Brokolijeva kremna juha - a zna kdo narediti

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

tema odprta - 23. apr 2003 8:30 | ogledi: 7.918 | odgovori: 8

Prosim, a zna kdo narediti brokolijevo kremno juho? Sicer sem na hitro iskala po receptih med juhami in med zelenjavo, pa je nisem našla.

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

23. apr 2003 10:42

Ravno ta ponedeljek sem jo naredil in je bila OK. Brokoli sem skuhal v osoljeni vodi - dlje kot cvetača se kuha - približno 15 minut. Nekaj lepih malih »cvetkov« sem dal posebej, druge pa sem z na maščobi podušeno čebulo, ki sem ji vmešal zravnano žlico gustina, s tremi žlicami kisle in nekaj sladke smetane, zmečkal s paličnim mešalcem. Prilil sem nekaj tekočine v kateri sem brokoli skuhal in približno pol litra kropa v katerega sem prej nastrgal pol jušne kocke (goveje), dosolil in popral. Pustil, da je juha ponovno močno segrela in vrnil za okras prej izločene cvetke. No, ne vem pa če je to ravno tisto kar želite?! Začinite lahko poleg popra še z marsičem! Lp!

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

23. apr 2003 10:57

hvala, predvidevala sem tak potek, le to nisem vedela, ali se doda juha (krop) ali mleko, torej na kakšni osnovi je. Bom poskusila, zveni dovolj enostavno, da bo okusno. Poleg pa verjetno popražene kocke starega kruha na česnu in maslu. lp

Drejči  

član od: 28.11.2002

sporočila: 68

23. apr 2003 11:08

Jaz juho gostim s krompirjem, najbolj dober dodatek mi je pa Drogina začinka.Na koncu dodam tudi smetano, velikokrat delam brez druge maščobe. Zelo dobra mi je cvetačina, brokolijeva, porova in zeljnata.

ks90  

član od: 27.3.2003

sporočila: 8

23. apr 2003 11:16

Brokoli skuhaj v malo mleka. Ko je kuhan ga zmiksaj s paličnim mešalnikom. V drugi posodi segrej malo masla ali margarine in dodaj zmiksan brokoli. Juho posoli in ji dodaj malo jušne kocke ( po želji). Na koncu dodaj še kislo smetano v katero dodaj še malo moke , da ima juha bolj poln okus ( po želji). Če je juha pregosta jo malo razredči in prekuhaj. Preden jo postrežeš ji dodaj še malo nasekljanega peteršilja. Poskusi mogoče ti bo všeč. Juha je še boljša, če jo po istem principu narediš skupaj s cvetačo. Pri nas je zmanjka v hipu. Pa dober tek. LP Marjana

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

23. apr 2003 12:29

Zavri vodo, dodaj nekaj strokov česna (po okusu), pol čebule, sol, lahko tudi korenček, ko je napol kuhano dodaj brokoli. Brokolija naj bo kar se da dosti, saj tako ne boš potrebovala nobenega krompirja ali moke za zgostitev ali pa jušne kocke za okus. Ko je brokoli kuhan, zame je najboljši še rahlo hrustajoč, ga obdelaj s paličnim mešalnikom. Odstavi, dodaj v vodi zmešano kislo smetano ter na rahlem ognju kuhaj še minutko. Ko je juha na krožniku jo okrasiš z žličko smetane, drobnjakom ter svežo poprovo meto. V vse kremaste juhe pa pašejo pražene kruhove kocke. LP

vkrist  

član od: 8.1.2003

sporočila: 42

24. apr 2003 8:17

no, naredila sem od vsakega nekaj. V slanem kropu skuhala česen, pol čebule, malo cvetače, korencek, mali krompir, dodala brokoli, zmiksala. Dodala umešano kislo smetano, malo vode, malo mokice, posula z drobnjakom in smo vse pojedli. V nadaljevanju sem naredila divje šparglje po splitsko (šparglje dobila iz Istre) torej šparglje skuhala, dodala tri trdo kuhana jačka, vinski kis, olivno olje, sol, je se s kruhom. Sicer je pa juha isti princip kot kremna juha iz zelene, kjer naredim kot zgoraj (skuham čebulo, krompir, korenček,gomolj zelena, zmiksam, dodam mleko in maslo, začinim po navdihu, obvezen je poper, jaz dam belega) hvala in lp

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

24. apr 2003 13:28

V vrelo vodo dam brokoli in strok ali dva česna. Solim. Ko je zelenjava mehka, zmiksam s paličnim mešalinikom. Dodam razmešano kislo smetano (od oka - pol lončka). Začinim samo s poprom in muškatnim oreškom. lp

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

24. apr 2003 14:23

Seveda, muškatni orešček v takšni juhi je zakon, sem pozabil omeniti. Zelo luštno pa je na malo olja prepražiti dve veliki žlici kurkume, pa potem priliti vodo in dalje po receptu. Moja priljubljena juha na ta način je z grahom, tudi brokoli bi moral biti super. S kurkumo pa je potrebno pazljivo, ker ima močno rumeno barvo, ki bo, če boste pazljivi pustil sledi samo na paličnem mešalniku, drugače pa... lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti