Potica iz polnozrnate moke in nerafiniranega sladkorja

nirman  

član od: 2.12.2008

sporočila: 1

tema odprta - 9. apr 2009 14:28 | ogledi: 8.225 | odgovori: 5

Zanima me, če se je že kdo spoprijel z dobrim kvašenim testom (z dodatkom masla in jajc) in polnozrnate moke? Nameravam za te praznike speči tako potico pa me zanimajo izkušnje. Menite, da bi imel muscovado sladkor v nadevu prevladujoč okus? V nadev bi dala mandelje pa se bojim, da bi njihov okus tak sladkor povozil.

Hvala, lp!

nirman

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. apr 2009 14:36

Sladkor jih bo povozil, imaš prav. Naredi raje z rjavim sladkorjem. Razen, če želiš izrazit okus tega sladkorja, bo pač potica malo drugačna, pa kaj potem? : ) Iz polnozrnate sem že delala, ni tako puhasto kot z belo mojo, jasno. Je pa v redu. Če boš malo mešala, polnozrnato in belo moko, bo lepši efekt, ni pa nujno, da sploh mešaš, ker gre s samo polnozrnato tudi v redu od rok. lidka [sonce]

nirman  

član od: 2.12.2008

sporočila: 1

14. apr 2009 7:26

Polnozrnata potica je super uspela. Vsi, ki so bli prej skeptični, so jo zelo pohvalili. Nadeva sicer nisem delala iz muscovado sladkorja, sem se odločila za samo eno novost naenkrat. Testo sem delala samo iz polnozrnate moke, tako da je bila potica kar temna. Pravzaprav si moral dvakrat pogledati, da si ločil nadev od testa, mandeljev nadev je že tako bolj svetel. Je bolj drobljiva od navadne potice, ampak nič hujšega. Lidka, hvala za odgovor! nirman

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

14. apr 2009 9:58

Tudi jaz sem letos (kot ponavadi ) eksperimentirala. Ker imamo pri hiši alergika na mleko in pšenico, sem kvašeno testo za potico naredila iz pirine polnozrnate moke, brez jajc, masla ali margarine. V testo sem dala malo olivnega olja, osatovega mleka ter dve naribani jabolki. Nadev pa sem naredila iz dušenih jabolk z dodatkom začimb za medenjake, 10 dkg črne čokolade ter suhih marelic, ki sem jih prej namočila v rumu. Testo sicer res ni bilo tako rahlo, vendar je bila potica zelo dobra - nadev je bil fantastičen - in je izginjala, kot bi pihnil. Aja, še to moram povedat, da sem dala v nadev samo eno žlico rjavega sladkorja, ni več. neny111

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

14. apr 2009 21:58

neny, opiši recept bolj podrobno, prosim! neika

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

15. apr 2009 8:22

Ga bom še danes napisala v bazo. Imam ravno še en kos potičke, da bom naredila še slikco neny111

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti