ali nesvetleši, potreseni s sladkorjem ali brez njega in naj vam čim lepše uspe. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti