10, 9, 8.......igra z žogo

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 10. apr 2009 16:39 | ogledi: 7.987 | odgovori: 13

Danes sem hotela sinu pokazati igro z žogo, ki smo se jo igralu v mojih mladih letih, v sedemdestih. Rekli smo ji: 10, 9, 8, 7....do 1. Pri deset si moral žogo z obema rokama odbiti v steno, 9-z desno roko, 8 z levo itd. Šlo je na izpadanje...Ali se kdo spomni, kaj je bilo 7 (kako odbijati žogo)in vse do 1?

Rada b9i malo popestrila družinske igre in pokazala še kaj drugega, da ne bo zgolj računalnik na programu..

Se kdo spomni te igre?

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

10. apr 2009 23:37

A ni temu sledilo še, da si moral stoje pokrčiti najprej desno nogo, pol levo nogo, pa v čepe odbiti v steno in v čepe vse ponoviti??? Bledo se spomnim nekaj takega, bom pa moža vprašala jutri, on je bil bolj za take igre. Jaz žoge nisem marala kaj dosti. Lp anajana

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

11. apr 2009 1:22

.....z eno roko, z eno nogo.... okoli sveta, ob steno, ob tla.......čepe..... to ni ne po vrsti in morda tudi kaj narobe .... morda pa le dovolj, da se kdo spomni več.

Aki

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. apr 2009 7:29

Pri nas je šlo nekak takole...OF..brez gibanja..z eno roko ,z eno nogo.....številk se ne spomnim ,smo pa besede govorili.....

lp goga

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

11. apr 2009 13:36

OF (vržeš žogo v steno), brez gibanja (si čisto miren ko vržeš žogo in ko jo vloviš), brez smejanja (si resen...), ena roka (vržeš z levo roko in jo tudi z levo uloviš...), druga roka (vržeš z desno...), ena noga (imaš ob metu pokrčeno levo nogo), druga noga (imaš ob metu pokrčeno desno nogo), poljub (ko vržeš žogo, z roko pošlješ poljub preden jo spet uloviš), pozdrav (pomahaš, preden uloviš žogo), okoli širnega sveta (preden uloviš žogo z obema rokama zakrožiš po zraku) in žogica pade na tla (na koncu pustiš, da se žoga odbije, preden jo uloviš). Tako smo se mi igrali, sicer je pa več različic odvisno od kraja. brucella

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. apr 2009 17:16

brucell tosem se vse spomnila

lp

lp goga

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. apr 2009 19:42

brucella je napisal/a:
OF (vržeš žogo v steno), brez gibanja (si čisto miren ko vržeš žogo in ko jo vloviš), brez smejanja (si resen...), ena roka (vržeš z levo roko in jo tudi z levo uloviš...), druga roka (vržeš z desno...), ena noga (imaš ob metu pokrčeno levo nogo), druga noga (imaš ob metu pokrčeno desno nogo), poljub (ko vržeš žogo, z roko pošlješ poljub preden jo spet uloviš), pozdrav (pomahaš, preden uloviš žogo), okoli širnega sveta (preden uloviš žogo z obema rokama zakrožiš po zraku) in žogica pade na tla (na koncu pustiš, da se žoga odbije, preden jo uloviš). Tako smo se mi igrali, sicer je pa več različic odvisno od kraja.brucella

med drugo nogo in poljubom, se mi zdi, je tudi:

navzkriž (žogo ujameš s prekrižanimi rokami)

okrog (žogo vržeš, se zavrtiš okrog svoje osi in jo potem ujameš)

lp

P.s. Tako milo se mi je storilo, ko sem po več kot petintridesetih letih spet slišala za tole.

cervus

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

11. apr 2009 20:51

Oj mladosti ti moja... ! Ko je TORTICA tole napisala, mi ves čas ni dalo miru. Pa nikakor nisem prišla do konca. Ja, elaphus, prav imaš.

 In Hvala brucella!

kobra 1

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

11. apr 2009 20:54

ja seveda...tako je šlo! Super, da ste se spomnili! O tempore, o mores....

anen  

član od: 17.4.2007

sporočila: 35

11. apr 2009 21:24

OF in 10,9,8... sta dve različni igri. Ta 10,9,8... pa gre nekako tako: 10 - žogo odbijaš z obrma rokama (dlani) 9 - z levo roko 8 - z desno roko 7 - dlani prekrižaš kot v molitvi 6 - pest leva 5 - pest desna 4 - odbijaš kot pri odbojki 3 - koleno levo 2 - koleno desno 1 - glava. Približno tako. Sem pa igro OF učila sina in obe nečakinji in nam je bilo prav luštno. anen

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

13. apr 2009 20:06

ja, točno, to sta dve različni igri! Tole sem iskala, hvala Anen!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti