Ne šunka v testu ,ampak prekajeno pleče v testu

jagodna pita  

član od: 19.2.2009

sporočila: 117

tema odprta - 9. apr 2009 10:11 | ogledi: 7.670 | odgovori: 1

živjo!mene zanima ta pleče v testu.ali moram prej ga skuhat?naredila bom navadno kruhovo testo in ga zavila vanj.zdej me pa zanima ali se da takoj pečt ,ko je že zavit meso v kruhovo testo,ali se še vzhaja z mesom vred?malo zakomplicirano.hvala za odgovore.

jagodna pita

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. apr 2009 10:28

Če imaš domače meso potem ga prej kakšno urico kuhaj. Če gre za industrijsko pripravljeno šunko oz.pleče (sej princip je isti pri obeh) potem ti ga ni treba ker je ponavadi že nekoliko toplotno obdelano. Ko ga zaviješ v testo (pripraviš ga kot za kruh ) daš takoj v pečico. Nič ti ni treba čakati da vzhaja saj je pri tem poudarek na pečenem mesu ne pa na kruhu. Kruh je kakršen pač je nekateri ga sploh ne jedo ampak ga zvržejo. Dobi pa tako pečeno prekajeno svinjsko meso izjemno dober okus in kar je najvažnejše ostane sila sočno. Napisal sem ti zgolj moje izkušnje . LP hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti