Ličenje zelenih oči

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 9. apr 2009 10:14 | ogledi: 11.114 | odgovori: 105

kako se liči zelene oči?katera barva senčila?

jagodna pita

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. apr 2009 11:38

Kako bi naličila zelene oči? Naj bi šla morda rjava barva, ali siva, črna. Poskusiš in vidiš kaj ti paše. Sem za nežna, svetla komaj vidna ličila. Že kar nekaj let je aktualna svetlo modra, modro-siva in modra maskara...neverjetno paše na zelene oči, poskusi in poročaj. Sem pripravljena lp Anamarija

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

9. apr 2009 11:45

Če želiš povdariti barvo oči, poskusi z vsemi odtenki rjave in zlate, pa tudi vijolične in marelične. LP Mac

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

9. apr 2009 11:45

jaz se vedno z vijolčno senčim,probajte. jagodna pita

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. apr 2009 11:51

Takole: - na celo veko in do obrvi si naneseš bodisi podlago za mejkap ali pa tekoči puder, - na notranji kot vek in potem do zadnjega roba pod obrvmi si naneseš kakšno svetlo senco (najboljša je pudrna barva) - oči obrobiš s svinčnikom ali pa z najtanjšim čopičem naneseš temno rjavo do črno senco - v zunanji kot očesa naneseš temno senco (dajeđ jo do roba, kjer se čuti lobanjska kost) - tisti prostor, ki je ostal, zapolniš s senco zemeljske barve, lahko se pa igraš in daš tudi kaj bolj bakrenea ali pa kaj bolj zlatega ali pa vsega po malo, da se barve prelivajo - nekaj temne barvice s čopičem za obrvi naneseš na obrvi (ali pa si jih počešeš s kakšno staro maskaro, ki se že suši, rezultat bo enak) - maskara na trepalnice. To ti je osnovna varianta, s katero se težko zmotiš. Grejo tudi več ali manj zraven vse šminke. In gredo tudi na vse barve oblačil. Ko osvojiš to varianto, se pa lahko začneš igrati z vsemi ostalimi barvicami. Vijolična je okej, ampak v kombinaciji s svetlejšimi oblačili je pretežka. Tudi je potrebno imeti za vijolično v kombinaciji s sivo brezhibno podlago in ostal mejkap dodalen, drugače je tista vijolična premočna. Plus, pri vijolični mora biti bava bolj indigo vijolična, drugače veka malo hematomasto zgleda. Sama sem zadnjič preverila kombinacijo svetlo zelene, bakrene in vijolične in mi gre ta kombinacija lepo z oblačili v modrih in turkiznih odtenkih. Medtem ko mi ta isti mejakp definitivno ne funkcionira ne na črnih in ne na peščenih in belih oblačilih. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 09. 2009 11:56

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. apr 2009 12:28

Jaz imam izrazito zelene oči. Senčim z olivno zelenimi, trenutno, je že dovolj svetlobe. Sicer zgleda pretežko in premočno. Kombiniram z zlato, s svetlejšimi olivno rjavimi, senf in olivno sivimi... Skratka, zeleno. In neverjetno, kako se zlijejo te barve z očmi, v nulo. Zlata je pa itak zakon za zgornji del veke, pri zelenih očeh, kot je opisala že Vendy. Senčim še: Pozimi s temno žabje zeleno, zgornji del nadihnem z belo svetlečo. Temno sivo, zgornji del nadihnem s svetlo sivo, srebrno, notranji kot veke s svetlo rožnato. Temni zeleno, zgornji del veke z olivno. Temno zeleno, zgornji del veke z zlato. Temni sivo/črno, kombinirano z vijoličasto, melancana. Vedno veliiiko maskare na trepalnicah. Poleti celo veko z marelično svetlečo (Burjois znamka, imajo v Mullerju, da si boš lažje predstavljala), čez celo veko, potem nad trepalnico s črnim tušem, pa ne delam črte, pač pa pikice, ki jih potem obrišem, zgleda bolj mehko. Obilo maskare na trepalnicah. Enako naredim s turkiznim senčilom od Burjois, kombiniram s tušem. Celotno veko samo z zlato, potem s tušem. Če je vreme bolj temačno se obrnem v olivno zelene odtenke. Modrie barve ne prenesem in je skorajda ne nosim. Zato se mi mejk ap ne meša z modro barvo. Absolutno je potrebno popazit na barvo ličil, šminke, barvo obleke, čevljev in še česa, če hočemo skladen videz. Jaz ga ta teden "sračkam" z vijoličastim lakom za nohte, ki mi nekako ne paše nikamor... Ojej... : ) lidka [sonce]

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

9. apr 2009 14:13

Se pridružujem mnenju Vanje_v_ZDA. Vijolična, lila. Na zelene oči zakon. Košuta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. apr 2009 14:33

Uh, jaz imam tudi eyeliner v vijolični barvi. Sicer ga redko uporabljam, je pa vseeno lep. Pa tudi turkiznega uporabim, če hočem malo "dramatizirat"... lidka [sonce]

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

10. apr 2009 9:29

bravo ste ugotovile,da vijolčna poudari zelene oči,zelooooooooo.pa tudi bordo rdeča pride lepo.vse kontra zeleni barvi:roza,vijolčna,bordo rdeča,zlata... jagodna pita

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

10. apr 2009 10:18

Ampak, a ni mal čudno imet veke namazane vijolično ali celo bordo rdeče -kot, da te je nekdo "nabutal" dva dni nazaj. Se pa spomnim, ko sem si, stara tam okoli 10 let, kupila svoje prvo senčilo - na skrivaj seveda. In me moja mami okrega - pa ne zato, ker sem si ga kupila, ampak zato, ker sem si kupila svetlo modrega - "Ti imaš zeleno rjave oči, ta ti ne bo čisto nič pasal." Fajna mami, a ne?! lp, vanjatajnsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. apr 2009 10:31

Ja, vanja, je malo tricky. Pri vijoličnih in bordo barvicah je treba barvati na polno in nič "diskretno in čisto malo". Z barvanjem na polno seveda mislim korektno podlogo in potem obilno z barvicami, ker se samo tako ne zdi hematomasto. Zna pa tak mejkap učinkovati rahlo težko. Tudi je treba znati izbirati vijolične barve: meni se indigo vijola senca lepo obnese, medtem ko se z lila barvico ne da nič uporabnega narediti (gre pa lila-lavender super na temno rjave oči). Ti je pa mati lepo povedala, da z modrim mejkapom se pa ne začne, če imaš zeleno-rjave oči - iskreno rečeno, zelo malo dobrih razlogov je, da z modro barvico kaj čaraš na zeleno-rjavih okicah. Mama ima vedno prav Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti