nekaj besed o glavnih novostih na v2

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 8. apr 2009 16:16 | ogledi: 5.536 | odgovori: 51

Takole... bomo še sproti, ko se navajate, glavna novost je ta, da je kulinarika razdeljena v dele. To so menuji, ki jih vidite na levi. Vsak od njih nudi to, kar obljublja, takrat se odpre. Če vas zanimajo recepti, odprete recepte, forumi so na forumih ipd. Prej je bila struktura KulSlo kaotična, saj se je vse drenjalo in tiščalo na preobremenjenem portalu. Torej poleg GRAFIČNE PODOBE je glavna novost STRUKTURNA RAZDELITEV.

Pomembna novost je tudi v forumih. Filtra kulinaričnih tem ni več, ker so vsi forumi zdaj razdeljeni v 2 bloka: Kulinarični in ostali forumi. Na portalu forumov gledate levo, če želite kulinarične forume in desno, če želite ostale teme... Potem so še večno mlade teme. Tukaj bo le nekaj tem, ki so tako aktualne, da bi sicer ves čas bile prilepljene na vrhu. Tako imajo sedaj častno mesto. Zaradi razdelitve po kategorijah smo lahko uvedli nove forume v rubriki ostalo: potovanja in turizem, moda, zdravje/družina/odnosi in dom/prosti čas. Prosim pišite v ustrezne forume glede na tematiko. Se bomo trudili, da prenesemo čimveč starih tem v ustrezen forum, prav daleč nazaj ne bomo mogli iti, jih je enostavno preveč. Kulinarični forumi, ostali forumi in večno mlade teme se barvno ločijo med seboj, da lažje prepoznate, v kateri kategoriji je.

Fotoalbumi so končno dobili zasluženo mesto vaših umetnosti, torej podportal. Končno lhko vidijo avtorji in obiskovalci, kdo in kdaj je komentiral vašo fotografijo, Plus naročniki lahko odprejo album le z novimi slikami, urediti jih je mogoče po datumu gor in dol, po avtorjevi razporeditvi, po novostih... Vsak foto album ima tudi Flash prezentacijo, kjer se le usedete in občudujete ;-)

Uvedli smo tudi splošni iskalec, ki išče po naslovih vsega kar je na kulinarika.net. Pluski imajo nekaj več možnosti kot ostali, ker je strojno iskalec zelo zahteven. Zato tudi išče le po naslovih. Za bolj natančne zadetke uporabljajte podrobno iskanje.

Nekaj strani je še na stari podobi, ker nas je enostavno povozil čas (beri: števec) Tako niti oblikovno niti vsebinsko ni narejena rubrika POMOČ, arhiv anket, gostinska administracija je na stari podobi. Nadgradnje so v delu!

Popravljenih je nešteto hroščev, narejen je tudi kakšen nov. Za javljanje napak imate drugo temo, jo prosim uporabljajte.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. apr 2009 16:40

Koliko časa ste pa delali migracijo podatkov v novo okolje? Glede logike strani, v enem tednu jo bom zanesljivo ukapirala Vendelina jr.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. apr 2009 17:07

V bistvu smo okolje migrirali na podatke... Skripte, ki so priredile bazo sem imel seveda prej narejene 

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

8. apr 2009 17:16

časovno pa od 11h do 15h približno

Bojan Administrator

Rmeli  

član od: 5.2.2004

sporočila: 344

8. apr 2009 21:03

Bi rabli kakšna navodila za uporabo... Rmeli

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. apr 2009 21:08

rmeli saj gre sam malo se je treba poglobit.Sem te danes videla in opazila da si shujšala????!!! petardica

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. apr 2009 21:09

Navodila bodo, POMOČ spodaj je ravno tista stran ki ni narejena še, ne vsebinsko ne grafično Saj sem tukaj zgoraj par stvari napisal pa še jih bom. Pa pomagam če se zatakne, samo vprašajte.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

TANJA L  

član od: 1.9.2006

sporočila: 68

8. apr 2009 22:39

Jernej, prosila bi vas če mi lahko poveste kje najdem recepte, ki sem si jih shranila pod priljubljeni recepti? Hvala in lep pozdrav. TANJA L

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

8. apr 2009 22:43

V moji beležki so zasebna sporočila, vaši recepti, priljubljeni, foto albumi... Vse kar je bilo rpej v beležki. Beležka je pa nad up. imenom, če ste prijavljeni se pojavi.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

hitim  

član od: 24.11.2006

sporočila: 2

8. apr 2009 23:02

Fantastična ureditev. Že predhodna je bila odlična. Žal imam tako malo časa ,da le tu in tam pokukam v kulunar...., Upam v zboljšanje in bom poleg uživanja v odličnih receptih našel čas , za popolen pristop Vaši odlični družbi gurmanov! Vsekakor pa pred 1. majem. Le tako naprej! Srečno!! hitim

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

9. apr 2009 7:10

Joj, meni pa ta ureditev ni nič všeč. Preveč moraš gor pa dol z drsnikom, mislim, da je stran veliko manj pregledna kot prej. Gotovo pa ima nekaj izboljšav, ki jih bomo morda ob uporabi le opazili in tudi pohvalili, na koncu pa se tudi navadili na novo okolje. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti